13 Aralık 2016 Salı

👍Sleepy Salatalık Tazeliğinde 😘 Makyaj Temizleme Mendili 😘


Daha önce ıslak mendillerini kullanıp memnun olduğum,cep boyu ebatlarıyla el çantamın da vazgeçilmezlerinden olan Sleepy markası bu sefer makyaj temizleme mendiliyle girdi makyaj çantama.Eruslu Sağlık Ürünleri bünyesindeki Sleepy;daha ziyade bebek bezi ve ıslak havlu ürünleriyle bilinir ama gün geçtikçe ürün yelpazelerini genişletiyorlar.Bu yelpazedeki ürünlerden biri olan salatalık tazeliği sunan makyaj temizleme mendilleri,benim gibi makyaj yapmayı sevmeyip te yapmak zorunda olduğunda (düğün,dernek,kutlama vs..) onlarca makyaj çıkarıcı tonik,kremle uğraşmaktan hoşlanmayanlar için büyük kolaylık ve zamandan tasarruf bence.
Salatalık sağlık açısından çok faydalı bir sebze.Sebze mi meyve mi orası da tartışılır.Bazı uzmanlar içeriğindeki çekirdekler yüzünden meyvegiller sınıfına girdiğini söylüyor.Ama konumuz bu değil tabi ki 😊 .
B vitamini kaynağı,K vitamini deposu,% 96’sı su olduğundan doğal sıvı takviyesi,antioksidan,idrar söktürücü,sindirimi düzenlemeye yardımcı,kalp ve beyin dostu,nefes tazeleyici özelliklerinin yanında aynı zamanda ciltteki şişlikleri indiren,iltihap ve tahrişi gideren özellikle göz altı şişlikleri için sık sık önerilen cilt dostudur salatalık.Eminim göz altı şişlikleri için dilimlenmiş salatalık uygulamasını duymayan,bilmeyen,uygulamayan yoktur.Tabi bu bahsettiğim tüm özelliklerin bu ürünle hiç bir alakası yok.Sadece konu salatalıktan açılmışken yazayım dedim.
Konumuza dönecek olursak;ambalajındaki dilim salatalık resimlerine bakıp ta salatalık içeren yada salatalık özlü bir ürün olduğunu düşünebilirsiniz ama değil.İçindekiler kısmında salatalık namına tek bir kelime kullanılmamış.Zaten bu ürünün ambalajında açıklayıcı bir bilgi,özellikleri gibi içerik te yok.Ambalajda ki cucumber freshness terimini salatalık tazeliği olarak çevirsek yanlış olmaz sanırım.Tüm cilt tiplerine uygun olan makyaj temizleme mendili,alkol ve paraben içermiyormuş.Her ne kadar alkol olmadığı yazıyorsa da içindekiler kısmında benzyl alcohol'u (benzil alkol) görünce merak ettim,araştırdım.Aromatik bir alkol,faydalı bir çözücüymüş.Siz de merak ettiyseniz şuraya buraya tıklayabilirsiniz..
Sleepy'nin bu ürününde beğenmediğim tek şey ambalajdaki açma kapama bölümü oldu.Hani şöyle bildiğimiz aç-kapa sert kapak bir şekil olsaydı daha pratik ve kullanımı kolay olurdu.Zira 4-5 kullanımdan sonra ambalaj açma kapama yerinden yırtıldı.İçindekiler kurumadı Allah'tan.1 pakette 20 parça makyaj temizleme mendili var.İçinden çıkan ıslak mendilin ıslaklık kıvamı yerinde.Ne kuru ne şırk ıslak.
Aslında buna mendil demek haksızlık olur,zaten ıslak havlu olarak yazılmış ambalaja da.Boyut olarak oldukça geniş.Kalın yapılı dokusu yumuşak,cildi temizlerken tahriş etmiyor.İçeriğinde parfüm yazıyor olsa da rahatsızlık verici bir kokusu yok.Nasıl tarif etsem;çayır,çimen,ot,sebze,salatalık mı desem ne desem hafif bir kokusu var.(Bu fotoğrafı kaldırsam mı acaba,ellerim çok yaşlı çıkmış...ayyyy hiç te böyle değil ellerim bi kere)
Sleepy salatalık tazeliğinde makyaj temizleme mendilini Palladium Avm içindeki Carrefoursa'dan almıştım.Fiyatı 5,90 TL.'den 5 TL.ye inmişti.Bir çok markanın muadil ürünü 15-20 TL.arası değişirken Sleepy çok ekonomik olması bakımından fark atıyor onlara.Hazır bulmuşken 2 paket aldım tabi ki de :) Bu ürünü online olarak Sleepy'nin market.sleepy adresinden alabilirsiniz.Fiyatı 8 TL.'den %13 indirimle 7 TL.'ye düşmüş.  
Makyaj temizlemesi anlamında;zaten makyaj yapmayı fazla sevmeyen,kullanmam gerektiğinde göz kalemi,maskara ve ruj süren biri olarak genelde bunları iyi temizlediğini yazabilirim.Suya dayanıklı göz makyajındaki performansını bilemiyorum ne yazık ki.Benim göz çevrem biraz hassastır.Daha önce kullandığım bir kaç markanın buna nazaran pahalı makyaj temizleme mendili,göz makyajımı temizlerken gözlerimi rahatsız etmişti,hafif gözlerimin yandığı da olurdu,makyaj temizleme mendillerinden sonra bir de yüzümü yıkar temizlerdim tekrar.Ama Sleepy'nin bu makyaj temizleme mendilinde o hissi yaşamadım.Göz makyajımı çıkartırken herhangi bir rahatsızlık hissi,yanma,tahriş oluşmadı bende.Yani uzun lafın kısası o çok bilindik pahallı makyaj temizleme mendilleriyle aynı işleve sahip,hatta cildimi rahatsız etmeyişi ve çok ekonomik oluşuyla da bir tık önde onlardan bence.. 

