10 Mart 2017 Cuma

Sokaktaki Dostlarınız İçin:Dostluk Maması 🐶🐱

En son evcil hayvanım,evlenmeden önce anne-baba evindeyken ''Maviş'' isimli bir muhabbet kuşuydu.Uzun süreli bir misafirlikten sonra vadesi dolunca bizi terkedip gittiğinde,yılların alışkanlığı ve bağlılığından olsa gerek bir daha da evcil hayvanım olmadı.Evlendikten sonra bir evcil hayvanım özellikle bir cins köpeğim olmasını istemedim değil ama o sorumluluğu bir daha alamadım işte.Şimdi ''bunu niye yazdın'' deseniz valla bilmiyorum içimden böyle bir giriş yapmak geldi.Buradan sokak hayvanlarına bağlamam lazım konuyu..Hehhh buldum,yani anlayacağınız ben hayvanları severim diye bağlayayım bari konuyu.Sokakta yaşayan kedi olsun,köpek olsun,kuş olsun elimden geldiğince çevreye zarar vermeyecek,kirletmeyecek şekilde ve kaplarda yiyebilecekleri evsel yemek kalanlarından götürürüm onlara.Bunun yanında bir de Migros mağazalarında satılan bu tek öğünlük mamaları keşfettim,sokak dostlarımıza arada bir ağızlarına layık,onlar için üretilmiş bu mamalardan da götürmeye başladım artık.. 

Migros,Tansaş ve sahipsiz hayvanların destekçisi Goody mamaları işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında üretilen''Sokaktaki Dostlarınız İçin,Dostluk Mamaları''şimdilik sadece köpek ve kediler için mevcut.Sokaklardaki sahipsiz dostlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için başlatılan bu proje yaklaşık 3 yıldır devam ediyor.

Tek öğünlük bu mamalardan köpek maması 150 gr.,kedi maması 100 gr.lık paketlerde ve sadece 1,25 TL.gibi bir fiyatla satışta.
Mamaların içeriği ise şu şekilde;
Köpek maması;tahıllar,et ve et ürünleri,hayvansal yağlar,mayalar,mineraller,vitaminler,antioksidanlar,koruyucular..
Kedi maması;tahıllar,et ve et ürünleri(dana eti en az %4),hayvansal yağlar,mayalar,mineraller,vitaminler,antioksidanlar,koruyucular,aromalar,aminoasitler..

Fotoğrafı çekildi,yazısı hazırlandı artık sokaktaki dostlarımızın ziyafet saati...
Siz de sokaktaki dostlarımızın sağlıklı bir şekilde kendileri için üretilmiş besinlerle beslenmesine katkıda bulunmak isterseniz,size en yakın Migros mağazalarından 1,25 TL.lik paketlerde satılan bu tek öğünlük mamalardan alabilirsiniz.Mamalarının yanına birer kap ta su koymayı unutmayın sakın...

Benzer Yazılar

18 yorum:

 1. kış aylarında bende bu mamalardan çok aldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Migros alışverişlerimde unutmadığım sürece almaya çalışıyorum...Seni de canı gönülden kucaklıyorum :)

   Sil
 2. Great post,photos are amaizing!
  If you want that we follow each other, let me know by leaving a comment on my last post--> http://beautyshapes3.blogspot.hr/2017/03/empties.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thanks for the nice comments.I'm coming to the your blog page now :)

   Sil
 3. Teşekkürler, bunu öğrendiğim iyi oldu...

  YanıtlaSil
 4. Followed you back :)
  http://beautyshapes3.blogspot.hr/2017/03/empties.html

  YanıtlaSil
 5. Oldukça hassas ve önemli bir konu canım, elleirne sağlık <3 :)

  YanıtlaSil
 6. biraz pahalıya geçiyor bunlar ben genellikle kiloluk olanları alıyorum kilitli buzdolabı poşetlerine koyuyorum çantaya atıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa bak bu çok güzel bir yöntemmiş...Düşüncene sağlık :)

   Sil
 7. migrosu seviyorum genellikle kışın kilolık olanları alıp dağıtıyorum :) bu arada seni takibe aldım canım bana da bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence çok düşünceli bir davranış,canı gönülden kutluyorum seni...Ve en kısa sürede geliyorum blog ziyaretine :)

   Sil
 8. Bu konularla son derecede ilgili bir kızım var. Kafası kızdığı zaman, sırf cehalet olsun diye sorduğum "Babanı mı daha çok seviyorsun, beni mi?" sorusunu "Kedimi" diye cevapladığı olmuştur. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukken ben de sokakta gördüğüm bir kedi yavrusunu eve sokmuştum gizlice hatta suyun altında yıkamaya çalışmıştım.Çocuk aklı işte..Annem fark edince geldiği yere geri gönderilmişti ne yazık ki.Ondan sonra köpeğe merak sardım.Ama onu eve alma şansım bile olmadı hiç.Kafeste muhabbet kuşuyla idare ettik yıllarca...Bak ne güzel anılar canlandı sayende :))))

   Sil