17 Ocak 2017 Salı

Gelen En İlginç Kargo😵😲😮:P&G Leke Savar Kapak

Başlıkta da belirttiğim gibi belki de şu ana kadar aldığım en enteresan kargolardan biri oldu bu kapak.Gelen gönderi hiçbir kargo firması tarafından ulaşmamıştı elime.Aşağıda size göre solda göreceğiniz,önünde sadece P&G(Procter&Gamble)amblemi,gönderici adresi ve benim iletişim adresim olan beyaz bir zarf poşete konularak gönderilen bu kapağın nereden,ne için,hangi amaçla gönderilmiş olduğunu keşfetmek bir süre meşgul etti beni.Neyseki sonunda üyesi olduğum Kadınlar Bilir sitesinden gönderilmiş olduğunu çözebildim :) 
Ariel sıvı deterjanın,formülünün yanı sıra sunduğu en büyük yenilik olan leke savar kapağın geliştirilmesi 36 ay sürmüş,100 konsept ve 40 prototip testinden geçmiş ve 1000 tüketici ve 2000 farklı leke üzerinde test edilmiş bu kapak.Leke savar kapak,inatçı lekelerin yumuşakça ovularak kolayca çıkmasına olanak sağlarken giysilerin rengine ve dokusuna kesinlikle zarar vermiyor-muş.
Kapağın kullanımı 2 şekilde oluyor.
1.Lekenin üstüne direk müdahale:Lekeler üzerine dökeceğiniz az miktar Ariel sıvı deterjanı,kapağın alt yüzeyi ile yayıp,yine alt yüzeydeki tırtıklı alan ve kırmızı fırçası yardımı ile lekeleri çıkartmak için kullanabilirsiniz.
2.Makine içi kullanım:Çamaşırlarınızı makineye koyduktan sonra kapağın ölçeğini kullanarak 65 ml.deterjan dolu kapağı doğrudan tamburun içine yerleştirerek kullanabilirsiniz.Bu sayede deterjan bölmesine ekstra deterjan koymanıza da gerek kalmaz.
Elimize geçmiş bir ürün denemeden,test etmeden olur mu hiç?Benim 2 numara Egemen'in sütlü kahve okul forma üstünü sınıf arkadaşı siyah keçeli tahta kalemiyle madeni 1 TL.büyüklüğünde boyamıştı.Önce sıcaklık ayarına ve deterjanımın temizleme gücüne inanarak her zamanki yıkamamı yaptım.Ama leke çıkmayınca aklıma bu kapak geldi.Ben Ariel sıvı deterjan değil de Ko... Va.... leke çıkartıcısını kullandım bunun için,elimin altında o vardı çünkü.Lekenin üstüne döktüğüm leke çıkartıcıyı kapağın alt tırtıklı ve kırmızı fırça kısmıyla bir süre nazikçe fırçaladım.Bi 5 dakika kadar yavaş ve nazikçe devam etti bu işlem.Zamanla o ilk baştaki yoğun keçeli kalem boyası silikleşmeye ve gitmeye başladığında kapağın da bu şekilde işe yaramış olduğunu gördüm ben.Sadece bu leke üstünde ve pamuklu bir kumaşta denediğim için farklı leke ve kumaş türlerindeki sonuçlarını bilemiyorum.Bir sonraki kullanımımda da makine içi denemeyi düşünüyorum..

Benzer Yazılar

16 yorum:

 1. ne enteresan bi şey o ya bende de var bu kapaktan ama hiç kullanmadım :D üşengeçmiyim neyim ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bana da kargo gelmeseydi ne işe yaradığını çözemeyecektim.Araştır araştır derken buldum sonunda :)

   Sil
 2. Gerçekten ilginç Bir kapakmış :)) En azından işe yaramış oda güzel :) Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen elimizin altında olup ta işe yarama zamanını bekleyen o kadar çok şey var ki :) Benden de size kocamannnn sevgiler..

   Sil
 3. Bir dönem bunlara benzer ürünler çıkmıştı sanırım paylaşman iyi olmuş canım her geçen gün yenilikler çıkıyor birbirimizden öğreniyoruz .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle..Ben de bu blog sayesinde arkadaşlarımın sayfalarında paylaştıklarından yeni şeyler öğreniyorum ...Bu da beni daha çok donatıyor her konuda...

   Sil
 4. 4 uşaqlı bir ana olaraq çox lazımlı və işəyarar gəldi mənə bu qapaq :) Bizdə satışda varmı baxmam gərək. Faydalı yazınız üçün çoox təşəkkürlər.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh 4 çocuk hep idealim olmuştur ama 2'de kaldık biz.Allahım kolaylıklar versin inşallah...Kapak Ariel sıvı deterjanla beraber satılıyor.Yani ayrı satışı olduğunu sanmıyorum...Asıl güzel yorum için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Gönderim şekli de ilginç olmuş :)
  Özelliği nedeniyle denenir tabii, bir bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet zaten ilginç olan o,poşet kargo içinde sadece bir kapak :) Elinize geçince bir deneyin bakalım,faydası olacak mı?

   Sil
 6. Ariel sıvı deterjanı kullanıyorum kapağınla da uzun uzun bakışmama rağmen anlayamamıştım hemen deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şeyi ben de yaşadım.Bir de kapağın nereden,ne için gönderildiğini,ne işe yaradığını,nasıl kullanıldığını öğrenmek için bayağı bir çabaladım.Ama sonunda öğrendim işte :)

   Sil
 7. Banada gelmişti aynı şekilde bende çok şaşırdım.Beklemiyordum ve sadece kapak gelmesi ilginç gelmişti ama işe yarar bişey :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de çok ilginç.İçine açıklayıcı bir kağıt koysalardı bari :)

   Sil