7 Ağustos 2018 Salı

Bee Beauty Sleep Mask / Uyku Maskesi

Her ne kadar cilt maskeleri cilt bakımımın rutini olmasa da en azından haftada bir cilt tipime ve cildimin ihtiyacına uygun olanları kullanmaya gayret ediyorum. Genelde gündüz cilt bakımının bir parçası olan maskelerin bir de gece uyku esnasında kullanılabilenleri var ki Gratis markası olan Bee Beauty' nin Sleep Mask Elixir' i de bunlardan biri.
Özellikle 8 saatten daha az uyuyanlar ve tüm cilt tipleri için uygun olan; yüz ve göz altı bölgesi için uygulanabilen; kısa gecelerde bile 4 saat gibi bir sürede bakım etkisi sunan maske, ilk uygulamadan sonra dahi %100 daha canlanmış, dinlenmiş görünen, parlak bir cilt vaat ediyor.
Yoğun terapi özellikli maske; ATP Enerji Yükseltici, Kafein ve Süper Hyaluron içeriyor. İçerikteki ATP Eenerji Yükseltici cildin enerji kazanmasına yardımcı olarak yoğun bir şekilde oksijen ve iyi dinlenmiş bir cilt görünümü sağlarken; Kafein enerji konsantresi ile göz altı gölgelerinin görünümünün azalmasına; Süper Hyaluron ise arzu edilen nem seviyesini ve cilt sıkılığını korumaya yardımcı oluyor.
50 ml.lik sıkılabilen ambalajda bulunan maske ile 10 uygulama yapılabiliyor. Haftada 2 - 3 kez kullanılması önerilen maske, gece krem yerine temizlenmiş yüz ve göz altına uygulanıyor.
Silik pembe renkteki maske, orta yoğunlukta krem formunda. Pratik kapaklı ambalaj başlığının deliği biraz büyük olduğundan kullanım miktarı olarak ta ele biraz fazla gelebiliyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz miktar benim tüm yüz ve göz altı bölgem için ideal ölçüde. Zaten daha fazla miktar cilt tarafından kolay emilmiyor. Maskenin hem yüz hem göz altı için uygulanması benim için artı. Bu sayede farklı ürünler kullanmaya gerek kalmıyor. Haftada 2 kez uygulandığını düşünürsek ( ki bu neredeyse 5 hafta gibi bir süreye denk geliyor ) oldukça bereketli bir ürün. Ayrıca ürünü %50 indirimle 5.35 TL.'ye aldığımı da belirtirsem ekonomik te diyebilirim. Bu yukarıda saydıklarım ürünün artısı gibi görünse de kullandığım süre boyunca sivilcelerimin çıkma yoğunluğunda bir artış gözlemledim. Normalde zaten sivilce oluşumuna müsait bir cilt yapım var ama bu kremi kullanırken daha bir fazlalaştı sivilcelerim. Ürün bitip kullanmayı bıraktığımda yine normale döndü cildim. Tek bir paket kullanımda vaatlerindeki etkileri de aman aman görmedim. Üstüne sivilcelerimdeki artışı da eklersek tekrar almayı düşüneceğim bir bakım ürünü değil bu maske..

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

34 yorum:

 1. Denenebilir ama ben kil maskesi istiyorum. Önerin var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce Garnier Sauna Etkili Arındırıcı Kil Maskesi ve Dermokil Special Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Kil Maskesi kullandım,tek kullanımlıktı bunlar.Yazılarını da yazmıştım.Cilt yapına ve cildinin ihtiyacına uygun bakmak lazım :)

   Sil
 2. Bu ara yataktan fena bir görünümde kalkıyorum. Sıcaklar uyku olayını bitirdi. Sabahları da durum feci tabiki. İşe yarar mı acaba böyle bir şey...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıcaklarda kim uyuyabiliyor ki :)))) Ben de Ramazan ayında kullanmaya başlamıştım, malum sahurdu sabah çocukların okuluydu derken tam o zamana denk geldi maskeyi görmem. 10 kullanımlık tek ambalaj beni çok tatmin etmedi açıkçası...

