14 Aralık 2016 Çarşamba

Firmalardan Gelenler:İdrar Kaçıranlara Özel TENA Emici Külot 😕

Firmalardan gelen numuneler sayesinde değişik ürünleri tanıma fırsatı da buluyorum.Belki şu an böyle bir şeye ihtiyacım olmayabilir ama bu olmayacağı anlamına da gelmez.Hayat bu hiç olmaz denen şey olur,o da bizi bulur...Öncelikle SCA Hijyen Ürünleri firmasının göndermiş olduğu bu ürün numuneleri için teşekkür ederim.Bu gönderi Sürat Kargo ile bana ulaştığında gönderenin kimliği nedeniyle az buçuk hijyenik bir ped numunesi olabileceğini düşünmüştüm.Ped evet ama bu idrar tutamama sorunu olanlar için özel...
İdrar tutamama (İnkontinans) veya mesane zayıflığı;kadın,erkek,genç,yaşlı herkesin yaşayabileceği bir olay.Hemen kısa bir bilgi paylaşayım bununla ilgili:Kan dolaşımında gerekli olmayan maddeler böbrekler tarafından filtrelenir ve mesaneye gönderilir.Mesane yarı dolu olduğunda,sinirler beyine idrara çıkma vakti geldiğini belirten bir sinyal gönderir.İdrar,iki kas tarafından kontrol edilen üretraya iner;bu kaslar sayesinde üretra açılır ve kapanır.Bu işleyişin durduğu zamanlarda da idrar tutamama olayı yaşanır.Uzun süreli idrar tutamama sorunu olanların bu konuda uzman olan bir doktora başvurmalarında yarar var.Hatta bazı egzersiz hareketleri de bu sorunu düzeltmede yardımcı olabilir.İdrar tutamama sorununa yarımcı olmak üzere hazırlanmış pedler,külotlar da bu konuda alternatif olarak kullanılabilir.Tena markası da bu soruna yardımcı olmak için ped,emici külot,hasta bezi üretmiş.Bana gönderilen numuneler 1 adet kadın mesane pedi,1 adet emici külot ve 1 adet susuz vücut temizleme kremi..
Tena 3'ü 1 Arada Susuz Vücut Temizleme Kremi;su ve sabuna alternatif bu krem idrar kaçırma bakımı için idealdir,temizler,onarır,korur,durulama gerektirmez.Sık yıkamadan kaynaklanan cilt tahrişlerini azaltır.
Tena Pants ConfioFit Emici Külot;%30 daha ince yapısı ve tasarımı sayesinde maksimum emme gücü ile daha fazla konfor ve koruma sağlar.Hedef bölgede sızıntıyı önleyen geliştirilmiş ikili bariyer sistemi bulunmaktadır.Vücuda sıkıca oturması ve rahat kullanım için bacak kısımları özel kesim ile yenilenmiş ve daha fazla ergonomi için W şeklini koruyacak esnek bantlar eklenmiştir.Hem kadın hem erkekler için uygun unisex tasarıma sahiptir.Dermotolojik olarak test edilmiştir.
Tena Lady Kadın Mesane Pedi;hafif ve orta idrar kaçırma durumundaki kadın kullanıcıları her gün kuru ve güvenli hissettirmek için özel olarak hazırlanmış bir ürün grubudur.Kıyafet altından fark edilmeyen bu ürünler,kendisiyle aynı ölçülerdeki bir hijyenik pedden iki kat daha fazla idrar emme kapasitesine sahiptir.Hijyenik pedler regl akıntısını emmeye yönelik iken,idrar kaçırma durumu için özel olarak dizayn edilen pedler,daha akışkan yapıdaki idrarı emmeye yönelik olarak tasarlanmıştır.
Güldüğünüzde yada öksürdüğünüzde,egzersiz sırasında yada bir eşya kaldırırken istem dışı idrarınızı tutamıyorsanız bu ürünler hayatınızı bir nebze de olsa kolaylaştırmak için tasarlanmış.Olmaz olmaz demeyelim...Önce sağlık diyelim...Bu arada Tena'nın web sayfasından ürün numune formu doldurarak bu ürünü idrar tutamama sorunu yaşayan bir tanıdığınıza denemesi için isteyebilirsiniz...

Benzer Yazılar

10 yorum:

 1. 50 yaş üstü için uygun bir ürün olabilir veya bu sorunu yaşayanlar için :) sevgilerle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İdrar tutamama her yaşta görülebilirmiş aslında,yeni doğum yapmış annelerde,idrar yolu enfeksiyonlarında,aşırı kilolularda,kullanılan bazı ilaçlarda...Böyle bir sorunu olanların işine yarayacağı kesin bu ürünün....

   Sil
 2. Kimin ne olacağı belli değil tabii :( Her şeyin başı sağlık.

  Bloğunuzu takibe aldım. Bana da beklerim :) Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle önce sağlık...Takip için çok teşekkür ederim.En kısa zamanda geliyorum ziyaretinize..Benden de kocaman sevgiler size :)

   Sil
 3. Bilgilendirme için teşekkürler ☺ sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.Benden de size kucak dolusu sevgiler :)

   Sil
 4. Merhaba yıllar önce dogum sonrası yasamıstım bu sıkıntıyı eee simdide yas ilerledi ben bi gidimde bakim TENA ile ilgileneyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,hoş geldiniz..Aman efendim ilerleyen yaşa ne bakıyorsunuz kalpler bahar olsun yeter :)

   Sil