28 Şubat 2018 Çarşamba

Rexona Shower Fresh / Invisible Black & White / Ocean Fresh

Neredeyse 6 ay önce aldığım şu deodorantları ha bugün ha yarın paylaşayım derken koca yaz mevsimi geldi geçti, hatta kış bitmek üzere. Bari senesi olmadan onlar da çıksın aradan diyerek nihayet bugün fırsat buldum yazmaya.
Ter ve vücut kokusuna karşı uzun süreli koruma vaat eden ve alkol ( etil alkol) içermeyen Rexona'nın antiperspirant ( terleme önleyici ) deodorant serisinde Shower Fresh / Invisible Black & White / Ocean Fresh harici;
*Powder Dry
*Linen Dry
*Cotton Dry
*Sexy Bouquet
*Invisible Black + White Aqua
*Musk çeşitleri de var diye kısacık bir bilgi paylaştıktan sonra gelelim benim aldıklarıma..

Rexona MotionSense Shower Fresh
Gün boyu duş ferahlığı vaat eden Shower Fresh'in , MotionSense ( motion sense = hareket anlayışı diyor Google çeviri ) teknolojisiyle hareket ettikçe harekete geçen koku kapsülleri daha fazla koruma ve ferahlık sağlıyor-muş. Ter ve vücut kokusuna karşı da 48 saate kadar koruma iddiası var bu antiperspirant ( terlemeyi önleyici) deodorantın. Bir de alkol ( etil alkol ) içermiyormuş.

Rexona MotionSense Invisible Black & White 
Ferah ve hafif kokusu ile 48 saat boyunca ter ve koku ile mücadele etmeye yardımcı olduğunu iddia eden Invisible Black & White, beyaz iz ve sarı lekelere karşı giysileri koruyor-muş. Siyah elbiselerde beyaz iz bırakmıyor, beyaz kumaşlarda sarı leke oluşumunu engelliyor-muş. Alkolsüz ( etil alkol ) olan bu antiperspirant deodorant ta MotionSense teknolojisi içeriyor.

Rexona Ocean Fresh
Okyanus kokusu ile tüm gün ferahlık vaat eden ve pudrasız olan Ocean Fresh antiperspirant deodorant, ter ve kokuya karşı 24 saate kadar etkili koruma sağlıyor-muş.Alkol ( etil alkol ) içermiyor-muş.

Yukarıdakiler markanın ürünleriyle ilgili açıklamaları ve vaatleri. Gelelim benim yorumlarıma;
Shower Fresh'i yoğun pudrasından dolayı solunum yolu rahatsızlıkları olanların hatta sağlıklı insanların bile kullanmaması gerekli bana göre. Sıktığımda ortamı kaplayan pudra tozları havalarda uçuştu ve ortamı kaplayan koku solunum yollarımı rahatsız etti. Neredeyse nefesimi tutup öyle kullandım bu deodorantı ve sıktığım anda odadan hızlıca çıktım hemen. Vaatlerindeki gibi 48 saatlik koruyuculuğu da yok. Tek artısı pudralı olduğundan koltuk altında ıslaklık hissetmiyorsunuz.O da gün boyu sürmüyor zaten.
Invisible Black & White 'ın pudra yoğunluğu daha az olduğundan kullandığım anlarda Shower Fresh'e kıyasla çok fazla rahatsızlık vermedi. Kokusu daha hoş ve hafif. Kıyafetlerde leke ve iz bırakmaması artısı. Ama bu deodorantın da 48 saatlik koruma vaadi sadece vaatte kalıyor.
Ocean Fresh'in pudrasız oluşu pudralı ürünlere karşı hassasiyeti olanlar için artı ama koltuk altı uygulamada bıraktığı ıslaklık hissi eksisi. Bu üründe neyseki 48 saat değil de 24 saat koruma vaadinde bulunulmuş. Kuruluk anlamında değil ama ter ve vücut kokusuna karşı koruyuculuk anlamında belki günü kurtarabilir.

Sonuç olarak bu kullandıklarımdan Rexona MotionSense Invisible Black & White harici olanları tekrar alıp kullanmayı düşünmem. Invisible Black & White'ı da belki...diye ekleyeyim...

