22 Ağustos 2017 Salı

Dermokil Therapy Aloe Vera Duş Jeli

Bir Türk firması olan Ezel Kozmetik markası Dermokil'in daha önce Special Hindistan Cevizi Duş Jeli 'ni kullanmış,hem kokusunu hem de kremsi yapısından dolayı cildi yumuşatma özelliğini beğenmiştim. Bulunduğum semtteki yerel bir markette bu markanın 750 ml. ebadındaki duş jelini 5.95 TL.'ye görmüşken,bu sefer de Therapy serisi Aloe Vera Yenileyici SPA Duş Jeli'ni denemek istedim.
Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan Dermokil Therapy Aloe Vera Yenileyici Duş Jeli; içeriğindeki bitkisel öz ve kil mineralleri ile cildi temizlerken yenilenmesine yardımcı oluyor. Cilde ipeksi bir dokunuş sağlıyor.
Ambalajdan da görülen yeşil renge sahip duş jelinin bitki içerikli,fresh ve hoş bir kokusu var. Hani bazı duş jelleriyle yıkandığınızda o duş jeli hiç yıkanmamış hissi verir ya cilt üzerinde bunda o hissi yaşamadım. Temizleme ve arındırma özelliği neredeyse beyaz sabunun temizleme gücüne eş değer geldi bana. Özellikle Nexcare Çift Taraflı Canlandırıcı Banyo Kesesi ile yaptığım uygulamada çok daha başarılı buldum jelin verdiği temizlenmiş hissini. Zaten ambalaj arkasında kullanım şeklinde de banyo süngeri yada banyo lifiyle kullanılması önerilmiş. Hem Türk firması olması hem bu boya göre çok ekonomik fiyata sahip olması hem de derinlemesine temizlemede etkili olmasından dolayı benden geçer not aldı bu duş jeli...

Benzer Yazılar

22 yorum:

 1. Rengi çok güzelmiş ve kokusunu merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rengi aloe vera bitkisini çağrıştırıyor,kokusu baskın bir koku değil ama benim hoşuma gitmişti :)

   Sil
 2. Yabancı firmalar yerine Türk firmalarını tercih etmeliyiz, eskiden yerli malı, yurdun malı, herkes onu kullanmalı derdik şimdi unutuldu. Güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ediyorum :) Türk markalardan çok yabancı marka dolu raflar,olan Türk markaların da yaygın satış ağı yok ne yazık ki... :(

   Sil
 3. Güzel ve yararlı bir yazı olmuş canım.
  Tavsiyeni dikkate alacağım
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Merak ettim bu ürünü, bir ara mutlaka denemek lazım :) sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ara aloe veralı ürünler popüler,bir dene bakalım :) Sevgiler benden sana :))))

   Sil
 5. bilmediğim bir ürün, rengini çok sevdim, markayı da seviyorum rastlayınca alabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce başka duş jelini kullanmıştım,aloe veralısını ilk kez kullanıyorum ben de :)

   Sil
 6. Aloe vera içeren her şeyi seviyorum sanırım ^^

  YanıtlaSil
 7. Dermokil in dus jelinin oldugunu bilmiyordum, bakicam ben de ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki çok yaygın satış ağı olmadığından tüketicilerin geneline ulaşamıyor ne yazık ki :)

   Sil
 8. Dermokil'in maskelerini kullandığım oldu ama duş jellerini hiç denememiştim.Aslında sadece Türk firması olduğu için bile bir kere şans verip denemeliydim sanırım.Neyse burada görünce aklımda yer etmiş oldu bir daha karşılaşırsam elim ister istemez gider artık kendisine :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dermokilin aslında ürün yelpazesi oldukça geniş ama belirli ürünleri biliniyor sadece sanırım.Türk firması olmasını yanında ekonomik fiyatı için de şans verilebilir bence :)

   Sil
 9. Dermokilin duş jeli olduğunu bilmiyodum🙈

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de diğer markalara nazaran daha ekonomik bile diyebilirim :) :)

   Sil