6 Haziran 2018 Çarşamba

Fa Island Vibes Fiji Dream / Watermelon - Ylang Ylang Scent

Yaz mevsimini çok seviyorum hatta ve hatta tam bir yaz çocuğuyum desem yeridir. Yaz mevsimini bu kadar çok sevmeme rağmen sevmediğim tek yanı terlemek..ne yazık ki :( Terlemenin önüne geçemesem de en azından terleme önleyici özellik vaat eden deodorantlarla bir nebze de olsa soruna çözüm bulmaya çalışıyorum. Geçtiğimiz ay yine Fa markasının Soft & Control Dry Oil Technology Anti-Perspirant / Fresh Jasmine Scent deodorantını denemiş, şu tozu dumana katan pudra yoğunluğu hariç beğenimi belirtmiştim. 
Bu sefer de markanın, bu sene nisan ayı gibi tanıtımını yaptığı Island Vibes serisinden Fiji Dream / Watermelon - Ylang Ylang kokusunu denedim. Island Vibes serisinde Fiji Dream ( Fiji Rüyası ) harici Bali Kiss ( Mango - Vanilla ) ve Hawai Love ( Pineapple - Frangipani ) kokuları da var. Serideki deodorantlar meyve ve çiçek karışımı kokulardan oluşuyor.
Deodorantın ambalajında kullanılan görsel bende o egzotik adalara gitme isteği uyandırdı nedense. Zaten tanıtımlarda da '' Fa Island Vibes' ın taze, tropikal kokularını keşfedin ve bir süre Fiji' de kendinizi hayal edin! '' denmiş. Ambalaj arkasındaki açıklama ise '' Yeni Duo Release Teknolojisi, vücudunuzdaki hareket ve nemi algılayarak koku kapsüllerini aktif hale getirir. Ter kokusuna karşı 48 saate kadar koruma sağlar '' şeklinde.
Taze karpuz ve canlandırıcı ylang ylang kokusu içeren deodorant, 150 ml ebatlı sprey şeklinde. Leke karşıtı, %0 alkol, terleme önleyici özellikli deodorant dermatolojik olarak onaylanmış ve ciltle uyumlu formüle sahipmiş.
Koku yoğunluğunda çiçekten çok meyve & şeker ağırlığı olan Fa Fiji Dream / Watermelon - Ylang Ylang deodorant, kokusuyla beğenimi kazandı. Terleme önleyici vaadinde hakkını veriyor, tabi çok tempolu, ağır bir iş yapmazsanız. Ter kokusuna karşı ise 48 saate kadar olmasa da günü kurtarır. Leke yapmama özelliğinde de başarılı. Bunlar benden geçer not alan özellikleri. Gelelim eksisine. Deodorantın tozu dumana katan pudralı yapısı her ne kadar alerji ya da solunum yolu rahatsızlıkları yaşamayan biri olsam da beni rahatsız etti. Deodorantı nefesimi tutup, sıktığım odadan anında ayrılarak kullandım hep. Terleme önleyici deyince de pudrasız olmuyor ne yazık ki..Fa' nın bu deodorantı uçuşan pudra tozları hariç kokusuyla, terleme önleme ve ter kokusuna karşı günü kurtaran etkisiyle tekrar almayı düşünebileceğim bir ürün oldu..

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

24 yorum:

 1. Fa deodorantlara bayılırım lise yıllarından beri kullanıyorum hatta..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben lise yıllarımdan Viva Cappio ve Belissima parfümleri hatırlıyorum :)))

   Sil
 2. Kokusu nasıl güzeldir, hazır indirim varken göz atayım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hafif, meyve ağırlıklı ve hafif bir koku, tabi bana göre :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. İçerikte '' aluminum chlorohydrate '' yazıyor ne yazık ki :(

   Sil
 4. pudralı deodorant nerdeyse hiç kullanmadım, tropical kokuları çok severim, bu kokuyu çok merak ettim ama pudralı diye şöyle bir düşündüm :)

  YanıtlaSil
 5. Güzel.. denemek lazım. Tavsiye için teşekkürler .:)

  YanıtlaSil
 6. Daha çok çiçek kokularını seviyorum.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. ah ben deee yazın sıcağını terini sevmiyom hiç ivit :)

  YanıtlaSil
 8. Bir kere pudrali deodoranti kazagima boca etmistim o gunden sonra kullanmaya korkuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıyafete temas ettirince çoğu leke bırakıyor..benim de var öyle tecrübelerim :)

   Sil
 9. Fa demek gençlik demek, lise yılları demek.. Mavi ve yeşil iki rengi vardı biri fresh biri sport muydu neydi... Ben de alacağım....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin lise yıllarının popüler deodorantıymıış, bak ne güzel geçmişe gidip geldik bu sayede :)))

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. Çokkkk eski bir kullanıcı değilim ama dönem dönem bakıyorum farklı kokularına :)

   Sil