7 Haziran 2017 Çarşamba

Gabrini Black Mask - Soyulabilir Siyah Maske

Bu siyah maskeler ne kadar popüler bu aralar değil mi? Hele bir Proc....markası var ki sanki bedava dağıtılıyor gibi çoğu paylaşımda karşıma çıkıyor hep.''Ayol benim neyim eksik,bir siyah maskesi bile olmamış'' dedirtmemek için kendime,sırf merakımdan aldığım bir ürün oldu Gabrini Black Mask - Soyulabilir Siyah Maske.Bu arada bu maskeyi o çokça paylaşılan maskenin yarı fiyatından da düşük 10,99 TL.gibi bir rakama Tedi mağazasından aldım.Tabi o markanın siyah maskesi 100 ml. idi,Gabrini'nin siyah maskesi ise 60 ml. ebatta.
Gabrini Soyulabilir Siyah Maske'nin ön ve arka yüzünde ürünün etkileriyle ilgili Türkçe bir açıklama yok.Ön yüzde yazan İngilizce peel of mask (maske kabuğu) ,beauty face (yüz güzelliği) ,black pearl (siyah inci) ,clear skin (temiz cilt) haricinde.Maskenin kullanımı;ince bir tabaka halinde yüze sürüp,kuruduktan sonra parmak uçlarıyla çekip soyma ve yüzü bol su ile durulama şeklinde.Maske cilt hassasiyetine göre günlük yada haftalık kullanılabiliyor.
Kömür karası renginde olan maskenin ilk olarak kokusu dikkatimi çekti.Böyle tutkal kokusu gibi bir koku sezdim ben.Serte yakın kıvamı olan maske,ambalajın ağız deliği çok dar olduğundan biraz zor çıktı.
Maskenin tüm yüze tam kapatıcı şekilde tatbiki için bolca kullanmak gerekiyor.Hani ölçü olarak sorarsanız neredeyse bir yemek kaşığı dolusu maske yüzüme ancak tam kapatıcı olarak dağıldı.Bir de seri bir şekilde sürmek gerekiyor,kurumaya başlayan yerlerin arasındaki boşlukları doldurmak isterken sürülen yerlerde de silinme olabiliyor.Kullanma talimatında ince tabaka halinde sürülmesi tavsiye edilmiş ama çok ince sürünce dediğim gibi arada boşluklar kalabiliyor.O yüzden ince-orta tabaka halinde sürdüm ben.Sürdüğüm anda yüzümde ferahlık hissi oluştu.Ben yaklaşık 10-15 dakika beklettim yüzümde.O süre sonunda hemen hemen tamamen kurumuştu maske.Tabi kuruyunca bir gerilme,gerginlik te oluştu yüzümde.
Soyma işlemine sıra gelince biraz tereddütlüydüm soyulabileceğine dair.Yanak altı kısmımdan ufak bir parçayı yavaş yavaş tutarak çekmeye başladıkça maskenin de bütün halde soyulduğunu fark ettim.İlk başlık fotoğrafında da gördüğünüz üzere neredeyse bütün halde çıktı maske yüzümden.Kalan ufak tefek bir iki kalıntıyı da bolca suyla yıkayıp temizledim.Ve sonrasında sanki kırmızı acı biber sürmüşüm gibi yüzümde bir yanma hissettim.Ama bu çok can acıtıcı ve rahatsız edici bir yanma değildi.Yalnız sürerken asla ama asla saç diplerine temas ettirmeyin.Zira kuruyan maskeyi soymaya çalışırken saç diplerimi de çekti ve canımı acıttı.Mümkünse saç diplerinden yarım santim aşağıda kalsın sürdüğünüz maske.Maskenin siyah noktalar üstünde bir etkisi olmadı.Biraz gözenekleri açtı o kadar.Cildim temizlendi bir de.Zaten markanın bu maskesinin cildin temizlenmesi haricinde bir iddiası da yoktu.Sonuç olarak ''soyulabilir siyah maske kullandım mı,kullandım''demiş olmak için denediğim bir ürün.Bitene kadar haftada bir uygularım,bitince bir daha da alacağımı sanmam.Nasıl olsa merakımı gidermiş oldum :)

