12 Ekim 2018 Cuma

Bit Ki Bit Rozeti

Okulların açılmasıyla beraber başlayan hastalık dönemine bir de MEB'den biz velilere ulaştırılan bit salgını alarmını da ekledik..sanki hastalıklar zaten yeterince azmış gibi..Neyse böyle sorun bizde yok ama yine de '' bu alarma karşı tedbirli davranmakta yarar var tabi '' diyerek aldığım Bit ki Bit Rozeti' nden bahsedeyim bugün..
'' Bitkisel içerikli, canlılar için zararlı madde içermeyen, insanlarda ve hayvanlarda güvenle kullanılabilen Bit ki Bit Rozeti' nin içinde, Cinnamomum Camphora ( Kafur Ağacı ) ve Lavandula Angustifolia ( Lavanta Çiçeği ) bulunuyor.
Patentli ve Tubitak teşvikli rozetin etkinliği ambalaj açıldıktan sonra 4 aya kadar sürüyor. Ürünün paketten çıkartıldıktan sonra hemen kullanılmaya başlaması gerekiyor. İki veya daha fazla rozet aynı anda kullanılabiliyor. 3 yaş altı çocuklarda ebeveyn kontrolü altında kullanılabiliyor.
Geçen senelerde yapılan bit salgını bilgilendirmelerinde, bitleri kovucu özelliği olduğunu öğrendiğim lavanta yağı aramış bulamamıştım onun yerine lavanta kolonyası kullanmıştım. Ama kıyafette yoğun bir lavanta kokusu kaldığı için, bu sene bit rozeti kullanmaya karar verdim. Rozet şeklinde olması biraz dikkatli kullanmayı gerektiriyor bence. Kıyafette kullanımının güvenli olmadığını düşünüyorsanız çantada kullanabilirsiniz, hoş bir aksesuar gibi görünür hem de.. Onun haricinde bir eksisini görmediğim ürünün, bitkisel içerikli olması ve de çocuklar için güvenle ( ağıza alınmadığı ve yutulmadığı sürece ) kullanabilirliği beğendiğim özellikleri oldu. Kokusuz olması da ayrı bir artısı..Rozetin kızlar için toka şeklinde olanı da varmış, onu da ek not olarak paylaşayım unutmadan. İkili satıldığı gibi tekli olarak da satılanı var rozetin. Eczaneden 4 TL.ye aldığım Bit Rozeti, bu bit salgını dönemlerini kazasız belasız atlatmamızı sağlıyor bizim...Sizin de aklınızda olsun derim.

yeşimlehertelden

Benzer Yazılar

44 yorum:

 1. ilkokulun 1. ve 2. sınıfında korkulu rüyamdı resmen neyse ki kazasız hallettik o dönemi kolay gelsin umarım siz de olaysız atlatırsınız..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İremcim okuldan yapılan bildiri üstüne önlem amaçlı kullanıyoruz.Umarım gelir geçer bu salgın da bir an önce.Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Hiç unutmam 1.sınıftaydım bitlenmiştim annem evi taarruza geçirmişti 2 gece boyunca uyutmamıştı beni tepemde saçlarımı temizliyordu 7/24🙈😂😂😂
  Eskiden böyle yararlı ürünlerde yoktu malum korkulu rüyamızdı “BİTLER”🙈😂
  Salgın sizin evi teğet geçsin umuyorum🙏🏻❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaAllah canım yaa...Kimseye uğramasın..Umarım bir an önce geçer gider...

   Sil
 3. Ne güzel bir ürün. Erkek kız farketmiyor. Her çocuk da olabiliyor. Ben de ilkokulda 2 kez edinmiştim bu böcülerden ve upuzun saçlarım kesilmişti o dönem. Şimdi güvenli ve etkili ürünler var artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya tabi bizim çocukluğumuzda böyle pratik çözüm de yoktu,en sağlamı saçlar kesilirdi :))))Yaşadığımız travmaya bakar mısın :)))))

   Sil
 4. Valla bizim zamanımızda kafamıza basarlardı saf alkolü, daha da arınmazsa canım saçlar giderdi. Keşke bizim zamanımızda da olaymış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy evet ya yazık bizim çocukluğumuza,saçlarımıza :))))

   Sil
 5. Ay unuttum bir de gaz yağı vardı. O da çok pis kokardı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu hatırlıyorum ama annem acaba kullanmış mıydı,dur soracağım merak ettim :))))

   Sil
 6. MEB 'in açıklamasına gerek yok.Zaten her ilkokul çocuğu ve annesi bitle tanışır memlekette. Neyse ki şimdi gizli saklı değil çözümler çoğaldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de bu tür sorunlar olmayınca bildiriyle harekete geçiyoruz. Tabi zamanla pişeceğiz sanırım :)))

   Sil
 7. Ödüm kopar:( kızkardeşim sınıf öğretmeni sıksık sınıfta birkaç çocukta çıkardı:( ay ne fena bir şey yaa bu zamanda nasıl oluyor? Nereden geliyor ben anlamıyorum Yeşim'ciğim şimdi her evde kombi var, kombi olmasa soba var, sıcak su var...:( toplu taşımalardan o yüzden ödüm kopuyor çünkü oralardan geçermiş, arabam da yok ya...Allah korusun hepimizi, çoluğumuzu, çocuğumuzu bu rozet iyiymiş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki kişisel hijyene yeterince önem vermiyor çocuklar ve yine ne yazık ki ebeveynler tarafından da bu konu göz ardı ediliyor. Allah başka dert vermesin.Çözümü olsun da :))))

