23 Ağustos 2017 Çarşamba

Rituel de Beaute Nefes Almaya Yardımcı Burun Bandı

Uzun yıllardır burun tıkanıklığı sorunundan yana dertliyim. Burnumun sağ tarafındaki kanalın kıkırdak dokusunda bir et büyümesi var. Daha önce 2 kere bu yüzden burun ameliyatı olsam da yine tekrarlıyor bu et büyümesi. Şu sıralar yine burun tıkanıklığım nüksetti. Özellikle sıcak ve aşırı nemli havalarda daha bir genleşip daralıyor burun kanallarım,burnumdan nefes almam imkansız hale geliyor. En son birkaç hafta önce gittiğim aile hekimimizin verdiği burun spreyini kullanmıştım,o dönemde çok rahatlamıştım. Ama bilirsiniz ki bu tür burun spreylerinin uzun süreli kullanımı önerilmez.
Spreyi kullanmaya ara verdiğimde yine tıkanıklık,yine nefes alamama başlayınca aklıma eşimin horlamasına önlem diye BİM marketten zamanında alıp ta birkaç paket stokladığım,daha önce de Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı'nı kullandığım Rituel de Beaute markasının Nefes Almaya Yardımcı Burun Bandı geldi (aramızda kalsın,horlama sorunu olmadığını söylüyor ve bantları kullanmak istemiyor). 
Burun kanallarını açarak,burundan daha iyi nefes alıp vermeyi sağlayan,hem horlamayı azaltan hem de burun tıkanıklıklarında ilaçsız ve ağrısız rahatlık sağlayan bu bantları denemeye karar verdim bu sefer de.
Hayvanlar üzerinde test edilmemiş olan bantlar ikili ambalaj içinde toplamda 10 adet ve tek kullanımlık. Bantların üst yüzeyi dokuma bezden,alt yüzeyi ise yapışkan banttan yapılmış. Bantlar 7 yaş altı çocukların ve sivilceli,yanık,tahriş olmuş,hassas ciltlerin kullanımına uygun değil. Ayrıca bant 12 saatten fazla sürekli kullanılamıyor.
Kullanım şeklini aşağıdaki fotoğrafta daha detaylı okuyabilirsiniz..
Bantla ilgili yorumlarım ise şu şekilde; bandı taktığım gece burun kanallarımın açıldığını,daha rahat nefes aldığımı ve güzel uyuduğumu fark ettim. Bu açılma bandı takar takmaz olmadı tabi,kullanım şeklinde de belirtildiği gibi kısa bir süre sonra etkisini göstermeye başladı. Taktığım süre içinde (tabi uyurken) bant bir rahatsızlık hissi vermedi bana. Buna karşın sabah uyandığımda yapıştığı yüzeyde gerginliğe yol açtı. Yapışkan tarafı çıkartırken de biraz acıttı. O gerginlik ve çıkartırken verdiği hafif acıyı saymazsak burun tıkanıklıklarına bağlı durumlarda kullanılabilecek ve işe yaradığını düşündüğüm bir ürün oldu.. 

Açıkçası 2 gece kullandıktan sonra sabah verdiği o gerginlik hissinden dolayı kullanmadım bir daha burun bantlarını. Onun yerine en son Bodrum tatilimizde pet şişe içinde getirdiğim deniz suyunu çekiyorum gece yatmadan önce burnuma. Ve bu yöntemin de en az burun bandı kadar hatta daha da performanslı bir şekilde ağrısız,acısız,zahmetsiz,doğal yollardan burun kanallarımı açtığını söyleyebilirim. Bundan sonra Ege'ye yada Akdeniz'e yapacağımız tatillerde şişe şişe getirmeye karar verdim deniz suyundan,sizin de aklınızda bulunsun bu yöntem,denemeye değer bence..

Benzer Yazılar

22 yorum:

 1. Geçmiş olsun, burun tıkanıklığı bende de nezle olunca oluyor ve uyumak ne mümkün, başımı yastığa koymak bile istemiyorum. Deniz suyu daha iyi demek ki...:) Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım sağol ama 1 aydır var bu tıkanıklık..Sonu yine ameliyat gibi görünüyor.Burun spreyi de işe yarıyor ama uzun süreli kullanılamıyor.Deniz suyu burun bandından daha çok etkili oldu benim için ;)

   Sil
 2. büyük şehirde nefes almak zor zaten yaaa. oksijen bulamıyoz. ah dağda ormanda yaşayabilsek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yada bir sahil kasabasında.. Sürekli deniz suyu stoklarım o zaman :)))

   Sil
 3. Geçmiş olsun..Deniz suyunun bu konuda faydalı olacağını düşünmemiştim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim..Faydalı olmaz olur mu hiç?Ağız içi yaralara bile iyi geliyor.Tatillerde bol bol ağzıma burnuma deniz suyu çekerim hep ben..

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Doğal bir kaynak deniz suyu,umarım annen için de etkili olur ;)

   Sil
 5. Deniz suyu bizim evde de bu işler için hep bulundurulur, önümüz de kış daha çok lazım olacak dediğiniz gibi her tatilde doldurup getirmek lazım :) Bim'in böyle bir bandı olduğunu da bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süperrrrr,bir ben değilim demek ki tatilden şişeyle deniz suyu getiren :))) Bim'in meşhur siyah nokta temizleme bandı var ya bu da onun burun tıkanıklığı için olanı ;)

   Sil
 6. Geçmiş olsun. Eczanede gördüğümde işe yarıyor mu gerçekten? Diye düşünmüştüm. Tecrübe anlatımı faydalı oldu... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Bim hariç eczanede satıldığını bilmiyordum bu markanın.%100 diyemem ama yine de etkili oluyor..

   Sil
 7. Geçmis olsun canm. Hamileyken cektigim burn tikanikligini hatirladim. Alsam mi almasam mi karar verememistim keske alaymisim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah hamilelik rahatsızlıkları...Hamilelik döneminde herşey de kullanılmıyor diye ne zor günler geçiriyor kadınlar.Bu bant için muhteşem,harika diyemem ama en azından kötünün iyisi nefes almamı kolaylaştırdı diyebilirim.. ;)

   Sil
 8. Ben de denemiştim ama pek verim alamamıştım :( Geçmiş olsun sana da...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet %100 verimli değil,tamamen tıkanık olan burnumu gererek kanalları açtığı için nefes almam daha kolay oldu sadece.Çok teşekkür ederim..

   Sil
 9. Çok geçmiş olsun.. Vermiş olduğu gerginlik ve acı hissi olmasaymış iyiymiş gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Evet sabah burnumun üstündeki o gerilmişlik hissi çok hoşuma gitmedi benim..

   Sil
 10. Çok geçmiş olsun, bu üründen annem de kullanmıştı ve çok memnun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım annene de geçmiş olsun.Etkisi var muhakkak yok demiyorum.Sadece şu gerginlik ve çıkartırken verdiği acı biraz memnuniyetimi düşürdü o kadar ;)

   Sil
 11. Spreyli şişeye deniz suyu koymak çok mantıklı👌🏻

  YanıtlaSil