7 Kasım 2017 Salı

Dermokil Special Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Kil Maskesi

Şimdiye kadar Special Hindistan Cevizi Duş Jeli ve Therapy Aloe Vera Duş Jeli olmak üzere sadece duş jellerini kullandığım Dermokil markasının ilk kez bir cilt bakım ürününü kullandım. Daha önceki cilt ürünleri paylaşımımda belirttiğim gibi sivilce, siyah nokta ve leke oluşumuna müsait bir cilt yapım olunca kullanacağım ürünlerin de bu sorunlara yönelik olanlarını tercih ediyorum. Her ne kadar maske kullanım alışkanlığım çok istikrarlı olmasa da Dermokil Special Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Kil Maskesi'ni belirttiğim sorunlara yönelik görünce denemek istedim.
Dermokil Special Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Kil Maskesi '' özel sarı kil formülü, sebum miktarının artışına bağlı oluşan sivilcelere karşı geliştirilmiş, içeriğindeki nar özü ve salisilik asitle ölü deriyi uzaklaştırarak cildin nefes almasını sağlayan; cildi ölü hücrelerden arındırma, yenileme ve onarım, yağ dengesini düzenleme, kadifemsi görünüm  '' vaatleri olan bir maske. Kullanımı; temiz yüze göz ve çevresi hariç tabaka şeklinde uygulanıp 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizleme şeklinde. Cildin ihtiyacına göre haftada 2-3 defa kullanılabileceği ve temizleme sonrası ciltte geçici bir kızarıklık olabileceği de belirtilmiş ambalajda.
15 ml. ebatlı tek kullanımlık ambalajı, 5.50 TL.'lik raf satış fiyatından %50 indirimli 2.75 TL.'ye almıştım Migros'tan vakti zamanında. Ambalaj içindeki kil bana 2 kullanım için yetermiş gibi geldi aslında, 15.ml. için fazla gibi sanki.
Pütürlü yada partiküllü bir yapısı olmayan kil, yüzüme tatbik etmeye başladığım anda ferahlık, serinlik ve biraz da yanma hissi verdi. Ama bu yanma mentollü bir ürünü uygulamadaki yanma gibiydi. Yüzümde kaldığı 10 dakikalık süre boyunca da o ferahlık hissi devam etti. Maske avucuma aldığımda çok fazlaymış gibi gelmişti ama yüzüme tatbik ettiğimde tam yettiğini gördüm. Çok yoğun ve kalın bir tabaka olarak tatbik ettiğim maske, 5 dakikadan sonra kurumaya başladığında cildimde yer yer açılmalar, boşluklar, kurumaya bağlı çatlaklar, az buçukta bir gerginlik oluşturdu. 
Bu kil maskelerini ciltten temizlemek ne kadar zormuş böyle yahu. Sürmek için sarf ettiğim efordan daha fazlasını kili tamamen yüzümden temizlemek için kullandım neredeyse. Cildim maskeden tamamen arındığında, cildimin maskeyi uygulamadan önceki halinden daha canlı ve sağlıklı göründüğünü ve cildime bir yumuşaklık kattığını söyleyebilirim. Tek kullanımlık hiçbir ürün vaatlerdeki etkiyi ilk kullanımda %100 göstermeyeceğinden, sivilce ve siyah noktalar üstündeki etkilerini belirtebilmem için de bu maskeyi düzenli ve istikrarlı bir şekilde kullanmam lazım ki, işte o alışkanlık ta ben de yok ne yazık ki.

Benzer Yazılar

18 yorum:

 1. zor durulanıyor bu tarz maskeler evet maalesef :(

  YanıtlaSil
 2. Dermokil markasının kil maskeleri çok güzel oluyor ben eczaneden almıştım severek kullanmıştım:) şimdi başka markaları denemek istediğim için geri dönmedim. Ama geri döneceğim bir ürün . Durulaması gercekten diğer maskelere göre daha zor evet :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aslında tekrar alıp düzenli kullanılabilecek bir ürün...Şu temizleme konusunda katılıyorum sana :)

   Sil
 3. Gerçekten faydası oluyor mu acaba? Birde cildime herhangi bir yan etkisi olur mu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bir ürün ne yazık ki tek kullanımda vaat ettiği sonuçları vermez..Bu tür maskeler kullanım şeklinde belirtildiği gibi düzenli birkaç ay kullanıldığında etkilerini gösterir bence.Kullanımda geçici bir kızarıklığa neden olacağı harici bir yan etki belirtilmemiş.Benim cildimde de bir reaksiyona neden olmadı.Ama her cildin yapılarının ve tepkilerinin farklı olacağını da unutmamak lazım tabi...

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Güzelliğim Allah vergisi;sivilce,siyah nokta,leke KDV'si :)))))))))))))

   Sil
 5. banyoya girmeden önce yapıyorum duşta yüzü temizlemek daha kolay oluyor Yeşimcim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaaa ben niye akıl etmedim bunu..Deneyeceğim canım teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Siyah nokta için ben birkaç kez - o da uzun yıllar önce- burun bandı dedikleri şeylerden kullanmıştım çok etkiliydi, birkaç seferden sonra tamamen bitti siyah noktalar. Bu tam bir maske, yoğun kıvamlı, güle güle kullan Yeşim'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O siyah nokta bantlarını da kullanıyorum ve ne yazık ki noktalar bir türlü bitmiyor bende :(

   Sil
 7. Canım haftada bir maske kullanmaya dikkat ediyorum
  Gerçekten arınmış hissi veriyor.
  Bu markayıda merak ettim.Almanyada varmı bir araştırayım.
  Teşekkürler güzel paylaşım için.
  Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhhh işte o istikrar bende de olsa keşke :)))) Sevgiler benden taaaa Almanya'ya :)

   Sil
 8. dermokilin tüp maskelerinden birini kullanmıştım ve baya etkisini görmüştüm, tek kullanımlık maskeleri ben de sürekli ve düzenli kullanabilenlerden değilim ne yazık ki =D

  YanıtlaSil
 9. Şimdiye kadar 200 tane cilt bakımı konulu yazı yazdıysam ki müşterilerime yazdıklarımla beraber daha fazla bile olabilir, 180 tanesinde bu "düzenli kullanım" olayını yazmışımdır herhalde. Ama uyguluyor muyum, ne münasebet. Neyse, yorumları okuyunca yalnız olmadığımı anladım en azından. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız değilsin :)))) Ne yazık ki bu tür tek kullanımlık maskelerde istikrarlı kullanıcılardan değilim ben..

   Sil