   Sil
 8. benim pek ilgilendiğim bir konu değil ama arkadaşımdan bildiğim ve vaaz geçilmezi olan bir urunmuşşş .... sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklar olunca birçok şeyi ekstra takip etmek,araştırmak gerekiyor sanırım :))))

   Sil
 9. Okul döneminde çok karşılaşılan vakalar... Bu da iyi bir yöntemmiş. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her yıl aynı salgın alarmı..Biz de bu şekilde önlem almaya çalışıyoruz :)

   Sil
 10. Bizimki için de istediler okuldan. Ben de eczaneden aldım bu bit rozetinden. Bizimkinin markası farklıydı sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet farklı markaların da var bu tür ürünleri, içerikte bir değişiklik olduğunu sanmıyorum ben..

   Sil
 11. Bende yaşamıştım ilkokul 3.sınıfta babam saçımı kestirmişti .Annem saçlarımı bit şampuanı ile yıkamıştı sonra kurtulmuştum.Zor biri durum gerçekten ya okullarda oluyor bu durum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlkokulda böyle bir şey yaşayıp yaşamadığımı ben neden hatırlayamıyorum Allah'ımmm :)))

   Sil
 12. İtiraf ediyorum,ilkokula giderken ben de bitlenmiştim :) Şimdi gülerek anımsıyorum ama o zaman travmatikti...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukken yaşadığımız travmatik şeyleri şimdi tebessümle anıyoruz..Kim bilir belki şu an yaşadığımızı sandıklarımızı da ileride tebessümle anarız :)

   Sil
 13. Çok şükür yakalanmadan atlattık bit olayını ama rozetler ve tokalar oldukça kullanışlı, faydalı da oluyor diye düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bize de uğramadı Esracım ama önlem almakta yarar var tab. ..

   Sil
 14. Sizin eczane uygunmuş Yeşim'cim burada 7,5₺, tokalar da öyle. Oğlumun yakasının iki tarafına rozet takıyorum, kızın saçını da örüp tokalıyorum. Enselerine de hafifçe lavanta yağı sürüyorum. Uğraşması çok büyük dert yoksa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte ben o lavanta yağını bulamadım geçen sene. Çok dolaşmam gerekiyordu, eczane evimin karşısında olunca denemek istedim ve etkili olduğunu düşünüyorum ..

   Sil
 15. Nice hair brush <3.
  fashion--twins.blogspot.com

  YanıtlaSil
 16. Okul zamanı kızların saçlarına sürekli bakmaktan yoruluyorum.İçimde sürekli bir korku oluyor ancak rozetlerin tozları çabuk dağıldığı için kullanmaktan çekiniyorum.Madem sağlığa zararsız o halde deneyelim bunu ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızların saçı uzunsa kontrol de zor oluyor. Rozetlerde tozutma görmedim ben, dur ona da bir bakayım bir süre..

   Sil
 17. Anaokulundayken kızımda bitlenmişti, saçları kıvırcık ve totosuna kadar uzun, ne çektim kurtulucam diye allah biliyor. Şimdi.tecrübeliyim tabii, tokası rozeti,fısfısııı tam tekbir hazırlıklıyız, ama inşallah olmaz bidaha 🙏😚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhhh uzun ve kıvırcık saç. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

   Sil
 18. Ben de lavanta yagi spreyi duydum biz kücükken kafurun kullanirlardi. Bunu da siparis edeyim 😃😃😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet lavanta yağının bitleri kovucu özelliği varmış. Bu rozetin içinde de kafur ağacı olduğu yazıyor. Umarım temin edebilirsin :)

   Sil
 19. bizim de tokamız var :) Bit temiz saça gelirmiş diye kendimizi avutuyoruz. Ben küçükken 2 kere bitlenmiştim:) Neyse ki Nehirtoş'u bitlenmeden kurtardım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızımın okulundan bir bildirim gelmedi, gelirse bir tokası benim de aklımda :)

   Sil
 20. Aa! çok ilginçmiş hiç kullanmamıştık,bi deneyelim bitlerimizi atalım üstümüzden..😀 Bilgi için teşekkür ederim..✔😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece bitleri atmak için değil korunmak için de kullanılabilir..Güzel yorum için ben teşekkür ederim..

   Sil
 21. Bizim zamanimizda yoktu boyle seyler bit ayiklardi annelerimiz annem kafadaki pis kani emdigi icin bitlenmek iyidir derdi;))Bu urunler ise yariyorsa simdiki cocuklar cok sansli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çocukluğumuz oldukça aksiyonlu geçmiş bizim :)))) Salgın bize sıçramadı ama ben ne olur olmaz, korunma amaçlı kullanıyorum ..

   Sil
 22. Ne kadar değişik ürünler çıkmış işe yarıyorsa çok iyi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeliz canım bit sorunu yok bizde ama tedbiren korunma amaçlı kullanıyorum ve bir olumsuzluk da gözlemlemedim henüz..

   Sil