16 Ağustos 2017 Çarşamba

En Basit ve Kolay Glitter Oje Silme Yöntemi..

Bir önceki '' Flormar Glitter GL14 Holographic Silver Nail Enamel '' paylaşımımda simli ojenin özellikle 3 kat uygulamadan sonra silinmedeki uğraştırıcılığından bahsetmiştim. El tırnaklarıma sürdüğüm ve yarısı çıkmaya yüz tutmuş ojeyi aseton&pamuk ikilisiyle zahmetli bir şekilde çıkardıktan sonra ''yahu bunun kolay bir yolu olmalı'' deyip Google'da bir arama yaptım. Ve bununla ilgili Youtube'da bir video seyrettim. Bu yöntemin gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak edip denemek istedim. Yöntemin adı ''Alüminyum Folyo İle Glitter Oje Çıkarma''.

Efendim bunun için gerekli alet edavat şu şekilde; 
- 10 adet küçük ebatlarda kesilmiş alüminyum folyo. (Şekli önemli değil kare de olur dikdörtgen de. Yeter ki tırnak ve parmağın çevresini kapatabilsin),
-10 adet makyaj pamuğu,
-1 adet aseton,
-Ve 5 dakika süre.
(Malzeme listesi 10 adet tırnak için verilmiştir)
Uygulama çok basit onun için uzun uzun anlatmaya gerek yok. İlk olarak aseton döktüğünüz makyaj pamuğunu ojeli tırnak yüzeyine koyuyorsunuz.
2.olarak küçük kesilmiş alüminyum folyoyu asetonla ıslatılmış makyaj pamuğu üstüne yerleştirip,folyoyu parmak etrafını kapatacak şekilde sarıyorsunuz.
Tüm tırnaklara aynı işlemi uyguladıktan sonra son olarak 5 dakika aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere bekliyorsunuz.
Ve sonuç;3 kat uyguladığım glitter oje kendiliğinden çıkmış,tüm simler makyaj pamuğu üzerinde toplanmış. Dert edilmeyecek ufak tefek kalanları da kullanılmış asetonlu pamuklarla kolayca çıkartabilirsiniz.
Ay bunun üstüne bir öncesi-sonrası paylaşmasam olmaz :)
Denedim,test ettim ve onayladım. Alüminyum Folyo İle Glitter Oje Çıkarma yöntemi gerçekten de işe yarıyormuş. Bu sayede uğraşmadan,ovalamadan,zorlamadan sadece 5 dakika bu şekilde bekleyerek zahmetsiz,kolay ve kendiliğinden çıkmış oldu tüm simli ojeler. Bilenler vardır muhakkak ama bilmeyen biri olarak benim için yeni bir deneyim oldu bu...

Benzer Yazılar

38 yorum:

 1. Alüminyum folyo ha? İlk kez duyuyorum ama işe yaramış, hepsini çıkartmış. Ben pamukla yapıyorum eski usül:))))Teşekkürler aklımızda bulunsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Videoyu izlerken çok emin değildim ama bizzat deneyince onayladım ben de..Olsun valla basit bir yöntem :)

   Sil
 2. Bir an ameliyata giriyoruz sandım :) Çok güzel ayrıntılı bir anlatım olmuş.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Glitterı seven dikenine katlanır misali,pamukla çıkartmaya çalışmaktan daha kolay inan :)

   Sil
 4. That's a pleasure for nails! Thank you so much for your good tips!

  YanıtlaSil
 5. Ne ilginç bir yöntemm kesinlikle denemek lazım 😊
  Sevgiler canım

  YanıtlaSil
 6. ayak tırnağına simli oje sürmüyorum kesinlikle ellerime de folyo yerine yüksük aldım onları kullanıyorum daha pratik..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. El tırnaklarımda durmuyor oje ne yazık ki ben de yaz mevsiminde ayak tırnaklarımda kullanıyorum. Folyo yerine yüksük,bu da ilgimi çekti benim :)

   Sil
 7. Ben el tırnaklarımda bir sefer denemiştim ve baya etkiliydi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte ben aseton ve pamukla bayağı bir cebelleştikten sonra akıl ettim pratik yolu öğrenmeyi :)))

   Sil
 8. bu tekniği öğrendiğimden beri simli ojelerle barıştım ^^

  YanıtlaSil
 9. Oje hic kullanmiyorum. Malum namaz kilinca abdest alirken kiyida kösede kalan ojeler basa bela oluyor :) ama kolay yöntemmis

  YanıtlaSil
 10. bunu öğrendiğim çok iyi oldu ama keşke daha önce öğrenseymişim.Tırnağımın katmanlarını kazıya kazıya çıkarmamış olurdum ama neyse zararın neresinden dönsek kar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya sorma bunu el tırnaklarımdaki ojeyi zorlukla çıkarttıktan sonra öğrendim ben de :)

   Sil
 11. vay be... ben de mahvolmuştum çıkarayım derken, iyi oldu bu teşekkürler

  YanıtlaSil
 12. Simli ojelere bu ara takmış durumdayım ovala ovala on dakikadan fazla zamanımı alıyordu gerçekten çok sevindim bu yazıya 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh onu ben de yaptım,sonra aklıma geldi kolayı var mı diye araştırmak :)))

   Sil
 13. Bir ojesever olarak doğrusu bu yöntemden bloggerlardan duyana kadar haberim yoktu. Aynı şekilde ne denli etkin bir yöntem olduğundan da.

  Bu arada, 19xx doğumlu 10 küsur yıllık evliliği olan bir kadın olduğunuzu bilmesem fotoğraftakileri genç kız ayağı sanardım :)
  Ayak güzelliği konusunda gayet şanslısınız

  Bu arada, bu yöntemi böyle öncesi-sonrası ile koca koca fotoğraflarla anlatmanıza bayıldım. Eğlenceli bir kişiliğiiniz olduğu anlaşılıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarımızın bu şekilde bilgilendirici olarak ulaşmasına çok seviniyorum. İlginiz için teşekkür ediyorum. Beni genç görmeniz sizin güzelliğinizdendir, onun için ayrıca teşekkür ediyorum...Yaşıma göre sanırım kendi çapımda oldukça eğlenceliyim :))))

   Sil