Benzer Yazılar

16 yorum:

 1. Mendilleri hiç kullanamıyorum. Aslında çok seviyorum ve rahat bulyorum ama sürekli elim eski tip temizleyicilere gidiyor. Ah şu alışkanlıklar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğiniz gibi tamamen alışkanlık...Bir de cilde iyi gelen ürünü bulmak...Temizleyici mendil bana iyi geldi,bir de daha pratik benim için....

   Sil
 2. Awesome! Thanks for sharing!
  Great blog! I'm following you! Follow back?***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you very much for your beautiful comment..Jessica,I am coming your blog now...

   Sil
 3. hiç mendil killanmamistim, bi denemek isterim, teşekkürler tavsiye için 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir deneyin bakalım belki memnun kalırsınız...Güzel yorum için ben teşekkür ederim...

   Sil
 4. Makyaj temizleme mendillerini sadece kısa süreli seyahatlerimde kullanıyorum Yeşim'cim. Bu marka da aklımda olsun. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde elimin altında ama yatılı gittiğimiz her yere çantamda götürüyorum ben de...Çok ta pratik oluyor böyle.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Kathy,Sleepy is a Turkish brand...Maybe there is no sale yet outside of Turkey...

   Sil
 6. yolculukta çok işe yarıyorlar :) ama bu markayı hiç denemedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sleepy daha ziyade bebek bezi ve ıslak mendili alanında adını duyurmuştu.Evde 2 çocuk olunca market raflarındaki markaların ıslak mendillerini ezberledik biz doğal olarak :) Bu makyaj temizleme mendillerini yeni çıkardı...Belki bir yerde denk gelirsin..

   Sil
 7. makyaj temizleme mendilleri bazen gerçekten çok işe yarıyorlar yoğun makyaj yapmayanlar için ama bu markanın kini henüz denemedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle işe yarıyorlar ve çok pratikler..Ben sadece göz ve dudak makyajı üstünde denedim..Performansı güzel bence...

   Sil
 8. makyaj temizlenmesi cilt açısından çok önemli. ben kullandım ve kullanıyorum çok memnum kaldım. ıslak mendil üreticisi sayfama beklerim. Baskılı ıslak mendil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gamze hanım daha önce de ıslak mendillerle ilgili bir yazıma yorum bırakmıştınız.Çok teşekkür ederim ilginiz ve nezaketiniz için.Ama rica edeceğim sitenize bağlantı vermeyin.Nezaketen bu şekilde yapılan yorumları silmiyorum ama bu silmeyeceğim anlamına gelmez.Sitenizin tanıtımını istiyorsanız mail yoluyla bana bir makale gönderin,ben yine yardımcı olurum size.

   Sil