19 Haziran 2017 Pazartesi

Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezleri

Her halde en nankör ev işlerinden birisidir temizlik.Sabah derlediğiniz,topladığınız,süpürdüğünüz,tozunu aldığınız ev,akşam tüm ev ahalisinin eve toplanmasıyla,yenmesi,içilmesiyle,oyuncakların dağılmasıyla o,sabah ki ev olmaz artık.Her sabah kısır döngü tekrarlanır durur bu merasim.Temizlik şart olunca temizlik için bir sürü malzeme ve ürün de şart oluyor tabi ki.Süpürge,temizlik kovası,paspas,her yüzeye ayrı temizleyici..bunlar sadece yüzey temizliği için olanlar,daha cam,banyo,mutfak,wc temizliği için olan malzemeleri ve ürünleri saymadım bile.Her neyse.Dönem dönem işimi kolaylaştıracak,pratikleştirecek yeni şeyler denemeyi de seviyorum temizlik namına.Rossmann Mağazaları'nda 5,99 TL.'ye satılan,limon ve elma olmak üzere 2 farklı koku seçeneği olan Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezleri de temizlik için yeni denediğim bir ürün oldu bu anlamda.Bu markanın daha önce Elektrikli Süpürge Kokusunu denemiştim,okumak isterseniz mavi renklere tıkk...
Ürünle ilgili ''Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezleri;genel zemin temizliği için kolay ve pratik bir çözüm sunar.İçerisinde bulunan güçlü temizleme losyonu ve yırtılmaya karşı dayanıklı kalın petek bez dokusu giriş holü,mutfak gibi yerlerdeki kirlenmiş,iz yapmış yüzeyleri hemen temizler.Kurulama gerektirmez''şeklinde açıklama yapılmış ambalajında.1 pakette 16 adet olan ıslak yer temizleme bezlerinin ölçüsü ise 22 X 30 cm.Bezlerin ıslaklığı ne yaş ne kuru,orta karar tam kıvamında.Paketin yapışkanlı ağzını açınca çok hafiften limonlu bulaşık deterjanı gibi bir koku hissediliyor.
Kurulama gerektirmeyen bezlerin kullanımı oldukça pratik.Ambalaj üstündeki bandı açıp bezi çıkartıyor ve kullanıma hazır bezleri ister temizlik sisteminin aparatına takarak ister doğrudan el yardımıyla kullanabiliyorsunuz.El ile doğrudan kullanacaksanız temizlik işi bittiğinde ellerinizi yıkamayı unutmayın sakın.Benim kullandığım 3 tane sopalı paspas sistemi var evde.Bunlardan en ufak boyutlarda olanın yüzeyi cırt cırtlı,tak çıkar sistem olduğundan Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezini onda kullandım.
Bezin boyutları bu aparata biraz büyük geldi.Bir de bu ıslak temizleme bezleri bu cırt cırt aparata tam yapışmadı.Ama yine de aparattan kayma,düşme olmadı temizleme sırasında.Fazla gelen kısımları da biraz aparatın üstüne doğru katladım oldu bitti..
Ve işte sabah tüm ev temizliğini bitiren bir ev hanımının akşam ev ahalisi yattıktan sonra görmek istemeyeceği hareketler bunlar..Islak yer bezinin maharetini göstermek için bu delil fotoğrafı paylaşmalıydım.Gördüğünüz üzere toz,saç teli,hatta ufak bir ekmek kırıntısını bile almış bu bez.
Ürünün kullanım yeri olarak akrilik cilalı veya işlenmemiş ahşap,mantar,tekstil,döşeme veya halı gibi yüzeyler için uygun olmadığı belirtilmiş.Ben tek parça bezle hem salondaki mat laminant parkeyi hem de koridor boyu uzanan ıslak zemin döşemesini temizledim.Parke zaten mat olduğundan renk yada cila ile ilgili bir sıkıntı olmadı.Islak zeminin de tozunu,kılını,tüyünü iyi topladığını söyleyebilirim.Ama parkeden sonra ıslak zemin için yeterli olmadı.Böyle bulamaç gibi oldu yer yer.En iyisi her oda için ayrı temiz bir bez kullanmak bence.Bez ıslak diye geçiyor ama temizlediği yüzeylerin kuruması çabuk oluyor,bu yönünü sevdim.Paketi açtığımda hissettiğim o limon kokusu yüzey temizliğinde sadece hafif bir şekilde belli etti kendisini,ortamın havası biraz ferahladı sanki.Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezleri her oda yada her zemin için yeni,temiz bir bez kullanılırsa çok pratik bir ürün diyebilirim.

Benzer Yazılar

22 yorum:

 1. Dediğiniz gibi güzel ve pratik bir ürün...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yalan söyleyeyim ev işlerinde pratik ürünleri seviyorum :)

   Sil
 2. This moisture floor cloth is great and very handy. Very good recommendation!

  YanıtlaSil
 3. çok faydalı bilgiii. bi baksana amaaa. son yazımda, bloglardan seçmeler, yazımda tılsım yılmaz var, ben onun bloguna yorum yapamıyorum, ona gidip söyleyebilir misin bunu, bir de ona söylesene lütfeen, bu son yazıma bir baksın yaniiii :)

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel anlatmışsın Yeşim, elmalısını kullanıyorum ben. Temizliğini beğendim ama sendeki gibi bir aparatım olmadığından elimle silmem gerektiği için biraz üşeniyorum :) Parkelere güzel bir parlaklık da veriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy efendim o sizin güzel anlayışınız,çok teşekkür ederim.Elmalı ile limonlu arasında karar veremedim yoksa o da aklımdaydı.Ya eğilerek silmek hem zahmetli hem yorucu hem de çok zaman alıcı,ama onun gibi de temizlemiyor hiç bir şey..

   Sil
 5. Kullan at maliyetli olur bizim evin tozu bitmez hele yaz geldi her yerler açık. Parexin şu dönen yuvarlak paspasından kullanıyorum ben. Pratik ve kullanışlı geliyor bana..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh çocuklu evi bilmez miyim,ne maliyeti biter ne kirliliği :) Sürekli alıp kullandığım bir ürün değil bu,biraz üşengeçlikten biraz da meraktan aldım.Ama dediğin gibi pratik işte :)

   Sil
 6. Bütün kiri toplaması çok iyiymiş cidden. Pratik ürünler kalp ben. Ne güzel ürünler varmış Rossmann'da. Her şehirde yoklar ne yazık ki. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte Rossmann'ın her yerde olmaması bu tür ürünlere ulaşmak isteyenler için sıkıntı.Ama mesela ben şöyle birşey yapabilirdim.Yırtılan,eskiyen,küçülen atletleri tek kullanımlık bezler haline getirip yine o aparatın ucuna takarak işimi görürdüm diye düşünüyorum :)

   Sil
 7. diğer parkeler için olan ürünü daha çok beğendiniz sanırım değil mi :D bir de o altı cırt cırtlı sopayı nereden alabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bunu da beğendim ama tek bir bezle tüm ev zeminini temizlediğimden yeterli olmadı,o anlamda sıkıntı.Lamine temizlik bezinde sadece parke yüzeyi temizlediğimden yeterli oldu o.Bu da her yüzeye ayrı ayrı kullanılırsa iş görür...Cırt cırtlı sopa Parex markasının,birkaç yıl oldu alalı.QUICK ACTION MİKROFİBER MOP diye geçiyormuş adı kendi web sitelerinde gördüm şimdi.

   Sil