28 Aralık 2016 Çarşamba

👣👣Ayak Üşümesine Son:QMax Termal Ev Patiği

Ayaklarımın yaz-kış üşümesi meşhurdur.Çorap sezonunu eylül ortasından sonra soket çorap-terlik ikilisiyle  açar,aralıktan sonra yün çoraba döner,hatta üstüne el emeği yün patik bir de kış terliği,terlik kesmezse ev botu geçiririm.Bu mart sonuna kadar böyle devam eder.Nisan ayıyla beraber tekrar çorap-terlik ikilisine geçerim.Evde ısıtma yok mu? Varr..Hem de 2 çocuk düşünülerek ayarlanmış durumda sıcaklık ta.Ama bu durum evin ısıtmasıyla değil benim ayaklarımın ısınamamasıyla alakalı.Tabi bu ayak üşümesinin sağlık ve beslenme ile ilgili kısmına girmeyeceğim bile.. Ayaklarımı ısıtabilmek için çeşitli çorap türlerim vardır.Pamuklu,havlu,yün vs..Şimdi bunlara bir de termal olanını ekledim.Ben diyeyim çorap,firma desin QMax Termal Ev Patiği..
''Çorabınız sizler için özel olarak üretilmiş ve ısıyı içerde tutması için özel fırça teknikleriyle şardonlanarak hazırlanmış olup,soğuk kış günlerinde ayağınızın vazgeçilmez bir dostu olması için siz değerli müşterilerimize sunulmuştur''şeklinde bir açıklama var ambalaj üstünde.Yüksek kaliteli ipliklerden üretilmiş bu termal patik;geliştirilmiş özel havlu örgüsü ile ekstra rahatlık sunarken normal pamuklu çoraptan daha sıcak tutuyormuş.Bu termal ürünlerle ilgili bir kaç siteye baktım.Termal çorapların ısıyı sabit tutmak için geliştirildiğini öğrendim.Yani sıcaklık ne içeriye giriyormuş ne de dışarı çıkıyormuş,ayakla çorap arasındaki sıcaklık korunuyormuş sadece.Ben de termal deyince ayağa ısı veren bir ürün falan diye düşünmüştüm,işte yeni bir şey daha öğrendim..
QMax termal patiği Migros'tan 9,95 TL.'ye almıştım.Şu an hala satışı mevcut.Çocuklar ve erkekler için olanı da var.Renk renk,desen desen çeşit bol.Patiğin alt tabanı kaydırmaz özellikte.Dokusu oldukça kalın.Polar çorabın daha kalınını ama içi böyle tüylü tüylü olanını düşünün,işte öyle.Kalın olmasına rağmen bir o kadar da yumuşak.Bilek kısmındaki lastik bileği rahatsız etmiyor.Ayağımın üşümesini engelleme anlamında,%70-80 gibi bir verim aldığımı söyleyebilirim.En azından ayağımda sadece termal çorap ve kışlık terlik kaldı şükür.(O terlik yaz-kış fark etmez hep ayaktadır bende :) Yazın yazlık,kışın kışlık)..

Bu arada A101'in yarın ki (29 Aralık) aktüel ürün broşüründe de bu üründen gördüm.Marka farklı ama ürün termal patik.Fiyatı 4,95 TL.Aklınızda olsun..


Benzer Yazılar

8 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. O kadar çok desen vardı ki benim payıma da bu düştü işte :)

   Sil
 2. Eşime alayım bari. Onun da ayakları pek üşür yaz kış farketmez. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim..Eşiniz de sıcacık günlerde kullansın diyeyim ben de :)

   Sil
 3. Ben de almalıyım. Çünkü ayaklarım aynı şekilde hiç ısınmıyor. Teşekkürler bilgilendirme için..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o dert bende de var..Yazın bile serindir ayaklarım.Kışı sen düşün artık :)

   Sil
 4. Benim de ellerim ve ayaklarım asla ısınmaz. Elime bir dokunan buz gibi diyip kaçar hatta :) Yolum düşerse alayım ben de mutlaka o zaman. Teşekkürler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim eller iyi çok şükür ama ayaklar..ahhh bu ayaklarrr..Bu termal patikler az buçuk ta olsa işe yarıyor :)

   Sil