3 Şubat 2017 Cuma

Üsküdar Kasap Döner&İki Satır Köfte Izgara🍖

Sizi bilmem ama biz etçiyiz.Aslında Engin etçi desem daha doğru olur.Ben ot&et ayırt etmem ama Engin Trakyalı olunca ''etsiz yemek yiyemeyenlerden''grubuna giriyor.Ama ben azimliyim et kadar ot ta tükettiriyorum hepsine..Hal böyle olunca dışarı çıktığımızda yemek alternatiflerimiz genelde et üstüne oluyor.Ben de çoğunluğa uyuyorum o zaman.Üsküdar merkezde evlendiğimden beri kırmızı&beyaz her türlü et ihtiyacımı karşılayan,1946'dan beri hizmet veren Sarıtaş isimli bir kasabım vardır benim.Etleri de lezizdir hani.İşte bu şirket bünyesinde 2010 senesinde faaliyete geçen Global Restoran Yatırımları kuruluşu;Kasap Döner,İki Satır ve Köylü Güzeli markalarını yaratmış.Üsküdar'da eski belediye binasının ilerisinde küçük bir dükkana açtıkları Kasap Döner sayesinde de dönerleriyle tanışmış olmuştum.Dönerleri de çok leziz,eee etler damak tadımızın alıştığı Sarıtaş'tan olunca döneri de leziz ziyadesiyle...Sanırım işler yolunda gitmiş olmalı ki bu sefer de tam da eski belediye binasının yanına 2 katlı bir mekan açtılar Kasap Döner&İki Satır olarak..Giriş kat biraz dar ama üst kat daha ferah..
Giriş kat:
Üst kat:Bu katta üstü açılabilir tavanla yapılmış bir oturma alanı var.Kapalı oturma alanı da geniş ama şu sandalye&masa aralıkları biraz daha geniş tutulsaymış daha iyi olurmuş.
Üst kattan Üsküdar merkez,meydan ve eski belediye binası alanı manzarası bu şekilde.


''Kasap döneri denersin,döner döner gelirsin''sloganıyla yola çıkan Kasap Döner&İki Satır'ın menüsü kırmızı ve beyaz et üstüne.Etler dana biftekten..Kasap Döner menüsünü aşağıda görebilirsiniz.Döneri gramajına göre,ekmeği de çeşidine göre seçebiliyorsunuz.İki Satır'ın menüsü ise;köfte,antrikot,bonfile,külbastı,kuzu pirzola,piliç pirzola,piliç bonfile şeklinde..Bunlara ait yazılı bir menü görmedim.Mekanın dış tarafında ki menü fotoğrafına göre yazdım bunları..Bu menüdeki bilgiler,fiyatlar yazıyı yayınladığım an geçerli olan bilgilerdir.
Biz siparişimizi Egemen ve Derin'in yiyebileceği şekilde,Egemen'e iskender,Derin'e azından porsiyon,Engin için tombik,benim için de dürüm siparişi verdik ama onları çekmemişim nedense ..Amannn onlar da kusur kalsın artık ne yapayım :)
Ben trileçeyi çok merak ediyordum.Damla sakızlısını denemiş oldum.Hafif bir sütlü tatlıymış..Bunun haricinde bir de karamellisi de varmış.Tatlı olarak bir de sütlaç var menüde..
Şu an sadece İstanbul genelinde 30'dan fazla Kasap Döner şubesi var.İstanbul dışında da bir kaç ilde şubeleri..Detaylara Kasap Döner web sayfasından bakabilirsiniz.Hızla büyümeye devam eden Kasap Döner&İki Satır'a bir yerlerde denk gelirseniz dönerin tadını bir deneyin bakalım,siz de beğenecek misiniz?

Benzer Yazılar

10 yorum:

 1. Çok faydalı oldu,kucak dolusu teşekkürleeer. :)

  YanıtlaSil
 2. Acıkan bir Mary olarak birazdan bu yazıdan sonra mutfakta alacağım soluğu :))) Çok yararlı bir yazı olmuş, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde gece geç saatlerde okuduğum yemekle alakalı paylaşımlar bu etkiyi yaratıyor bende de 😅

   Sil
 3. Ne güzel olmuş öyle karnım açıktı manzaraları görünce :))) Bir gideyim buraya Güzel bir mekanmış :) sevgiler ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle yemek yazılarının başına''gece geç saatte okumak iştah açabilir''notu ekleyeceğim artık 😅😅😅 Benden de kucakkkk dolusu sevgiler sana ..

   Sil