4 Haziran 2018 Pazartesi

HighGenic Ütüleme Sihirbazı

İtiraf ediyorum; yaklaşık 2 senedir çok nadir ütü yapıyorum o da çamaşır kurutma makinesi kullandığımdan. Kurutma makinesi olanlar bilir, özellikle dolap kuruluğu programından çıkan çamaşırlar ( eğer makine çok dolu değilse ) genelde kullanıma hazır haldedir. Çamaşır kurutma makinesi çok doluysa, arada bazı çamaşırların nadiren az kırışık çıktığı olur. O tek parça için de koca ütü masası balkondan salona taşınır, ütü yapılır, sonra o ütü masası tekrar kaldırılıp balkona geri götürülür. Ama artık o tek parça çamaşır için ütü yapma derdi de ortadan kalktı HighGenic Ütüleme Sihirbazı sayesinde..
2010 yılında 1K Kimya A.Ş. tarafından %100 yerli sermayeyle kurulan HighGenic firmasının hayatı kolaylaştıran yenilikçi ürünlerinden biri olan Ütüleme Sihirbazı ile kırışıklıklara ütü yapmaya gerek kalmadan, sadece spreyleyerek elveda diyoruz. Siz de ütü yapmadan sadece 3 adımda kırışıklıklardan kurtulmak istemez misiniz? O zaman aşağıdaki görsellerdeki açıklamaları dikkatlice okuyun hadi..
3 adımda kırışıklıklardan kurtulmanın yolu:
1. adım: 25 cm uzaktan kuru veya nemli çamaşırın üzerine spreyi püskürtüyorsunuz.
2. adım: Kumaşı esnetip elinizle hafifçe bastırarak düzeltiyorsunuz.
3. adım: Askıya asıp kurumaya bırakıyorsunuz.
675 ml. ebatlı spreyin içindeki sıvı şeffaf yapılı. Spreyin püskürtme sistemi spray ve stream olmak üzere 2 şekilde. Spray daha geniş bir yüzeye püskürtme yaparken stream ise basınçlı bir şekilde nokta atışı yapıyor. Spreyin yoğun ve hissedilir bir çiçek parfüm kokusu bulunuyor.
Bu kadar teorik bilgi yeter biraz da pratik yapıp öncesi - sonrası fotoğraf paylaşayım..
İlk deneme benim 2 numara Derin' in elbisesi üzerinde. ( Aşağıdaki kırışıklık benim tarafımdan suni olarak oluşturulmuştur. )
 2. deneme ise hurç içinden sıkışmış bir vaziyette çıkarttığım yazlık tişörtüm üzerine..
Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere HighGenic Ütüleme Sihirbazı ütüye gerek olmadan sadece spreyleme yöntemiyle elbise ve tişört üstündeki kırışıklıkları düzeltmede başarılı olup sınıfı geçti. Kırışıklıkları açarken zorlamadı, yormadı. Spreyi sıktıktan sonra kumaşları iyice esnetip elimle düzelttim sadece. Tabi bu yöntem bir makine dolusu kırışmış çamaşırı ütü kullanmadan düzeltmeye çalışmak için biraz zaman alıcı ama birkaç parça çamaşırda ya da acilen giyilmesi gereken bir kıyafette oldukça pratik bir çözüm. Spreyi ilk sıktığımda çamaşırlar üstünde biraz su kalıntısı oluştu ama vaadindeki gibi leke yapmadan kurudu gitti o ıslaklıklar da. Ayrıca kokusu gerçekten çok güzel ve çamaşırlarda da kalıyor o kokusu. A101 mağazasından 7,95 TL. ye aldığım, her türlü renkli ve beyaz çamaşırlarda kullanılabilen, giysilerin ve kumaşların rengine, dokusuna zarar vermeyen, leke ve iz bırakmayan bu Ütüleme Sihirbazı evde, tatilde, seyahatte herkesin elinin altında olmalı bence..

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

34 yorum:

 1. Valla iyi bir ürüne benziyor. Tatil için mesela çok kullanışlı olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sadece yukarıda örnek verdiğim 2 kıyafette denedim ve başarılı olduğunu gördüm. Yeri geldiğinde denemeleri çoğaltacağım :)

   Sil
 2. Ben de merak ediyorum bugün deneme fırsatım olacak, yorumlarımı paylaşacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa yazdıysan o zaman sana bi ziyarete geleyim yorumunu merak ettim :)

   Sil
 3. Kurutma makinesi almayı istiyordum şu yazını okuduktan sonra daha da çok istiyorum gözlerimden kalpler fışkırdı 😍😂Ürün güzele benziyor gerçekten.💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büşra canım benim çamaşır asmaya yerim yok biraz mecburiyetten oldu ama kurutma makinesi büyük kolaylık, ütü derdini de neredeyse ortadan kaldırıyor :) Tek tük kırışık çıkan kıyafetler için de bu çok pratik bir ürün ..

