28 Mayıs 2018 Pazartesi

Uni Baby Kolay Tarama Spreyi

Saçları belinde bir kız çocuğunuz varsa ve de her saç yıkama sonrası o saçlar birbirine dolanıyorsa, tarama anlamında işinizi kolaylaştıracak pratik ürünlere de ihtiyacınız oluyordur muhakkak. Aynen benim 5,5 yaşındaki 2 numaram Derin' in saçlarını daha kolay, acısız ve zahmetsiz taramak için ihtiyaç hissettiğim gibi..Daha önce Dalin ve Johnson's Baby Kolay Tarama Spreylerini kullanmış bir anne olarak bu sefer de Uni Baby Kolay Tarama Spreyi' ni deneyimledim.
Zor taranan saçlara özel Uni Baby Kolay Tarama Spreyi ile ilgili '' içeriğindeki hindistancevizi yağı ile saçları yumuşacık yapar ve besler. Yumuşak formülü karışmış, düğüm olmuş saçların kolay taranmasını sağlar, hem ıslak hem de kuru saça uygulanabilir. Cildin pH değeri ile uyumludur. Hipoalerjeniktir '' şeklinde açıklama yapılmış.
Kullanım şekli de son derece basit; ambalajı çalkalayıp, ıslak veya kuru saça uygulayarak saçı nazikçe tarıyorsunuz. Ben spreyi saç diplerine uygulamıyorum sadece düğüm olup karışmış saç uçlarında kullanıyorum.
200 ml. ebatlı sprey alkol, paraben, silikon içermiyormuş. İçeriğini aşağıdaki fotoğrafta inceleyebilirsiniz. Ben içerikteki maddeleri tek tek inceledim. Burada bahsedilen Aqua ( Su); Cetearyl Alcohol ( Bitkisel Kaynaklı Yağ Alkolü ); Cocos Nucifera ( Hindistancevizi Ağacı ); Fruit Extract ( Meyve Özü ) hariç bu spreyin çok ta masum olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki :(
Sıvı yapıdaki spreyin yapısı ilk sıkışta elde yağlı bir his bıraksa da bu kalıcı değil, cilt tarafından emildiğinde elimi yumuşattığını bile söyleyebilirim. Ambalajın şekli, kavrayış, tutuş ve kolay sıkış için ideal. Bunu özellikle yazdım çünkü daha önce kullandığım ovale yakın tasarımlı bir spreyi kavrayarak püskürtmeye çalışmak biraz sıkıntı vermişti. Başlıktaki ince delikten tek püskürtmede gelen sıvı miktarı ve püskürtme alanı oldukça iyi.
Uni Baby Kolay Tarama Spreyinin kokusuna bayıldım. İçeriğinde hindistancevizi yağı deniyor ama koku olarak hindistancevizinden ziyade parfüm yoğunluğu var. Bu spreyi, yine muhteşem bir kokuya sahip Uni Baby Boyasız Saç Ve Vücut Şampuanı ile beraber kullanmanızı tavsiye ederim, o zaman çok daha etkili ve güzel bir koku hissedersiniz. Şampuan ve spreyi birlikte kullandığım için kurutma sonrası bile Derin' in saçlarının misss gibi kokmaya devam ettiğini samimiyetle yazabilirim. Kolay tarama anlamında ise kesinlikle hakkını veriyor sprey. Hatta daha önce kullandığım 2 spreyin de bir tık önüne geçiyor bana göre. Spreyin saçları yumuşacık yapma etkisi de var tabi. İçerik olarak çok içime sinmese de harika kokusu, saçı kolay tarama ve yumuşatma özellikleriyle sınıfı geçer bu sprey..

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

34 yorum:

 1. Uzun saçlı erkek çocuklar da kullanabilir değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu hesaba katmamışım evde uzun saçlı bir ben ve kızım olunca :)))))) Saç diplerine sıkmamak kaydıyla tabi ki kullanılabilir ...

   Sil
 2. Spreysiz olmuyor maalesef kizimdan biliyorum 🙄

  YanıtlaSil
 3. Bu ürünler saç tarama işini çok kolaylaştırıyor :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de saç açıcı ürünler kullanıyorum kızımda, zaten saçını taratmıyor, bu bir nebze olsun işe yarıyor. Bir bakayım Uni Baby'e de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklar bazen canları acıdığı için taratmak istemiyor olabilirler..Uni Baby ile saç tarama işleri daha kolay ve acısız :)))

   Sil
 5. Bu tarz ürünler iyi oluyor bi ara saçlarım uzunken kendime kullanıyordum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Etkisini denemek için bizzat ben de kullandım arada tabi :)))))

   Sil
 6. Saçların mis gibi kokması da çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 7. Derin ismini çok severim. Benim kızım küçükken bu ürünler daha piyasada yoktu. Şimdi seçenek bol. Ini baby ürünlerine itimatım tam. Bu ürünü de oldukça güzel olduğunu düşünüyorum. Paylaşım için çok sağol

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derin'in ismini koymak için bayağı gittim geldim ama kısmeti bu isim oldu...Ahhhh ya bizim çocukluğumuz ne olacak :)))))) Canım sen de sağol :)

   Sil
 8. Harika karışan saçlara kolay çözüm.😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karışan, dolaşan, düğüm düğüm saçlara acısız, zahmetsiz çözüm kesinlikle :)

   Sil
 9. bende bu saç karışıklığından muzdaribim büyük kızım çok sıkıntı yaşıyor ince telli ve çok saçı olduğu için bazen taramak bile istemiyor deneyelim biz de bu ürünü....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben memnunun, hem tarama kolaylığı sağlıyor olması hem de harika kokuyor olması çok güzel :)

   Sil
 10. Uni'nin bütün ürünlerini seven biri olarak saçım uzun olsa alırdım kesinlikle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçını uzatırsan kullanılacaklar listene eklensin o zaman :))))

   Sil
 11. Ben yaz dönemi kullanıyorum bu tür ürünler. Geçen yılki bitmişti buna bakayım. Bebe ürünleri daha temiz oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçeriği biraz kafa karıştırıcı ama yine de yetişkin ürünlerinden daha masum bence...

   Sil
 12. o bir derin her şeyin en iyisini al onaaaaa :)

  YanıtlaSil
 13. Uni Baby ürünlerini ben de çok başarılı buluyorum. Ama bu ürününü deneyimlemedim daha önce. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk defa kullandım hatta şampuanını da ilk kullandım..İkisini de çok beğendim :)

   Sil
 14. Ahh bizde de durum o. Kestirsek kıyamıyoruz. Taramak zor. Bir de bu ürünü deneyelim canım. Teşekkür ederim önerin için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde Rapunzel gibi upuzun saçları olsun isteyen kızçeler olunca saç yıkamak ta taramak ta kurutmak ta zor aslında..Allah'tan işleri kolaylaştıran böyle pratik ürünler var :)))

   Sil
 15. nehir'in de saçları ince telli olduğu için hemen düğüm oluyor. ben de bu tarz ürünleri çok kullanıyorum. bunu da deneyeyim öyleyse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derin' in de saçları ince telli bir de üstüne düz ama yine de düğüm oluyor işte.. Bu spreyin çok yardımı oluyor taramada :)

   Sil
 16. Kizim icin bu tur urunler kullaniyorum bu markayada bakayim❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun saçları için tarama anlamında çok kolaylık sağlıyor bu spreyler :)

   Sil