21 Aralık 2016 Çarşamba

💦Nem Dengesi💦İçin Titiz Fresh Air Kalorifer Suluğu

Kalorifer suluğunun da yazısı mı olurmuş demeyin.Ben yazdım oldu işte.Hayatımın çocuklar olmadan önceki döneminde pek adını sanını bilmediğim bu ürünler özellikle çocuklar olduktan sonra kalorifer peteklerinin vazgeçilmez bir parçası oldu bizim evde.Egemen ve Derin'in bebeklik dönemlerinde,beşikleri bir dönem yatak odamızda idi.Onların daha rahat nefes alıp vermeleri için yaz-kış odada buharlı hava nemlendirici cihazı kullanırdım.Bebeklik dönemlerinden sonra bu cihazı kullanmayı bıraktım.Tüm odaların kalorifer peteklerine yine nemlendirme işine yarayan kalorifer suluklarından astım.İlk aldığım modeller hep aşağıdaki gibi ince,uzun,dikey asılan cinstendi.
Geçen perşembe günü Hakmar markete gittiğimde,kalorifer suluklarının bu yatay modellerini gördüm ve hemen aldım.Titiz Plastik firmasının günlük yaşantımızda kullandığımız bir çok plastik ürünü mevcut.Benim aldığım Fresh Air Kalorifer Suluğu da bunlardan biri.
Malum kış dönemindeyiz ve evlerde ısıtmalarımızı açtık.Havalar soğuk olduğu için kapılar kapalı ve aynı havayı soluyup duruyoruz.İçeri yeterince temiz oksijen girmediğinden nem kaybı da oluyor.Hatta havanın kuru olmasından dolayı yeterince sağlıklı nefes bile alamıyoruz.Tüm panel sistemli (sanırım eski tarz demir döküm petekler için uygun değil) petek başlıkları için uygun olan kalorifer sulukları,ortamdaki nem dengesini korumak için yapılmış.Kalorifer peteklerinin havayı kurutmasına bağlı baş ağrılarına,nefes yollarının tahriş olmasına,astım ve sinüzit belirtilerinin artmasına engel olur-muş bu suluklar.
500 ml hacme sahip olan sulukların ortasında bulunan su seviyesi göstergesi ile su miktarını kontrol edebiliyorsunuz.
Suluğun askı aparatı kabın içinden çıktı.Askı aparatını suluğun arka kısmındaki yuvaya oturtuyorsunuz.Yuvaya tam oturduğundan emin olun yoksa suluk pattt diye yere düşer içindeki su da etrafa yayılır.Bir de içine su seviyesi göstergesini aşmayacak şekilde su koymaya dikkat edin. 
İşte bu kadar.Artık bulunduğunuz odadaki hava nemlendirilmeye hazır.Hakmar Market'ten tanesini 2,95 TL.'ye bulmuşken 2 tane aldım.Bir tanesinin su gösterge paneli mavi,diğerinin ki pembe çıktı kısmete.
Artık evde odalardaki tüm peteklerde bir kalorifer suluğu asılı bizde.Özellikle gece uyurken burun tıkanıklıkları yaşıyorsanız bu üründen alıp bir deneyin bakalım,faydasını görecek misiniz siz de benim gibi.İlla bu marka bu ürün olması şart değil.1 milyoncu diye tabir ettiğimiz ucuzluk mağazalarında yada plastik ürünler satılan dükkanlarda da bulabilirsiniz bu tür suluklardan.

Benzer Yazılar

10 yorum:

 1. Hakmar sanırım İstanbul'da Kış dönemi çok iyi fikir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Web sayfasını kontrol ettim hemen.İstanbul,Kocaeli ve Sakarya'da varmış mağazaları..Bence de işe yarayan bir fikir :)

   Sil
 2. hımm faydalı bilgi taam sağol ivit alınabilirmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İvit alınabilir,kullanılabilir,kış mevsimi için tavsiyemdir...

   Sil
 3. son yazımı görden miiiii :) bi deee lilipayı benim için öp ısır taam mııı :)

  YanıtlaSil
 4. :) değinmeniz harika olmuşş :) gerçekten işe yarıyorlar :)

  YanıtlaSil
 5. Ay kayınvalideye söyleyeyim, alsın bize de, ne harika bişiymiş bu :)

  YanıtlaSil