20 Haziran 2017 Salı

Domol Cam Yüzeyler İçin Islak Bez

Malum bu pazar Ramazan Bayramı,e biz de Türk Kadını olarak meşhur bayram öncesi temizlik olimpiyatlarına başlamış bulunuyoruz.Hazır dünkü Flink&Sauber Twin Islak Yer Bezleri paylaşımımla yer temizliğine başlamışken bugün de bir cam temizliğine girişeyim dedim ama İstanbul'un havası maşallah,mevsimlerden yaz,aylardan haziran değilmiş gibi davranıyor.(Allahın oruç tutanlara bir lütfu bence bu hava).2 günlük kapalı,serin,yer yer yağışlı hava nihayet bugün kendini yer yer gösteren hafif güneşli ve yine serin bir havaya bıraktı.Böyle bir havada cam temizliği çok mantıklı olmasa da ben dayanamadım yine..Ve işimi pratikleştireceğini düşündüğüm,Rossmann'da 3,99 TL.'ye satılan Domol Cam Yüzeyler İçin Islak Bez'i denemeye karar verdim.
Domol Cam Yüzeyler İçin Islak Bez,camları ve tüm parlak yüzeyleri iz bırakmadan,yağ,toz ve kir lekelerini kolayca temizler-miş.Bir paket içinde 20 adet ıslak bez var.Aslında ıslak bezden ziyade hafif nemli bez desem daha doğru olur.Çünkü ıslaklığı ortanın da altında.Bez çok sağlam yapılı değil.Ambalajdan çıkartırken biraz hızlı çekerseniz yırtılma söz konusu olabiliyor.Aynen aşağıda fotoğrafta olduğu gibi..Ebat olarak hemen hemen A4 kağıt boyutlarında diyebilirim.Çok hafif ve rahatsızlık vermeyecek bir kokusu var bezin.
Şimdi gelelim sonuçlara;Ben önce aynalardan başlayayım temizliğe dedim.Ayna temizliğinde hav dediğimiz küçük pamukçuklar bırakıyor,bu yüzden evin tüm aynalarını normal bir cam temizleme beziyle 2.defa temizledim ben.Siyah ve parlak bir yüzeye sahip TV ünitesinin kapaklarında denediğimde de aynen hav bıraktı.Bir de gömme ankastre cam ocakta deneyeyim dedim,başarılı bulduğumu söyleyebilirim bu alanda,güzel temizlemesinin yanında çok alaca bulaca iz bırakmadı,çizmedi ocak yüzeyini.Gelelim pencere camı temizliğine.Yağmur sonrası oluşmuş su ve damlacık izlerini,o çamurlaşmış gibi görünen lekeleri sözde güzel temizledi.Uzaktan şöyle bir baktığımda camlar pırıl pırıl görünüyordu.Ama güneş iyice bir kendini gösterdiğinde camların tam olarak temizlenmediğini fark ettim.Tamam lekeler,izler gitmişti ama hani şöyle güneş ışıkları cama vurduğunda alaca bulaca olur,bir parlama yada belli belirsiz bir bulanıklık görürsünüz ya işte öyle olmuştu.Bir bezi en fazla önlü arkalı 1 cam için kullanabildim.Çünkü gözle görmesem bile kirlenmiş bez 2.cama yetmedi.Tabi kullanılan bez sayısı camın büyüklüğüne ve kirliliğine göre de değişebilir.Mesela balkondaki akordiyon denilen katlanabilir camlardan 2 cam iç,dış temizliği yapabilirken,normal oda camlarında 1 iç-dış temizliğine tam yeterli geldi tek bir bez.Zaten birkaç cam temizliğinden sonra bezin o hafif nemli yapısı kaybolmaya başlıyor.Yani lafın kısası,işimi kolaylaştırdı mı evet kolaylaştırdı,elimde bir sürü cam temizleme ürünü olmadan sadece bu bezle temizledim camları.Ama benim için özde değil sözde bir cam temizliği oldu bu..Paket bitene kadar arada sırada böyle yağmur sonrası pencere camlarında ve cam ocakta kullanmayı düşündüğüm Domol Cam Yüzeyler İçin Islak Be,alsam da olur almasam da olur diyebileceğim bir ürün oldu benim için.

Benzer Yazılar

12 yorum:

 1. Ürünün kullanımı hoşuma gitti, keşke daha güzel sonuçlar verseydi. Şipşak temizlik için de kullanılabilir. Cam bezlerinin hav bırakması en sinir olduğum şeylerden, onları temizlemeye uğraşmak daha sinir bozucu. Teşekkürler paylaşımınız için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay o hav işine ben de sinir oluyorum,bu ürün de aynalar üstünde öyle bir sonuç verdi işte...En azından deneyip görmüş oldum :)

   Sil
 2. bencede gereksiz :) en güzeli saç şampuanı ile bezle silmek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulaşık deterjanı+sirkeyi biliyordum da saç şampuanını bilmiyordum.Dur bir de öyle deneyeyim :)

   Sil
 3. ben eski klasik cam suyu ile siliyorum ama gazeteyle siliyorum güzel oluyor :)) bunu evde ki aynalarda kullanılır gene hiç yoktan iyidir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O cam suyu klasik zaten.Bu cam bezi arada bir kaçamaktı sadece :)

   Sil
 4. Ben temizlikte klasikçiyim. Su ve eski penye bez en iyisi bu bence. Bu tür ürünler dediğin gibi güneşte leke bırakıyor hoş görünmüyor sonra

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle deniyor deniyor sonra klasik yöntemlere dönüyorum yine,ne yaparsın merak işte :)

   Sil
 5. Merak ettiğim bir üründü canım. Deneyimlerini paylaşman çok iyi olmuş. Eski yönteme devam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deneme yanılma yöntemiyle yine eski usule dönüyorum ben de :)

   Sil
 6. Sanırım memnun kalınmayan ik Domol yazısı okuyorum. Aklımda olsun, bunu almaya gerek yokmuş o halde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pencere camı temizliğinde gözle görülür şekilde temizlik sağlıyor ama o güneş cama vurduğunda oluşan görüntü öyle demiyor...

   Sil