24 Haziran 2016 Cuma

Garnier Ambre Solaire Ultra Nemlendirici Koruma Sütü 20 SPF


Bir önceki ''Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ 30 SPF'' paylaşımımda yaz tatili için aldığım güneş koruyucu kremlerin içinde Garnier Ambre Solaire Protection Milk Ultra Moisturizing 20 SPF olduğundan da bahsetmiştim.İşte bugün bu yazım var yeşimlehertelden blogumda.

Garnier markasının klasik güneş koruyucuları sınıfında olan kuruma karşıtı süt şeklindeki güneş kremi,20 faktör orta derecede güneş koruma faktörüne (GKF)(GKF-SPF nedir,ne değildir yukarıda verdiğim linkten okuyabilirsiniz) sahip ve güneşe çıkmış açık renkli ciltler için öneriliyor.Açık renkli ciltlerin bronzlaştırıcı yağlar kullanmadan önce 1-2 gün bu koruyucu sütlerden kullanmalarında yarar var.Piyasada genel olarak 200 ml'lik ebatta satılan bu koruyucu sütü biz 400 ml olarak bayağı bir büyük boy almıştık.

Garnier Ambre Solaire Protection Milk Ultra Moisturizing 20 SPF;içeriğindeki nemlendirici bitkisel kompleks sayesinde cildi besleyip güneşten kurumasını önlerken,E vitamini ile zenginleştirilmiş formülüyle de güneş yanıklarına sebep olan UVB ışınları ile cildin erken yaşlanmasına sebep olan UVA ışınlarından korur-muş.Antioksidan C Vitamini ile zenginleştirilmiş formülü;cildin doğal savunma mekanizmasını güçlendiren ve güneşin uzun süreli zararlarından koruyan bileşenler içerir-miş.

Bu ürün koruyucu bir güneş sütü olmasına karşın yağsız ve suya dayanıklı yapısı beyaz iz bırakmadan hızlı bir şekilde emildi.Gerçekten de aynen el kremleri gibi uzun bir süre elimin nemli ve yumuşacık olduğunu gözlemledim sürdüğümde,bir de böyle yapış yapış ve yağlı bir his bırakmadı elimde.Parfümsüz olmasından dolayı da koku anlamında bir rahatsızlık vermedi bana,hafiften bir ferahlık bile hissettim diyebilirim.

Garnier Ambre Solaire Protection Milk Ultra Moisturizing 20 SPF piyasada 400 ml boyunu bulmak biraz zor,aşağıda aynı ürünün 200 ml fiyatı ile ilgili piyasa fiyatlarından birkaçını yazdım ben.
hepsiburada : 24,90 TL (200 ml fiyatı)

n11 : 22,25 TL-50,98 TL arası (200 ml fiyatı)
carrefoursa : 34,90 TL
migrossanalmarket : 35,90 TL
Yukarıda verdiğim fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır.Güncel fiyatlar için fiyat araştırması yapın lütfen.


Dünkü yazımda bahsettiğim konuyu bir de bu konu başlığı altında yazmak istiyorum bu arada.Güneş koruyucu ürünlerle ilgili bir iki hatırlatma :

  • Kullanacağınız kremlerin Sağlık Bakanlığı ya da FDA (U.S. Food and Drug Administration açılımı Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi)onaylı laboratuvarlarda üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Güneş kremleri 6 ay tazeliğini ve etkileyiciliğini koruduğundan son kullanma tarihi geçen kremleri kullanmamalı,mutlaka atmalısınız. 
  • İyi bir güneş koruyucu;UVA ve UVB ışınlarından korumalı,sivilce,siyah nokta ve alerjik reaksiyonlara neden olmamalıdır.Yaz aylarında en az 30 koruma faktörlü bir krem kullanılmalıdır. 
  • SPF değerlenin etkisini göstermesi için nerenize ne kadar süreceğinizi mutlaka bilmelisiniz,yoksa 50 SPF’lik bir krem 2 SPF etkisi gösterebilir.
  • Yeterli miktarda sürülmezse güneş kremleri üzerlerinde yazan SPF değerlerini gösteremiyorlar.Bu yüzden bu tür güneş kremleri,yağları,sütleri bolca uygulanmalı.
  • Aynı zamanda güneş kremi cilde yedirmeden,ovmadan sürülmeli ki koruma etkisi maksimumda kalabilsin. 
  • En gelişmiş güneş ürünlerinin dahi 2 saatten daha fazla yeterli korumayı sağlayamadığı göz önüne alınırsa 2-3 saat aralıklarla bu tür koruyucu ürünlerin uygulanmasının tekrarı gereklidir.
  • Güneşten koruyucu ürünler güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce uygulanmalı ve güneşe çıkmadan mutlaka tekrar edilmelidir. 
  • En önemlisi güneşin dik açıyla dünyaya geldiği 11.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe maruz kalmanın tehlikeli olduğunu unutmamalısınız.Güneş koruyucularla birlikte şapka,gözlük gibi sizi güneşten koruyacak aksesuarları da kullanmalısınız.

Özellikle açık renkli tenliyseniz ve güneşe maruz kaldığınızda kızaran,güneşe tahammülü olmayan bir cildiniz varsa ultra nemlendirici özellikli bu koruma sütünü kullanabilirsiniz.Benim cildim buğday&esmer karışımı,her ne kadar hassas,hemen kızarmayan bir cilt yapım olsa da Engin öyle değil maalesef.O yüzden Garnier Ambre Solaire Protection Milk Ultra Moisturizing 20 SPF özellikle onun işine yarayacak sanırım......


Benzer Yazılar

0 yorum:

Yorum Gönder