   Sil
 4. Ütüyle pek uğraşmam aslında ama aşırı ilgimi çeken bir ürün oldu. Özellikle sıcak yaz günlerinde ütü yapma derdine süper kahraman gibi gelecektir. Anneme bu üründen bahsedeceğim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Offf yazın ütü gerçekten sıkıntılı.. Bir makine dolusu çamaşırın kırışıklığını bu yöntemle açmaya çalışmak biraz zahmetli ama bir-iki parça için denemeye değer :)

   Sil
 5. Çok başarılı görünüyor Yeşimcim, büyük rahatlık gerçekten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlknur canım bir iki parça kıyafet için gerçekten kolaylıkmış..Ütüye gerek olmadan spreyle ve giy, hem de misss gibi kokuyor :)))

   Sil
  2. Evet, hafta sonu kullandım. Kokusu dediğin gibi miss... Ve gerçekten kırışıklıkları da açıyor ;)

   Sil
  3. A bak çok iyi olmuş bulmuşsun .. Kolaylık ve pratiklik değil mi :))))))

   Sil
 6. Hemen A101'e gidip almalıyım. Acaba aktüel ürünlerden biri miydi yoksa sürekli satılıyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim bildiğim aktüel ürünlerden olmalı..umarım bulabilmişsinizdir.

   Sil
 7. Süpermiş bu, acil durumlarda tam imdat kolu gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle acil durum ütü spreyi :))) Tek parça kıyafet için büyük kolaylık..

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Ben yukarıdaki örnekler üstünde başarılı buldum. Denemeye değer :)

   Sil
 9. Yanıtlar
  1. Umarım satışı sürekli olur, ben de yedeklemeyi düşünüyorum :)

   Sil
 10. Ütüleme sihirbazının adını ilk kez duydum. Bende sizin gibi çok az ütü yapıyorum. İşime yarayacak gibi görünüyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Az ütü yapıyorsanız bir-iki parça kıyafet için büyük kolaylık :)))

   Sil
 11. O siseyi ekrandan su tarafa alayim 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyyy canım ya valla öyle bir teknoloji olsa hemen ışınlarım sana :))))

   Sil
 12. Ben de kurutma makinesi kullandığım için rahatım ama bazen çok kırışık bir kıyafet olabiliyor,ütüyle bile zor açılıyor.Bu ürün öyle zamanlarda iyi olabilir.A101 e bir bakmam lazım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurutma makinesi büyük kolaylık en azından ütü sorunu çok yok. Spreyi aşırı kırışık bir kıyafet üstünde denemedim onun garantisini veremem, önce denemem lazım..

   Sil
 13. Ne kadar şanslısın ütü yapmaktan ölüyorum ben bu spreyleri hep görüyorum bir dahakine bir tane alıp deneyeceğim ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım son 2 senedir ütü derdim pek yok kurutma makinesinden dolayı. Makineden neredeyse dolaba koymaya hazır halde çıkıyor çamaşırlar. Arada tek tük kırışık çıkanları düzeltmek için de bu sprey kolaylık sağlıyor :)

   Sil
 14. Kışın kurutma makinesi aldım canım.Çok kolaydık ve bu ürüne ihtiyacım var.
  Güzel bilgi için teşekkürler canım ❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ohhhh hadi gözün aydın,ütü derdinden de kurtuluyor insan kurutma makinesi sayesinde :)))

   Sil
 15. ayy tatilde çok iyi olmaz mı? fişti ütüydü arayacağına.. çok güzel. her gün hayatı kolaylaştıran bir ürün daha çıkıyor. ne güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla İdil kurutma makinesinden nadiren çıkan bir iki parça kıyafet için ütü masası taşı, yaz sıcağında ütü buharıyla ütüle, ütü masasını taşı kaldır..Neyseki bu 1-2 parça kıyafet için artık ütü masası taşımıyorum :))))

   Sil
 16. Bende çok başarılı buldum.Özellikle tatilde süper kolaylık

  YanıtlaSil