10 Mayıs 2017 Çarşamba

Ataşehir Muzipo Kids'te 👧👦 Harekete Var mısın ?

Geçtiğimiz haftalarda Sosyal Annem Fatma ve Şafak'ın Dünyası Şafak'ın birlikte organize ettiği 23 Nisan Blogger Anne&Çocuk Şenliği için Muzipo Kids'in Ataşehir'deki şubesindeydim Egemen ve Derin ile beraber.Benimle beraber toplam 11 anne blogger da çocuklarıyla beraber mekandaydı.Biz anneler birlikte sohbet ederken çocuklarımız da oyun odasında 2 eğitmen eşliğinde gönüllerince eğlenerek bir gün geçirdiler.Merkezin işletmecisi Suna Hanım hem güler yüzüyle hem ilgisiyle çok güzel ağırladı bizi.Konsept 23 Nisan olunca süslemeler de konsepte uygun hazırlanmıştı.

2011 senesinde faaliyete geçen Muzipo Kids'in Ataşehir şubesi 2017 şubat ayında hizmete girmiş.Önden arkaya doğru uzanan alanda girişte sağda bir oda,biraz ilerisinde genişçe hol ve uzanan koridor,bitiminde de tuvaletler ve çocuklar için hazırlanan ferah,aydınlık bir oyun odası bulunuyor.
''Türkiye'nin İlk Çocuk Hareket Üssü'' sloganıyla yola çıkan Muzipo Kids,''çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri,değişim sağlayabilecekleri,eğlenceli,yaratıcı,güvenli,haklarını gözeten bir ortamda,bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve anı dolu dolu yaşamaları için hareketlendirmek"amacıyla hizmet vermeye başlamış bir merkez.Hareket eğitimi ile fiziksel gelişime katkıda bulunmanın yanı sıra çocukların yaratıcılıklarını arttırıcı oyun,atölye çalışmaları ve partilerle de hem eğlenmelerini,hem de her açıdan gelişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Muzipo Kids,çocuklara bizim çocukluğumuzun coşkusunu,hareketliliğini ve eğlencesini yaşatan mekan hazırlamış.Burada hem eğleniyorlar hem de güvenli bir ortamda bedenlerini kullanmayı öğreniyorlar.
Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan hareket eğitiminde,uzman eğitmenler tarafından kurulan parkurlar ile çocukların denge,koordinasyon,esneklik,tırmanma,tutunma,kuvvet,dayanıklılık,sıçrama,çabukluk,spor branşlarına özgü pozisyon alma ve temel duruşlar ile becerileri geliştirilirken,çocuklara başarma duygusu tattırılarak özgüven de kazandırılıyor aynı zamanda.
Muzipo Kids'in İstanbul,İzmir,Muğla,İzmit,Eskişehir ve Ankara'da bir çok şubesi var.
İstanbul Ataşehir Muzipo Kids iletişim bilgileri aşağıda mevcut:
Adres: Atatürk Mah. Fazıl Paşa Sokak No: 3/1 Ataşehir/İSTANBUL
Telefon: 0533 553 77 10

Çocuklar kendileri için hazırlanmış parkurlarda eğitmenler eşliğinde hareket ederken ebeveynlere de kısa bir dinlenme molası sağlıyor bu merkezler bence...

Benzer Yazılar

10 yorum:

 1. bu tür bir alana çocuklar için hem sevindim hem üzüldüm, üzülmeyle ilgili kısmı çok uzun uzun anlatmak isterdim ama vazgeçiyorum anlatmaktan :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de aynı şeyi hissediyorum.Mesela üzülmemle ilgili nokta çocuklarımızın ne yazık ki apartman çocuğu olmaları,bizim çocukluğumuzdaki gibi sokak bilmemeleri,güvenle oynayabilecekleri alanlar olmaması..vs..

   Sil
 2. Çok güzel çocuklar için çocuklarda çok güzel eğlenmişler ne mutlu onlara 😊sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukların bir arada olduğu,beraber oyun oynayabildikleri keyifli bir gün oldu gerçekten..Benden de kocamannn sevgiler :)

   Sil
 3. Çocukların bu kadar eğlendiği günler nadirdir.Hem hareket var hemde bolca arkadaş !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen..Çocuk,oyun,bolca hareket,eğlence..İşte görmek istediğimiz hareketler bunlar :)

   Sil