Benzer Yazılar

24 yorum:

 1. almama gerek kalmadı benim de merakım gitti :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte ne geliyorsa meraktan geliyor hep başımıza :) Bu siyah maskenin çok özelliğinin olmaması farklı maskelerin de özelliği yok anlamına gelmesin.Almadan önce iyice inceleyip neye yaradığını öğrenmekte yarar var bence..

   Sil
 2. yakınımda tedi var, sadece şu maske fotosunu çekmek için almak istedim bu maskeyi :)
  detaylı bilgi için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız sadece soyulmuş maske deneyimi için bile alınır bence :) Güzel yorum için ben teşekkür ederim..

   Sil
 3. Denemek isteyip cesaret edemedim paylaşımın için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cesaret gerektiren bir şey yok bence,sadece cilde uygun doğru ürünü bulmak lazım..

   Sil
 4. son derece gereksiz bence bu kadar popüler nasıl oldu anlamadım bir anda bu siyah maskeler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu ürün için evet çok ta gerekli değilmiş diyebilirim.Ama öyle ballandırılarak methedilen bir ürün var ki,onun etkilerini denemeden bir şey diyemem..

   Sil
 5. Bu ara bayağı popüler oldu siyah maskeler. Karbon maske harika ama...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oldukça popüler,zaten ben de sırf bu yüzden aldım.Ama önemli olan popülerlik değil cildimizin ihtiyacına yönelik olup olmadığı bence..O karbon maskesini denemeden yorum yazmayayım ben,öyle diyorlar,güzelmiş.

   Sil
 6. Merhaba izleyiciler bölümünden blogunuzu izledim. Sizde benim blogumu takip ederseniz sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,en kısa sürede ziyaret edeceğim sizi,teşekkür ederim..

   Sil
 7. Popüler olduğundan beri bende merak ediyordum ama almadım. Siyah noktalar üzerinde etkisi yoksa almaya değmez bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Piyasada o kadar çoğaldı ki bu siyah maskeler.Her birinin içeriği ve etkileri farklıdır şüphesiz.Zaten Gabrini'nin bu siyah maskesinin de etkileri ön ambalaj da belirtilmiş.Bu üründen fazla bir beklenti içinde olmamak lazım.Siyah noktalar içinse nokta temizleme bantları bire bir :)

   Sil
 8. Bir türlü düzenli maske yapamıyorum bu urunu goruyorum elimdekiler bitse alirim sevgiler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Al benden de o kadar,bu siyah maskeyi de sırf popülariteden geri kalmayayım diye aldım ben :) :) :)

   Sil
 9. Almaya değmezmiş yani ☺️☺️☺️☺️

  YanıtlaSil
 10. Bende alma taraftarı değilim bu tarz maskeleri deriyi hassaslaştırdığını düşünüyorum :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cildimde olumsuz bir etkiye rastlamadım ama haklısın her ürünü de sırf popüler diye alıp cildimizde denememek lazım,benim gibi :)

   Sil
 11. Faydalı bir ürüne benziyor ancak ürünü yüzden ayırırken dikkatli olunmalı. Can yakabilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle saç diplerinden mümkün olduğunca uzak tutulmalı sürerken,o zaman ayırırken daha çok can acıtıcı oluyor maske :(

   Sil
 12. Sadece burun etrafına sürsek olur mu ?bi de kıllanma olur mu diye korkuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanımı yüz için uygunsa burun için de uygun olabilir diye düşünüyorum. Ama kıllanma ile ilgili her hangi bir fikrim ve gözlemim yok ne yazık ki ...

   Sil