13 Aralık 2017 Çarşamba

Maybelline New York The Colossal Big Shot Volum'Express Mascara

Bir önceki Maybelline Tattoo Brow Gel / Kaş Dövmesi yazımda 3 günlük te olsa kaş sorunumu geçici olarak çözdüğümden bahsetmiştim. Hazır kaştan başlamışken bir de hacimli, uzun, kıvrık kirpik hayalimi gerçekleştirmesi ümidiyle, Watsons'taki kozmetik görevlisinin özellikle almamı tavsiye ettiği Maybelline The Colossal Big Shot Volum'Express Mascara ile devam edeyim bugün de. Aslında aklımda daha önce kullanıp beğendiğim The Colossal Go Extreme Leather Black Mascara'sı vardı markanın ama hem görevlinin önerisi hem de fiyatının % 40 indirimle 19.25 TL.'ye düşmesi sebebiyle Big Shot maskarayı denemeye karar verdim.
'' Maybelline New York  Colossal Big Shot Maskara ile kökten uca hacimli, devasa kirpikler. Kökten uca hacimli, devasa kirpikler için kirpik diplerine kadar ulaşıyor ve en kısa kirpikleri bile yakalayan çift hazneli dev fırçasıyla kirpiklere tek katta yoğun hacim veriyor '' şeklinde açıklaması ve vaatleri var ürünün. Bu maskara 2017 yazının en ses getiren ürünlerinden biri olmasına rağmen Maybelline Türkiye sayfasında ürünün olmaması, tanıtıcı ve açıklayıcı her hangi bir görsel ve açıklamanın bulunmaması büyük eksi...
Maskaranın gold yani altın rengi ışıl ışıl parlayan ve göz alıcı ambalajı gerçekten insanda '' al beni '' algısı yaratıyor. Fırçanın altında yazan '' fully loaded volume in one coat '' açıklamayı da Google '' tek kat halinde tam dolu hacim '' olarak çeviriyor bilginize..
Maskaranın fırçası bombeli, fırça ucu ise kısalı uzunlu kıllardan oluşuyor. Bu kısalı-uzunlu kıl yapısı sayesinde en kısa kirpikler bile yakalanabiliyormuş.
Şu meşhur öncesi-sonrası fotoğraflarını da ekledikten sonra yorumlara geçeceğim..
Zayıf, seyrek, kısa kirpiklerimde şimdiye kadar kullandığım hiç bir maskara tek kat uygulamada etki gösteremedi, aynı Big Shot maskara da olduğu gibi.
                       Kirpiklerimin doğası :)                                                                             1.kat uygulama
Maskara 2.kat uygulamada da yetersiz kalınca hemen 3. katı uyguladım. Katlar arası uygulama yaparken beklemeden hemen yapmakta yarar var.
   2.kat uygulama                                                                             3.kat uygulama
Bu maskarayı kullanan bazı tüketicilerin yorumlarını okudum ve '' Acaba bende mi bir tuhaflık var? Maskarayı kullanmayı mı bilmiyorum? Yoksa benim kirpiklerim mi anormal? '' dedim kendi kendime. Bir kere tek katta katiyen vaadini yerine getiren bir ürün değil. ( En azından benim kirpiklerimde ). Kirpikleri tek tek ayırmada başarısız. 3. kat uygulamadan sonra kirpiklerimin birbirine yapışık, topaklanmış görüntüsü hoşuma gitmedi. Maskaranın kıvırma ve uzatma ile ilgili bir vaadinin olmaması isabet olmuş. Hacim konusunda ise böyle 3 kattan sonra kat kat sürülmüş maskara ve birbirine yapışık duran kirpiklerden sonra evet kirpiklerim buradayım dediler. The Colossal serisinde daha önce kullandığım Go Extreme Leather Black maskaradan sonra hayaller, beklentiler içinde aldığım Big Shot sanırım bittikten sonra tekrar almayacağım maskara oldu benim için. Son olarak Maybelline NewYork ama made in İtaly :) diyerek yazımı noktalayayım ben...

Benzer Yazılar

20 yorum:

 1. ben henüz denememişti isabet olmuş lash sensasional çok daha iyi duruyor bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lash Sensational da var elimde henüz açmadım,bunu bir kurutayım öyle deneyeceğim..

   Sil
 2. Sonuç müthiş olmuş, güle güle kullan Yeşim'ciğim, ben bu tür şeyleri 40 yılda bir çok önemli bir toplantı, davet olursa ancak kullanıyorum.:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çokkk teşekkür ederim..Benim de öyle aman aman makyaj yaptığım söylenemez.Dediğin gibi kutlama,etkinlik vs...için kullandığım malzemeler hep.

   Sil
 3. bende Maybelinne Lash Sensasional kullanıyorum bunu denememiştim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lash Sensational açılmamış olarak elimde mevcut ama önce bundan kurtulmam lazım :)))))

   Sil
 4. çok topak topak gözüküyor :( ürünü tanıtman iyi oldu elemiş oldum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bana da öyle geldi.Tek tek ayırmadı bir de 3 kat üst üste yapınca çok yapışık gibi oldu.

   Sil
 5. 3 katta genelde benim de yapışıyor kirpiklerim, bu maskarayı denemedim hiç, Maybelline one by one en favorim ama yine de değişik markaları de denemeden duramıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 kattan aşağısı da ben de bir işe yaramıyor.Ama 3 kat ta bazen böyle yapışık görüntü yaratıyor ...''İşte bu'' diyeceğim maskaraya kadar denemeye devam edeceğim sanırım..

   Sil
 6. Bende bu rimelin ayırmamasından şikayetçiydim canım bide dediğin gibi yapışıyor çok kat sürünce ☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçimi rahatlattın yoksa benim kirpikler kusurlu herhalde diye düşünüyordum gerçekten de :))))))

   Sil
 7. 3. katta iyice yapıştırmış kirpikleri.

  YanıtlaSil
 8. Makyaj yapmayı yıllardır sevemeyen ben maskarayı severim ve her daim bir maskaram olmuştur. Bu markada sonuç pek iyi değil gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok yaptığım söylenemez.İşte özel günlerde becerebildiğim neyse o kadarını yapıyorum.Maskara denemelerine devam :))))

   Sil
 9. Ambalajı da çok albeniliymiş aslında. Vaatleri de. Sensational muhteşem yalnız ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dedim ya ''al beniiiii'' diyor resmen ambalaj.Dayanamayacağım sonunda sensationalı açacağım :)))) Çok daha merak etmeye başladım şimdi ..

   Sil
 10. Kirpikleri tane tane.yapmasa da yine de bence kötü degil gle güle.kullan canm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hacim konusunda hakkını yemedim zaten ama şu yapışıklık ta olmasaydı iyiydi :)))))

   Sil