15 Şubat 2018 Perşembe

Niss Hygienic Temizlik Sirkesi

Geçtiğimiz aralık ayında İlknur'un Dünyası İle Sihirli Spatula'da Niss Hygienic Lansmanı'ndaydım. Lansmanda hem çeşitli kategorilerde yazılar yazan blogger arkadaşlarla beraber keyifli bir gün geçirdim hem de Niss Hygienic temizlik ürünleri ile tanışmış oldum. 
Lansmanda aynı zamanda Niss yetkilisi Mesut Bey, bize firma ve ürünler hakkında bilgi verdi. 20 yılı aşkın süredir sektörde olan firmanın Niss ismini NİSA kelimesinden aldığını, logodaki peri görselinin yürekli, fedakar, çocukları için her şeye katlanan evinin ve ailesinin perisi kadınları temsil ettiğini, logodaki mavi ve yeşil çizgilerin " saçımı süpürge ettim " misali zamanın yüzümüze yansıyan yaşanmışlıkların izini anlattığını, HYGIENIC kelimesinin de vermekte oldukları hijyen mücadelesini ifade ettiğini öğrenmiş oldum bu sayede.
Niss Hygienic lansmanında tanışıp kullandığım ve de en çok merak ettiğim ürün Temizlik Sirkesi idi. Sirke ve limon karışımının elma özü ve bitki özleriyle zenginleştirilmesi yolu ile elde edilen ve zararsız, %100 doğal bir temizleyici olan Temizlik Sirkesi; ev zemin temizliklerinde ve tüm silme işlemlerinde, cam & ayna vb. parlak yüzeylerde, wc - banyo temizliğinde, koltuk ve halıların temizliğinde, mutfakta, buzdolabında, bulaşık makinesinde, çamaşır makinesinde, duvarlarda kullanılabiliyor. 
Ürün kullanım yerlerini, kullanım şeklini ve ürün bileşimini aşağıdaki fotoğrafta inceleyebilirsiniz.
Ürün sadece mermer tezgahlarda, cilalı ahşap yüzeylerde, alüminyum & döküm tencerelerde ve tavalarda kullanılamıyor. Ayrıca çamaşır suyu ve tuz ruhu ile birlikte kullanılmaması gerektiği belirtilmiş.
Ben Niss Temizlik Sirkesini; laminat parke ve ıslak yer zeminde, dolap & çekmece kapaklarında, cam ve aynalarda, wc - banyoda, mutfakta, buzdolabında, bulaşık ve çamaşır makinesinde kullandım.
İçeriğinde her ne kadar limon, elma ve bitki özleri de olsa ağırlıklı olarak sirke kokusu baskın. Ürünün başlığı sprey şeklinde ve geniş bir püskürme mekanizması yok, ürün daha ziyade köpük olarak fışkırıyor yüzeylere, bu çok hoşuma gitmese de işimi de zorlaştırmadı.
Zemin temizliğindeki performansını beğendim, laminat parkeleri matlaştırmadan, leke ve izleri güzel giderdi. Ortama da ferah bir koku bıraktı.
Dolap & çekmece kapaklarındaki leke ve izleri temizleme konusunda da başarılı oldu.
Cam & ayna gibi parlak yüzeyleri gözle görünen güzel temizledi ama güneş ışığı vurduğunda alaca bulaca görünüm, camlarda oluşan parlamalar beni hayal kırıklığına uğrattı.
Banyoda daha ziyade armatürlerin temizliğinde kullandığım ürün, su ve kireç lekelerinin görünümünü giderip armatürlere parlaklık verdi.
Mutfakta ise tezgahın hijyeni ve cam ocak temizliğinde elimden düşmez oldu.
Buzdolabının temizliğinde sinmiş besin kokularını giderdi.
Bulaşık makinesinde parlatıcı kullanmaya gerek olmadan kullandığım ürün, parlatıcı görevi gördü.
Çamaşır makinesinde de yine yumuşatıcıya gerek olmadan yumuşatıcı gözünde kullandığım ürün, çamaşırlarda kesinlikle sirke kokusu bırakmadı ve çamaşırların aynı yumuşatıcı gibi yumuşak çıkmasını sağladı.

İçeriğinin açıklamada belirtildiği üzere doğal içerikli olması yüzünden de benden geçer not alan Temizlik Sirkesi, şu an en çok mutfakta tezgah ve ocak temizliğinde favorim benim..

Niss temizlik ürünlerini şu an sadece kendi web sitelerinden yani www.niss.com.tr üstünden online olarak sipariş edip alabiliyorsunuz.
( İnstagram sayfalarında Fisko Market ve Hakmar Market'lerde de satışının başladığı duyurulmuş ).

FACEBOOK , INSTAGRAM , TWİTTER hesaplarımı beğenip, takibe almayı unutmayın olur mu?

Benzer Yazılar

14 yorum:

 1. Tuz ruhu eve sokmuyorum zaten, çok tehlikeli ve yanlış bence, gençkızken kullanırdık o zaman alaturka tuvaletlerin taşları için filan ama ne kadar büyük bir hata, sirke çok doğal ve zararsız zaten biliyorum zararsız olduğunu bu arada kısırlaştırılmamış erkek kedisi olanlar için, hani bu afacanlar kısırlaştırılmayınca duvara, vs. 'koku' bırakıyorlar ya, çiftleştmek için içgüdüsel olarak, işte o kokuyu en iyi sabunlu su, ardından sirkel su çıkartıyormuş.
  İyiymiş, eline sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O alaturka tuvalet olayı bizde de vardı çocukken..Bak o koku olayını bilmiyordum ben. Hoş zaten kedimiz de yok ama olanlar için çok faydalı olmuş paylaşımın. Ben de teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Sirke kokusu bana da baskın geldi ama daha kullanmadım. Temizlik bitince sirke kokusu hemen gidiyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeminde kullandığımda çok uzun kalmadı.Mutfak tezgahında uzun bir süre kalıyor koku.Bulaşık makinesinde ise parlatıcı bölümündeki sirke bitene kadar makine içine siniyor kokusu.Sirke normalde bana ağır gelen bir koku ama bu söylediğim yerlerde çok ta rahatsızlık vermedi.

   Sil
 3. ne güzel etkinliklere katılıyon sen amaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Davet eden blogger arkadaşların güzelliği,inceliği diyeyim :)

   Sil
 4. markayı çok görüyorum sosyal medyada ama henüz kullanmadım, bahsettiğin marketler de yakınımda yok, diğer marketlerde rastladığımda alacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnstagram hesaplarında dönem dönem çekiliş düzenliyorlar,şu an var mesela bir göz at istersen :)

   Sil
 5. Ben de farklı bir markanın kullanıyorum çok memnunum bu markanın satışı yok galiba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki bilindik zincir marketlerde yok henüz ama edindiğim bilgiye göre A101 ile görüşme içindelermiş :)

   Sil
 6. bu marka marketlere henüz ulaşmadı sanırım ama ben kullanıyorum çok memnunum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet henüz bilindik zincir marketlerde satışı yok,umarım kısa sürede herkesin ulaşabileceği marketlerdeki yerini alır...

   Sil
 7. içeriği iyi ama çok kötü kokuyor:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sirke kokusu baskın ..Sirke zaten ağır bir koku,koku hassasiyeti olanlar için sıkıntı olabilir ..

   Sil