12 Şubat 2019 Salı

Colgate Plax Nane Ferahlığı Ağız Bakım Suyu

Ağız bakımı ve diş sağlığında diş macunları kadar ağız çalkalama sularının da öneminin büyük olduğuna inanıyor ve düzenli kullanmaya çalışıyorum. Genelde standart kullandığımız klasik bir ürün var ama bazı ürünleri de indirimli dönemlere denk gelince alıp denemeyi de seviyorum. Aynen en son kullandığım Colgate Plax Nane Ferahlığı Ağız Bakım Suyu gibi..
Fırçalamaya göre 10 kat daha uzun süren ferahlık etkisi olan Colgate Plax, klinik olarak kanıtlanmış formülü ile bakteri plağına karşı savaşma ve ağız kokusuna karşı 7 / 24 koruma vaat ediyor.
Diş hekimleri tarafından klinik olarak test edilmiş ağız çalkalama suyu, günde 2 kez diş fırçalama işlemi yapıldıktan sonra kullanılıyor. Ürünü kapaktaki çizgiye ( 20 ml )  kadar doldurduktan sonra 30 saniye boyunca ağzınızda çalkalıyor ve tükürüyorsunuz.
250 ml. ebatlı ve alkol ( etanol / etil alkol ) içermeyen ürünün çürük oluşumunu önlemek için florür içerdiği ve 6 yaşın altındaki çocukların kullanımı için uygun olmadığı belirtilmiş.
Colgate Plax Nane Ferahlığı Ağız Bakım Suyu' nu nereden ve ne kadara aldığımı net hatırlamıyorum. 250 ml. ebatlı ürünün satış fiyatı şu an 10 - 15 TL. arası değişiyor. Ama ben büyük ihtimal indirimli kasa arkası ürünler kategorisinden almışımdır. Zira 250 ml. için bu rakamı ödemem. Ürünün 250 ml. harici 500 ml. ebat seçeneği de var. Ağız çalkalama suyunun vaadindeki gibi ferahlatıcı etkisi harika. Nane aromasıyla tüm gün olmasa da uzun süreli ferahlık sağlıyor. Normal diş fırçalama işlemi ile ulaşılamayan diş arası temizliğini de beğendim. Bu ürünle ilgili kafamı kurcalayan tek şey florür içermesi. Florür konusu benim için bir muallak. Yararlı mı zararlı mı hala netleşmiş değil ama şahsi görüşüm uzun vadede kullanılmasının olumsuz etki yaratacağı yönünde. Şu florür konusu olmasaydı 250 ml.' ini değil de 500 ml.' ini indirimde görseydim stoklardım..
yeşimlehertelden

Benzer Yazılar

36 yorum:

 1. Bunu hiç denememistik biz de genelde eşim kullanır. Elimdeki bitince denerim 😉

  YanıtlaSil
 2. Florür konusunda bende hala kesin yararlı yada zararlı diye bir fikir yürüyemiyorum. Emin değilim. Colgate plax nane ferahlığını deneyebilirim. Nane ferahlığını seviyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Florür bende de hala muamma..Yararlı diyen de var zararlı diyen de..Hangisine inanacağımı bilmiyorum :(

   Sil
 3. Güzel oluyor bu ağız bakım suyu.Benim de var evde :)

  YanıtlaSil
 4. ağız suyu aslında kullanılması gerekli bir ürün sağlık ve bakım için ama hep ihmal ediyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağız sağlığı ve diş bakımı ihmale gelmez,aman diyeyim İremcim,iyi bak kendine :)

   Sil
 5. Evde olmasına rağmen hiç kullanmıyorum. Bir kere kullandım ağzımda bıraktığı tattan midem bulandı. O yüzden sevemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk kullandığımda ben de rahatsız oldum ama alışkanlık meselesi sanırım. Hoş, şimdi de 15-20 saniyeden fazla gargara yapamıyorum hala :)))

   Sil
 6. Ağız kokusu ile ilgili gerektiğinde kolay çözümlere başvuruyoruz. Aslında ağız bakım suyu kullanmak daha doğru olacaktır. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diş macununa ek ağız çalkalama suları da etkili ürünler bu konuda :)

   Sil
 7. Bilgi sahibi oldum.Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. ay bunu sürekli kullanıyoom yaaa listerin ile dönüşümlüüü :) pek severim ikisini daa :)

  YanıtlaSil
 9. Çocuklar kullanamıyor ama zaten çocuğun çok da ihtiyacı yok:) Yetişkinlere lazım. Teşekkürler bilgi için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sadece uyarı amaçlı bir bilgi bence. Zira açıklamaları okumadan kullanan çok :)

   Sil
 10. ben de kullanıyom ağız bakım sularını bununla ilgili bi tüyo veriim bari..bu tür ağız bakım suları çok sık kullanılırsa sağlık açısındn olumusz etkilerinin olduğunu duymuştum,bu nedenle kullanımını zamanla haftada 1 sefere indirdim.. mesela ilk defa kullandığımda bunu 3 gün boyunca günde 3 sefer; ikinci 3 gün boyunca günde 2 sefer; 1 hafta boyunca da günde 1 sefere,daha sonra da bunu haftada 1 sefere kadar indirdim..şimdi haftada 1 sefer kullanıyom ve bayağı da etkisini görüyom,sağlık açısından da pek bir zararını görmedim..ama tabii bünyesi zayıf olanlar,alerjisi olanlar veya başka bir rahatsızlığı olanlar kullanmadan önce doktoruna başvurabilirler bu konuda..ayy neyse çok konuştum,elinize sağlık..✔😊

  YanıtlaSil
 11. İndirimde buldukça topluyorum ben de :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de indirimlerde stok yapmayı tercih ediyorum canım :))

   Sil
 12. bende severek kullanıyorum colgate plax nane ferahlığı ağız bakım suyunu

  YanıtlaSil
 13. Colgate Plax benim sevdiğim bir üründür. Gerçekten ferahlık ve temizlik hissi veriyor. Bence herkes kullanmalı.

  YanıtlaSil
 14. Bende her ürünün belli sürelerde ara verilerek kullanılması taraftarıyım. Özellikle günümüzde bu kadar kimyasal varken sağlıklı da olsa sürekli kullanma cesaretim yok. Fakat doğru kullanımda güzel etkiler alınabilir :) Teşekkürler tanıtımınız için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yutulmadığı sürece, kullanım miktarına ve aralığına da dikkat edilirse sorun olacağını sanmıyorum ben :)

   Sil
 15. Bende daha önce bu ürünü kullanmadım genellikle listerine kullanıyorum bunu da deneyeceğim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Listerine fiyat olarak biraz daha farklı.İndirimde görürsem denerim :)

   Sil
 16. Ağız bakım ürünlerini seviyorum keşke hergün titizlikle yapabilsem 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında alışkanlık meselesi,birkaç gün düzenli yapılırsa o alışkanlık haline geliyor zaten :)

   Sil