25 Nisan 2018 Çarşamba

Book Selfie İle Kendi Kitabınızın Yazarı Olun

Çocuklarımız bu yaşlarında oyuncaklarla oynamanın tadını çıkartıyorlar. Bir süre sonra büyüyecekler ve de oyuncaklar eskiyecek / kırılacak, işe yaramayacak duruma gelecek. Belki içlerinden birkaçı hatıra niyetine saklanacak. Peki gelecekte onlar için neden özel, anlamlı ve ölümsüz bir hatıra bırakmıyoruz? Hem de çocuklarımızın yaratıcılığını kullanarak..

İşte bu amaçla kurulmuş, Yazardan Direkt markasına ait bir site var Book Selfie isminde. Burada hem çocuklar hem de yetişkinler için 1. sınıf hamur sayfalardan kitap oluşturma imkanı var.

Bunun için yapmanız gerekenler çok kolay. İlk olarak siteye yukarıda gördüğünüz şekilde üye oluyorsunuz.

Bir sonraki aşama ise '' Kitabını Yaz '' bölümüne tıklayarak, kitabınızı oluşturmaya başlamak. Çocuk ve yetişkin kitapları ebat olarak aynı ölçüde ( 12,9 x 19,8 cm ) aralarındaki fark çocuk kitaplarının minimum 4, maksimum 22 sayfa; yetişkin kitaplarının ise minimum 20, maksimum 300 sayfa olması.

Kitabınızı tasarlamaya ön ve arka kapaklardan başlıyorsunuz. Bunun için kendi çizimlerinizi ya da bilgisayarınıza yüklü fotoğrafları veya görsel resimleri kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey her işlemden sonra '' Yükle '' butonuna basmak.

Tüm işlemleri belirtilen şekilde yapıp yapmadığınızı '' Önizleme '' bölümlerinden kontrol edebiliyorsunuz. Oluşturduğunuz kitabı '' Kitaplarım '' bölümünde gördüyseniz artık kitabınız sanal olarak hazır demektir.

Bundan sonraki aşamada ise eserlerinizi kitaplaştırma, bastırma, yayınlama, isterseniz anı olarak saklama seçeneklerini seçebilir ya da kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Amazon' da Kirala, Kitabını Herkes Okusun, Kitabını Kirala ek seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Kitabınızı satışa çıkartmak isterseniz Yazardan Direkt size bu konuda profesyonel bir yayın evi hizmeti de veriyor. 

Ben de Egemen ve Derin için geleceğe dair ölümsüz bir anı bırakmak istedim. Ve onlara bebeklik dönemlerinin ilk 1 yılına dair yaşadıkları ilklerden oluşan bir foto-albüm düzenledim Book Selfie' de. 

Egemen kitabını keyifle okurken Derin ise şu an sadece fotoğraflarına bakmakla yetindi. Hazırladığım bu kitapları ömrüm olursa, evlendiklerinde onlara hediye etmek istiyorum.

Siz de Book Selfie ile kendinizin, çocuğunuzun ya da sevdiklerinizin öykülerini, anılarını, şiirlerini, çizimlerini, günlüklerini sıra beklemeden kitaplaştırabilir, yayınlatabilir, anı olarak saklayabilir ve de sevdiklerinize anlamlı ve alternatif bir hediye olarak verebilirsiniz.

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

28 yorum:

 1. Aaa çok hoş bir olay bilgilendirme için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Harika bir sey bu arastirayim hemen 😍

  YanıtlaSil
 3. Ücreti konusunda da bilgi verebilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey, Book Selfie ile etkinliğimiz dolayısıyla yapılan bir çalışmaydı bu. Yazımdaki web adresinden kendilerine ulaşarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz..

   Sil
 4. Benim kız kendi kitabını yapma fikrine bayıldı .

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel fikirmiş. Ben benzerini kendim yapmıştım. Daha Ada'ya hamile kalır kalmaz bir defter tutmuştum. Hem kendim yazdım hem arkadaşlarım-ailem. Büyüme döneminde de bir süre devam ettim. Daha sonra Deniz için de hazırladım aynısından. Kendim bile açıp okumayı seviyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kendi çapımda günlük tarzı bir ajanda yaptım Egemen ve Derin için. Hamilelikten itibaren başlamıştım. Hala arada sırada önemli şeyleri eklerim ama bu farklı bir çalışma oldu...

   Sil
 6. Mutlaka inceleyeceğim, ne kadar güzel bir fikir :)

  YanıtlaSil
 7. Yanıtlar
  1. Yine yüce gönüllülüğünü göstermişsin Deep, teşekkür ederim. Geleceğim sana :)

   Sil
 8. Özellikle kendi kitabını yazma fikri bence çok güzel. Ayrıca anne olarak hatıra bırakmak da ayrıca güzel :) Gülümseyerek anacakları anıları olsun canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle harika bir fikir, düşünsene kendine ait bir kitabın oluyor. İster sakla ister yayınlat herkes okusun :)

   Sil