30 Mart 2018 Cuma

LR Health & Beauty Tırnak ve Tırnak Eti Yoğun Bakım Kütikül Yağı

Fiziksel cilt bakım ürünlerini istikrarlı bir şekilde kullanım açısından kendime not verecek olsam; yüz temizliği & bakım ürünleri 9, vücut bakım ürünleri 5, tırnak bakım ürünleri ise 0 alırdı benden herhalde :)  Evde 2 çocukla; ev işleri, kaldır, indir, it, çek, taşı, pişir, temizle vs.. derken ne tırnak kalıyor ne de tırnak bakımına zaman. Ama şimdi, sevgili Sosyal Annem'in Bir Kadın Bin Hayat etkinliği sponsorlarımızdan biri olan LR Tırnak ve Tırnak Eti Yoğun Bakım Kütikül Yağı sayesinde tırnaklarıma da bir şans verme zamanı geldi sanırım.

Kütikül ne diye merak edenlere..aslında birkaç farklı anlamı var bu kelimenin. Bitki bilimde '' bitkinin kurumasına engel olan ince zar '' , hayvan bilimde '' kabukluların vücudunu örten koruyucu katman '' , halk dilinde de '' tırnağın parmakla birleştiği yerde tırnağın üstüne doğru uzayan ince ölü deri, tırnak eti '' demekmiş kütikül.

Hepimiz zaman zaman imkan doğrultusunda güzellik merkezlerinde & kuaförlerde bir sürü aletle ya da evde kendi kendimize tırnak makası vs..ile bu ölü deriyi kesip temizlemeye çalışıyoruz ama bunu yapmamak gerekiyormuş. O ölü deriyi aldıkça daha sert çıkıyor, sertleşince çatlıyor, çatlayınca da enfeksiyonlara açık hale geliyormuş. Bu ölü deri yani kütikülden kurtulmanın yollarından biri de tırnak etlerini yumuşatıp, geri itmek için kütikül giderici kremler ya da yağlar kullanmakmış.

Yukarıdaki fotoğrafta da benim kütiküllerimi ve orta tırnağımın, yarısına kadar çatlamış doğal ev halini görebilirsiniz.

İşte LR Health & Beauty Tırnak ve Tırnak Eti Yoğun Bakım Kütikül Yağı tam da bu evrede devreye giriyor. Her tırnak tipi için uygun olan, doğal yağlar içeren ve çok hoş bir aromatik kokuya sahip, 5,5 ml ebatlı kütikül yağı;
* Tırnak ve tırnak eti için yoğun bakım yapıyor.
* Elastikiyet ve yumuşaklık sağlıyor.
* Güçlendiriyor ve nemlendiriyor.

Yukarıdaki fotoğrafta LR Kütikül Yağı sürdükten sadece birkaç dakika sonra ölü derileri törpünün ucu ile temizleme işlemiyle daha bakımlı ve sağlıklı görünüme kavuşan tırnaklarım var.

Bu da bir öncesi - sonrası fotoğrafı olsun. Sağ orta tırnağım da burada olaymış iyiymiş :))) ( Blog yazarı burada bir açıklama yapma zorunluluğu hisseder ve şunu yazar; zaten yarıya kadar kırılmış o tırnak fotoğraf çekiminden önce kesildi. Diğerlerini kesmeye kıyamadığı için böyle en doğal haliyle fotoğraf çekimini bitirdi ve yazısını da yazdıktan sonra tüm tırnaklarını kesip, kısalttı ) ..

Sanırım iki el tırnaklarım arasındaki fark yeterince belli oluyordur. Sadece birkaç dakika ve özensiz bir tırnak eti temizlemesiyle bile bu kadar net sonuç çıkıyorsa ortaya, daha özenli bir bakımla kim bilir nasıl sonuçlar verirdi Kütikül Yağı.

Bu arada sınırlı sayıda üretilen bu Kütikül Yağı ve de LR ürünleri hakkında merak ettiğiniz herşeyi LR Bağımsız İş Ortağı @sosyalannemlrekibi instagram sayfasından iletişime geçerek öğrenebilirsiniz...

 FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

24 yorum:

 1. Fark bariz biçimde görünüyor. Benim de bir bakıma ihtiyacım var :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısa süreli bir bekleme ve uygulama sonucu bunlar.Bundan sonra kütiküllerimi kesmek yerine bu yöntemle temizlemeye çalışacağım..

   Sil
 2. Bu tarz ürün kullanmıyorum ama sonuç mükemmel ihtiyacı olanlar için güzel bir seçenek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çokkkk uzun yıllar önce tırnak eti yumuşatıcı,güçlendirici ürünler kullanmıştım ama inan çocuklardan sonra olmuyor öyle itinalı bakım.Bu ürünü de fırsat buldukça kullanmayı düşünüyorum.

   Sil
 3. tırnak bakım yağlarını çok seviyorum evde çeşitli markalara ait bir kaç tane var bunu denemedim ama başarılı görünüyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem inan senin kozmetik reyonunu çok merak ediyorum :)))))Bayılıyorum paylaşımlarına :) Bu ürünün etkisi test edildi onaylandı bu arada :)

   Sil
 4. Şişesi, rengi çok güzel, al beni diyor:)tırnakların çok bakımlı maşallah, güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet ben de rengini çok sevdim,böyle sarı desen değil kahverengi desen o da değil kehribar mı desem acaba? Ahhhh nerede o bakımlı tırnaklar.İşte fırsat oldu da bu ürünle toparladım biraz durumu :))))

   Sil
 5. Gerçekten çok etkiliymiş, mutlaka deneyeceğim Yeşimcim, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem de kesmeden sadece törpüyle iterek yaptı bunları bu ürün.İlgilenirsen @sosyalannemlrekibi instagram hesabı iletişime geçebilirsin...

   Sil
 6. E daha ne olsun anacım masallah nefis anlatmış ve izah etmişsin bende tırnak bakımından sıfır alanlardanim yalnız değilsin gülüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım ya sağ olasın var olasın :) Oyyyyy toplanalım grup kuralım biz, '' bakımsız tırnaklı ev hanımı anneler klübü '' olsun ismi de :))))))

   Sil
 7. Benim de tırnaklarım hem kolay kırılıyor hem de ince yapılı. Veee tabii ki tırnak bakımı aydan aya yaptırılan manikürden ibaret. İlk fırsatta almayı düşünüyorum. Ben de bir deneyeyim bakayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tırnak yapım da aynısı..Tırnak eti bakımında etkili bir ürün. Uzadıkça o kırılganlığa etkisi var mı onu da gözlemleyeceğim ..

   Sil
 8. Bende tırnaklarına hiç bakım yapmıyorum :( ürün harika sonuç vermiş bayildim.
  Çok yararlı bir tavsiye olmuş canım.
  Sevgiler ♥️😗😗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tırnaklarımla ilgili yapabildiğim en büyük bakım, kesmek ve törpülemek. Tırnak eti bakımını kendim başaramıyorum ne yazık ki. Ama bu ürün o anlamda kolaylık sağlıyor bana..

   Sil
 9. çok işlevsel geldi hemen LR temsilcisi denk geldiğinde alayım kesinlikle bazen kendimize zaman ayıramadığımız durumlarda süper olacak galiba....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pratik ve kullanımı kolay bir ürün. Sonuç zaten belli. @sosyalannemlrekibi instagram sayfasından iletişime geçebilirsin istersen LR ürünleri ile ilgili :)

   Sil
 10. Bu tur urunleri hep kullanmayi unutuyorum bunu denemeli❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çookkkkk uzun zamandan sonra ilk defa kullanmış oldum :)

   Sil