8 Aralık 2016 Perşembe

😚😚Maybelline The Colossal Go Extreme Leather Black Mascara&Kajal Göz Kalemi✎

Blogumda maskara yazıları paylaşımlarımda hep;cılız,seyrek,kısa kirpiklerimden bahsedip durdum.Uzaya çıkmış,hacimli,uzun,kıvrık kirpik özlemim için değişik marka,birbirinden iddialı maskaralar kullandım.Sonuçta gözle görülen hafif bir farklılık olsa da ''İşte bu''diyeceğim bir maskarayla tanışmadım henüz.Taki Maybelline The Colossal Go Extreme Leather Black Mascara sahibi olana kadar.Maybelline 100.yılına özel bir kofre set hazırlamıştı.Bu set maskara alımına göz kalemi hediye şeklindeydi.Ben bu seti LC Waikiki mağazasından almıştım.Alışveriş sonrası kasa önünde ödeme işlemini yaparken dikkatimi çekmişti.Ambalajında Merve Boluğur'un yoğun siyah yapılı göz makyajı beni cezbetmişti.İkili set fiyatı da uygun olduğundan alışverişime 1 tane de bundan eklemiştim hemen. 
''Colossal Go Extreme Leather Black Mascara;çift hazneli dev fırçası ile tek seferde 2 kat etki,16 kat daha hacimli kirpikler.Daha dolgun,daha yoğun,daha siyah..
Colossal Kajal Göz Kalemi Black;akmayan,bulaşmayan ve kaybolmayan yoğun siyah renk.Tek seferde 12 saate kadar kalıcı,simsiyah yoğun bakışlar.Otomatik ucu ve yumuşak yapısı sayesinde kolayca uygulama sağlar.Özel içerikler ile bakım..Zeytinyağı,E ve C Vitamini içeriği.''
Bunlar Maybelline web sayfasında bu iki ürün için yapılmış açıklamalar..
Maskara oldukça tombik bir ambalajda :) Fırça ucu geniş yapılı.Kirpiklerime uygulaması kolay oldu,ağırlık yapmadı,akmadı,temizlerken kirpiklerimi dökmedi.Genelde maskaraların ilk katlarından beklediğim sonucu göremediğim için 2-3 kat uygulaması yaparım.Bu maskara kirpiklerde biraz hızlı kuruduğundan hemen art arda yapmakta yarar var diye düşünüyorum.
Bunlar da benim öncesi-sonrası fotoğraf çekme çabalarımı gösteren örnekler:
O mikemmel yokmuş gibi duran kirpiklerimin doğal hali bu :) Yanında ilk kat uygulama sonucu:
Sanırım istediğim etkiyi 3 kat uygulama sonrası elde etmiş oldum..
2 kat uygulama                                                      3 kat uygulama
Göz kalemi ise otomatik uçlu,çevir çevir kullan.Ucu kalınlaşırsa kalemtıraşla inceltilebiliyor.Sonuna kadar çevirdim ucu,bayağı idare eder derece bence.Ucu yumuşak formda.Sürerken gözde o yumuşaklığı hissettim.Tabi kalemi biraz fazla çevirirseniz ucundan kırılma ihtimali de var.Ayrıca kalıcı.Akma,solma,çıkma olmadı bende.İddiası gibi gerçekten de yoğun bir siyah bu kalem.
Gözlerime sürdüğüm göz kaleminin fotoğrafını çektim ama telefonumun ön kamerasından çektiğim görüntü bu rengi tam göstermedi.Ben de rengi gösterebilmek için böyle birşey uydurayım dedim :)
Şu an hala set şeklinde satışı var mı bilmiyorum ama aldığım zaman LC Waikiki'de peşin 22,95 TL.,taksitli 25,50 TL.idi bu kofre set. Piyasa fiyatlarından bazısı şu şekilde:
Maskara
hepsiburada: 23,99 TL.'den 18,00 TL.'ye inmiş 
n11:  15,99 TL.-54,22 TL.arası
Göz kalemi
hepsiburada:  10,01 TL.'den 9,50 TL.'ye inmiş
n11:  6,71 TL.-25,39 TL.arası
Fiyatlar sadece bilgi amaçlı verilmiştir.Güncel fiyatlar için lütfen araştırma yapın.

Velhasıl kelam sonuç itibariyle Maybelline zaten sevdiğim ve sadakatim olan bir marka olmuştur.Arada farklı maskara ve göz kalemini kullanmış olsam da The Colossal Go Extreme Leather Black Maskara ve The Colossal Kajal Göz Kalemi işte bu dediğim ürünler oldu nihayet.Maskara benim mikemmel yokmuş gibi duran kirpiklerimi bu hale getirdiyse;uzun,hacimli kirpiklerde nasıl etki eder bilemiyorum artık :) Göz kalemi ise kömür karası..Her ikisi de vaatlerini yerine getiren ürünler,tabi bana göre.Yani anlayacağınız maskaradan ve göz kaleminden ben memnun kaldım.Bundan sonra da bu ikiliyi kullanmayı düşünüyorum artık..

Benzer Yazılar

16 yorum:

 1. geçen gün hediye geldi bende denemedim henüz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güle güle kullanın,bir deneyin bakalım sizin memnuniyetiniz ne olacak ?

   Sil
 2. Göz kalemi bende de var, henüz açmadım. Maskara kat kat uygulandığında gayet güzel durmuş Yeşim, çok beğendim. Elimdekiler azalınca ben de bakayım. Ellerine sağlık, sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Göz kalemi bayağı siyah,gözleri ön plana çıkarıyor.Yoğun siyah seviyorsan güzel bir ürün.Kirpikler cılız,seyrek olunca maskara ne yapsın,3.katta ancak ''burdayım'' dedi bana :) Yorumuna sağlık.....

   Sil
 3. Rimel 3.kat uygulamada baya siyah olmuş ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte kirpik yapım böyle olunca maskara da ancak 3.katta kendini gösterebildi...En azından kirpiklerim varmış onu anladım :) :) :)

   Sil
 4. ay arkadaşlarım da burdaymııııış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy ne güzel bir şeye vesile olmuşum,süper :) Herkesss hoş gelmiş :)

   Sil
 5. kat kat gerçekten hoş durmuş merak ediyordum ve hoşuma gitti güle güle kullan ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kiminde tek katta fark yaratır ben de ancak 3 katta...Ne yapalım buna da şükür :) Çok teşekkür ederim...

   Sil
 6. kalem güzeldi maskarayı hiç denemedim ben de :)

  YanıtlaSil
 7. aaa göz kalemi bende de var ve çok memnunum kurtarıcı oluyor özellikle siyah farın üzerinde :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de favorim bu kalem,yoğun siyah ve yumuşacık sürüm..yetiyor bana :)

   Sil