8 Aralık 2017 Cuma

Pantene Aqua Light İki Fazlı Anında Bakım Yapan Saç Spreyi

Öyle saçıyla çok oynayan, zırt pırt renk değiştiren ya da kestiren biri değilim. Saçlarımın ince telli ve zayıf olmasının haricinde kepek, kırık, dökülme, kopma sorunları olmamıştır. Bazı uzmanların sık sık şampuan değiştirin demeçlerinin aksine, bel hizamda olan saçlarım için 10 seneyi geçkin bir süredir aynı şampuanı ve kremini kullanıyorum. Şampuan ve saç kremi haricinde maske, serum gibi bakım işlemleri de yapmadım hiç 6 ay öncesine kadar. İlk o zaman Ultimate Oil Elixir Sıvı Saç Kremi ile saçlarım için bir bakım ürünü kullanmaya başlamış oldum. O ürünün saçlarımı daha kolay taramaya yardımcı olmasının haricinde aman aman bir etkisini görmeyince kullandığım şampuanın ve kremin, 14.99 TL.'ye satışta olan bakım spreyini gördüm Rossmann alış verişim esnasında ve denemek istedim, yine sadece meraktan.
'' Yağlanmaya eğilimli saçlar için ağırlaştırmayan, anında bakım yapan Pantene Aqua Light İki Fazlı Anında Bakım Yapan Saç Spreyi, ince telli saçlar için anında bakım ve koruma sağlar. 2 fazdan oluşan hafif formülü ince telli saçların anında güçlenmesine yardımcı olarak, saçı ağırlaştırmadan yıpranmalara ( şekillendirmeden kaynaklanan) karşı korur. Saçın kolay taranmasını sağlar ve saça anında pürüzsüz bir görünüm verir '' şeklinde açıklaması var ürünün.
Mavi su olarak bilinen Pantene'nin bu spreyi çift fazlı tüm ürünler gibi homojen bir görünüm elde edene kadar çalkalanarak, nemli yada kuru saçın bakıma ihtiyaç duyulan alanlarına püskürtülerek kullanılıyor. Durulama gerektirmiyor. 
Ürün iki fazlı ama çoğu çift fazlı ürünlerdeki o yağlı yapı yok bu spreyde. Ekstra bir yağlanmaya neden olacak bir ürün değil yani (eğer yağlanmaya meyilli saç tipiniz yoksa tabi). Spreyin, Pantene Aqualight serisi şampuan ve saç kreminden aşina olduğum o bilindik, kendine has kokusu var. Her ne kadar saç kremi kullansam da saçlar uzun olunca, haliyle tarama da sıkıntı oluyor ama bu sprey, saç kremi ile bile taramakta zorluk yaşadığım saçlarımı daha kolay taranır hale getiriyor. Saçlarımı ağırlaştırmıyor. Yazımın başında belirttiğim gibi saçımla sürekli oynayan, şekillendiren biri değilim o yüzden şekillendirmeden kaynaklı yıpranma sorunu da yaşamıyorum, yani yıpranmalara karşı etkisi hakkında gözlemlerimi yazamayacağım. Koruma, güçlendirme ve anında pürüzsüz görünüm verme anlamında da aman aman bir farklılık olduğunu sanmıyorum saçlarımda. Sanırım bu spreyin en çok bıraktığı kokuyu ve kolay taramaya yardımcı olma özelliğini sevdim ben....

Benzer Yazılar

18 yorum:

 1. Mavi renkli:))çocukluğumda vardı ismi hiç unutmam Blue Blue şampuandı, hep onu kullanırdık hala var mı bilmiyorum belki çoktan kalkmıştır markası.:))))söylemesi hoşumuza giderdi 'blublu' diye:)))güle güle kullan Yeşim'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen şampuan kullanan şanslı çocuklardanmışsın,ya ben ne yapayım,beyaz sabun sağolsun.Çamaşıra,banyoya,el,yüz yıkamaya..Her derde deva :)))))))

   Sil
 2. bunu denemedim ama pantene'in yeni köpük kremlerini severek kullanıyorum ben..

  YanıtlaSil
 3. Saç tiplerimiz birbiriyle aynı galiba Yeşim abla, ben de çok az saç ürünü kullanırım bir de şimdi saçlarım kısa omzumda olunca iyice bıraktım bu ürünleri sadece şampuan ve saç kremi kullanıyorum. Saç kremi çok severim ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhhh bir deli cesaret gelse..saçlara bir kıysam..Herşey daha kolay olacak Tuba..Uzun saçın bitmez çilesi işte güzelim :)))))))

   Sil
 4. Tam da alsam mı almasam mı derken ne güzel cevap olmuş :) teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her ürün herkeste aynı beklentiyi karşılayamıyor ne yazık ki..Ben yine de kararını etkilememiş olayım..

   Sil
 5. Aqua Light'ı şampuan olarak kullanmıştom bir dönem, spreyini de denemek isterim. Görürsem alayım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışkanlık olmuş ben de,şampuan ve saç kremi kolay değiştirmem.Umarım sprey beklentilerini karşılar..

   Sil
 6. Bu tarz spreyleri kullanıyorum ama söylediğin gibi özel bir bakım hissi görmedim sadece tararken kolaylık sağlıyorlar o yüzden kullanıyorum. Senin ürününü kullanmadım ama rastlarsam onu da denemek isterim.
  Yeşimcim yorumlarımı göremiyorum demişsin, ben gelen tüm yorumları onaylayıp yorumluyorum, senin de yorumladığını biliyorum, takipçi listemi kontrol ettim sanırım blogumu takip etmiyorsun sen de bir kontrol edersen, acaba bu yüzden mi görünmüyor bir de bu şekilde deneyelim istersen, sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra bloguna uğrayıp kontrol edeceğim tekrar canım..Teşekkür ederim geri dönüşün için..

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Benim beklentilerimi, saçımı biraz daha rahat tarama harici karşılamadı.Sanırım bitince almam gibi geliyor bana :))))

   Sil
  2. Ben de almam, daha iyilerini buldum ;)

   Sil
  3. Hımmmm acaba nedir ki ? Ben de arayıştayım hala :)

   Sil