23 Şubat 2017 Perşembe

Febreze: Elma Çiçeği 🍎 & Lavanta Konforu 🌸& Bahar Çiçekleri 🌼&Okyanus Esintisi 🌊

Egemen ve Derin'in doğumundan önce bu oda kokularına bayılırdım,salonda ayrı banyoda ayrı fıs fıs otomatik koku makineleri kullanırdım.O evin içinin misss gibi kokması hoşuma giderdi.Taki çocuklu bir hayata geçene kadar.Benim 1 numara Egemen'in doğumuyla oda kokularını çıkarttım hayatımızdan.Ama gel gör ki mutfakta yemek yaparken pişen bazı yemeklerin kokusunu çıkartmak için;hadi yaz mevsiminde neyse de kış aylarında evin bütün pencerelerini açıp havalandırmaya çalışmak ayrı bir sıkıntı oluyor.İşte sadece bu gibi durumlarda kullanmak için reklamlarda bolca gördüğüm bu Febreze hava ferahlatıcı spreylerden aldım.

Yukarıda ilk fotoğraftaki 4 spreyi farklı zamanlarda alıp kullandım.Baktım ürünler de fotoğraflar da birikmiş hepsini bir yazıda çıkartayım bari dedim.Bu spreyleri genelde indirim dönemlerinde yada 1 alana 1 bedava kampanyalı oldukları zamanlarda almıştım. 

Febreze Air Effects Elma Çiçeği..Bahar koleksiyonuna ait bir koku.Kokusunu çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.
Febreze Freshelle Lavanta Konforu..Çok yoğun olmayan,hafif ve hoş bir lavanta kokusuna sahip.
Febreze Freshelle Bahar Çiçekleri..Sanki böyle karma buket çiçeklerin kokusunu andırıyor.Baskın ve bana göre ağır bir kokusu var,benim hoşuma gitmedi.
Febreze Freshelle Okyanus Esintisi..Okyanus esintisi hem koku yoğunluğu,hem kalıcılık,hem de hoşluk anlamında daha çok beğenimi kazandı.
Febreze hava ferahlatıcı sprey,diğer oda kokularından farklı olarak nitrojen içerirmiş ve formülü %85 sudan oluşuyormuş.(Bu arada soluduğumuz havanın %80'i nitrojenden oluşuyormuş).Hava ferahlatıcı sprey,koku moleküllerini hapsederek kötü kokuları yalnızca maskelemez,yok edermiş.
Febreze web sayfasına bir göz atayım dedim,şu an Türkiye pazarına daha girmemiş ne kadar çokkk ürün çeşidi varmış.

Bu tür oda spreylerini çok fazla kullanma taraftarı değilim.Febreze hava ferahlatıcı spreyi de genelde mutfakta çöp kutusunun içine,bazen odalardaki peteklerin üstüne,bir de ayakkabı dolabına sıkıyorum.Bir fıs yetiyor kokuların yok olması için.Gerçekten de kullandığım alanlarda kötü kokuları yok ediyor.Ortamın havasını değiştiriyor.Genel anlamda kullandıklarımdan lavanta konforu ve okyanus esintisinin koku yoğunluklarını beğendim.Okyanus esintisini bir tıkk daha fazla..Sanırım ben çiçek kokularını sevmiyorum.Biraz daha fresh,hafif şekerimsi yada meyvemsi kokulardan daha çok hoşlanıyorum.İndirimli yada kampanyalı dönemleri yakalarsam birkaç değişik çeşidini alabilirim belki yine.Siz Febreze kullandıysanız hangi kokusunu daha çok beğendiniz? Belki bana da bir fikir olabilir...

Benzer Yazılar

12 yorum:

 1. en çok da elma çiçekli olanını merak ettim :)

  YanıtlaSil
 2. Elma çiçeğini çok merak ettim.Alerjik belirtilerim azalmışken banyo için alıp kullanabilirim belki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alerjin varsa temkinli kullanmakta yarar var bu tarz oda kokularını derim ben..

   Sil
 3. lavantacıyım her şeyde ama bi bakayım okyanusa tımams :)

  YanıtlaSil
 4. bu ürün de reklamlardaki gibi değil yaa reklamlarda soğan kokusunu yok ediyor falan ben çok memnun kalmadım bende sadece Wc da kullanıyorum son dönem Eyüp Sabri Tuncer'in oda parfümleri çok hoşuma gidiyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı kokular çok yoğun,bazı kokular çok hafif..Mesela ben okyanus esintisini başarılı buldum...Denk gelirsem Eyüp Sabri'ye de bakarım..

   Sil
 5. Okyanus esintisili ev parfümlerini çok seviyorumm ben de ayrıca lavanta da iç açan bir alternatif :) Mutlulukla kullan bitanem <3 :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okyanus esintisi ferahlatıyor,lavanta sakinleştiriyor..İkisi de favorim :)

   Sil