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

38 yorum:

 1. içeriklerinde alkol yok ama maalesef alüminyum var atletinize sıkın teninize sıkmayın derim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen instagrama yorum yazınca merak edip baktım ambalaja. Ocean'ın içeriğinde alüminyum ibaresi görmedim.Diğerlerini bitirdiğimden içeriklerine bakamadım.Ama belki de farklı bir şekilde formüle edip yazmışlardır...Hatırlatman için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Black&white olanını severek kullanmıştım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet black & white 3'ü içinde eh işte dediğim oldu benim de :)

   Sil
 3. Eskiden rexona deodorantlar kullanırdım ama birkaç yıldır alüminyum içermeyen deodorant kullanmaya dikkat ettiğim için almıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de tekrar alıp kullanacağımı sanmıyorum Rexona..İçeriğine bakmaya özen gösteriyorum ama bazen o kadar küçük puntolu oluyor ki yazılar yada benim gözlerde yaşa bağlı sorun var okuyamıyorum :)))))

   Sil
 4. Ben deodorantlardan yıldım. Kullanmadığım bir tane çeşidi bile kalmamıştır inanın. En sonunda LR diye bir markanın Aloe Vera Roll-on ürününü kullandım ve çok çok çok memnun kaldım. Terleme az oluyor, olsa da sıfır koku. Ne ekstra roll-on kokusu ne de ter kokusu hiç bir koku yok. Ben ablam vasıtasıyla aldığım için nerden temin edilir bilmiyorum ama tavsiye ederim :)

  Sevgiler.. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnanırım çünkü ben de aynı durumdayım. LR ürünlerini satış ortağı olan bir arkadaşımdan dolayı biliyorum. Tavsiye için teşekkür ederim :)

   Sil
 5. sağdaki ve soldaki favorilerimden =) ama içeriği yüzünden sadece yazın yoğun günlerimde tercih ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki favorim diyeceğim yok içlerinden ve tekrar kullanmayı da düşünmem ...

   Sil
 6. Aslında deodorant kullanmamak lazım, LR Roll On u kesinlikle tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. LR iş ortağı arkadaşımdan methini çok duyuyorum ürünlerinin..Roll-on bir tık öne çıkıyor sanırım :)

   Sil
 7. Ahhh bunların içerikleri de keşke daha temiz olsaa :( :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi yaa? Zaten içeriği temiz olsa fiyatı da böyle uygun olmaz ..

   Sil
 8. BlackAndWhiteı kullandım. Dediğin gibi iz bırakmaması artısı..

  YanıtlaSil
 9. Deodorant kullanıyorum ama uzun süredir Rexona kullanmadığımı farkettim, sebebi de migrosta rastlamadığımdan sanırım :) Ayrıca diğer arkadaşların da bahsettiği için alüminyum içeriğine dikkat etmeye çalışıyorum.

  YanıtlaSil
 10. Rexona man olan kullanıyorum hem uzun gidiyor hemde iyi kaliteli yani yeşim habım extra olarak ise iz bırakmıyor. Tabi aşırı yakından da sıkmamak gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erkek deodorantlarının kokusu daha hoş geliyor bazen. Ve de yakından sıkmamak konusunda haklısınız. En az 15 cm. uzaktan sıkılmalı,deodorantların ambalajında yazar bu açıklama..

   Sil
 11. Pudralı deodorantları hiç sevmiyorum.Shower Fresh'ten uzak duruyorum o halde ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sevmiyorum pudralı.Bundan sonra da seveceğimi sanmıyorum :)

   Sil
 12. kokularını çok severim ama aliminyum var içlerinde diye hatırlıyorum o yüzden de kullanmıyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ocean hariç diğer ikisini bitirip attım.İçeriğini de yukarıda koyduğum fotoğrafta okuyamıyorum.Sadece Ocean'a baktım,arka açıklamada içerikte alüminyum diye bir ibare görmedim ama bu olmadığı anlamına gelmez.Belki farklı şekilde formüle edilmiştir...

   Sil
 13. ben deodorantlara pek güvenemiyorum malesef :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayakkabı ve çantadan sonra belki karşı koyamadığım tek şey parfüm ve deodorant. Alırken içeriğine dikkat etmeye çalışırım ama o yazıları seçemiyor gözlerim artık.Gözlüğe başlama zamanım geliyor galiba :)))))

   Sil
 14. Ben memnun kalmamıştım canım .Garniere nin deodorantını aldım. ÇOK memnunum tavsiye ederim mutlaka. Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de memnun kalmadım. Garnier Mineral vardı sanırım ona bir bakacağım ben de,bak yine aklıma getirdin :))))

   Sil
 15. zararlı olsa da kokularını seviyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya Lerzan kokuları da sevmedim ben fazla..Bir black&white ehhh işte koku anlamında..

   Sil
 16. bende bir zamanlar oceanı kullanmıştım ama çok memnum kalmadım :) sevgiler...

  YanıtlaSil
 17. Black&White olanı severek kullanıyorum bu aralar ;)

  YanıtlaSil