   Sil
 3. fotoğraf çok cici olmuş bu maskeyi hiç denemedim akne yaparsa diye korkuyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çokk teşekkür ederim,güzel bulmana sevindim. Aslında kullandığım dönemde ben de bu anlamda bir artış daha doğrusu eskiye nazaran artış gözlemledim ama bunu ürüne bağlamak istemedim. Fakat doğruyu söylemek gerekirse içten içe olabilir diye de düşünüyorum...

   Sil
 4. Fiyatı da baya uygun geldi bana.Denenebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygunsa ve istikrarlı bir şekilde düzenli kullanacaksanız denenebilir tabi :)))

   Sil
 5. Uyurken kullanabilir miyim bilmem 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnce bir tabaka halinde sürülünce çok rahatsızlık hissi vermiyor Deryacım :)

   Sil
 6. Cildimize iyi bakmamız lazım gerçekten böyle maskeleri seviyorum.

  YanıtlaSil
 7. Bu var bende diğer 2 çeşidini de istiyorum almak 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışverişim sırasında birkaç tane daha incelemiştim ama bu daha bir ihtiyacıma yönelik gibi gelmişti :)

   Sil
 8. Geçen gün kendim hazırladığım bal ve yoğurt maskesini yüzüme sürdüğümde bizim keçi epeyce güldü bana. Önerdiğin maske ile insan içine daha rahat çıkabiliriz belki :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimizin cilt tipi,yapısı ve ihtiyacı farklı olduğundan kimseye şu maske harika diye yönlendirme yapmayı uygun görmüyorum. Ama en güzeli senin yöntem,evde yapılan doğal maskeler inan :)

   Sil
 9. Hiç kullanmadım bu tür şeyler Yeşim'ciğim, cilde bakmak çok önemli valla herkes dikkat etsin, cildine gençken, vakit varken baksın yoksa kırış kırış oluyor benim yaşıma gelince:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzümün ve vücudumun her bir noktasına ayrı krem süren,bakım yapan biri değilim ama çokkkk uzun zamandır yüz ve göz çevresi için kırışıklık karşıtı ürünler kullanıyorum. Bu maskeler de son birkaç senedir ara ara denediğim ürünler. Ama bakım konusunda haklısın,25 yaşından sonra göz ve yüz için istikrarlı bir şekilde bakım yapmalı..

   Sil
 10. hiç bilmediğim bir maske, fiyatı da şahane, başka bir markanın bu tarz bir maskesini kullandım güneş sonrası çok beğendim, gittiğimde gratisten bakayım ben de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esracım Gratis'te maske bölümünde rahat yarım saat geçirmişimdir,o kadar çok maske var ki. Hangisi cildime göre,ihtiyacını karşılar..uzun uzun incelemişimdir çoğunu. Bunu da fiyatının bu kadar ekonomik olmasından dolayı,kaybedeceğim fazla birşey yok diye almıştım :))))

   Sil
 11. Maske delisi biri olarak bu ürünü de kaçırmam :))

  YanıtlaSil
 12. Aa! cilt maskesiymiş..Ben de uykusuzluk için diyip "gerçekten işe yarıyor mu,akşamlar zor uyuyan biriyimdir de.." diye düşünmüştüm..🤔🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. E siz de haklısınız.Uyku maskesi yazınca '' uyku sorunuyla mı alakalı '' diye gelir aklına insanın doğal olarak :))))

   Sil
 13. Kız, göz maskesine bakmaktan ürün yorumunu bile okuyamadım, iyi mi :))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))))))) ayyyy İlknur güldürdün beni bakkk :))) İşte ben de gece uyku gözlüğü olmadan uyuyamayanlardanım böyle :))))

   Sil