28 Haziran 2016 Salı

Garnier Ambre Solaire Çocuk Güneş Yağı Çok Yüksek Koruma 50+ SPF


En son paylaştığım 3 yazımda ''Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ 30 SPF'' , ''Garnier Ambre Solaire Ultra Nemlendirici Koruma Sütü 20 SPF'' , '' Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Rahatlatıcı Nemlendirici Süt'' Engin ve benim için aldığım güneş yağı,sütü ve güneş sonrası ürünleri yazmıştım,sırada Egemen ve Derin için aldığım güneş koruyucu ürünlerde.Daha önce Arko ve Nivea'nın 50 koruma faktör çocuk güneş koruyucularını kullanmıştım onlar için.Hatta Arko'yu da yedek bulunsun diye yine ekledim tatilde gidecekler listesine ama onu bir sonraki yazıma bıraktım.Bugün kendi güneş koruyucu ürünlerimizle beraber aldığım Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Çocuk Güneş Yağı Çok Yüksek Koruma 50+ SPF'den bahsedeceğim.

Konu çocuklar olunca akan sular durur.Kendimiz için göstermediğimiz özeni,koruyuculuğu onlara gösteririz.Tatile gittiğimiz zaman onların hassas ve ince çocuk ciltleri zarar görmesin diye çok dikkat ederim.Eminim bir çok anne de böyledir.İşte onların hassas ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden ve denizden yansıyan ışınlara karşı korumak için 50+ SPF (50+ güneş koruma faktörü) güneş koruyucu ürünler kullanmaya özen gösteririm.Garnier Ambre Solaire'in güneşe karşı hassas ciltler için geliştirdiği Sensitive Advanced serisinin çocuklar için 50+SPF çok yüksek koruma faktörlü bu sütü,güneş ışığına dayanıklı,patentli filtre sistemi Mexoryl ile UVA,UVB,Kızılötesi(IR-A+IR-B) zararlı ışınlara karşı koruyucu,80 dakikaya kadar suya dayanıklı,dermatolojik olarak test edilmiş,hipoalerjenik,parfümsüz,renklendirici içermeyen,hafif dokulu,yapışmaz,hızla emilen,nemlendirici özellikler taşıyan 200 ml boyutunda sprey bir ürün.

(IR-A+IR-B hakkında https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C4%B1z%C4%B1l%C3%B6tesi linkinden detaylı bilgi alabilirsiniz,çok uzun bir açıklama olacağından ben yazmadım.Ama UVA,UVB hakkında ''Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ 30 SPF'' yazımı okuyabilirsiniz).


Sensitive Advanced 50 SPF koruma faktörlü sütü çocuklar haricinde güneşe karşı hassas ciltler de kullanabilir.Bu koruyucu güneş ürünü süt yapısında ve yoğun olmasına rağmen elime sürdükten bir süre sonra kolayca emildi.Yağlı,yapışkan bir his bırakmadı bende.

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced çocuk güneş yağı çok yüksek koruma 50+ SPF;Gratis,Watsons gibi kozmetik mağazalarında da satışı olmasına rağmen fiyat olarak belirtilmemiş.Garnier Ambre Solaire Güneş Sütü Sensitive Advanced 200 ml.'lik tüp içerisinde de satışı var ama ben 200 ml sprey ürünün bazı piyasa fiyatlarını yazacağım.
hepsiburada : 25,00 TL
migrossanalmarket : 27,95 TL
gittigidiyor : 36,90 TL
epttavm : 40,99 TL
carrefoursa : 42,50 TL
n11 : 43,69 TL-55,20 TL arası

Yukarıda verdiğim fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır.Güncel fiyatlar için fiyat araştırması yapın lütfen.

Yazımı sonlandırmadan,daha önceki paylaşımlarımda yetişkinler için yaptığım güneş koruyucu ürünlerle ilgili bazı hatırlatmaları çocuklarımıza özel olacak şekilde yine yazmak istiyorum:
  • Güneş koruyucuların kullanılmasına ne kadar erken başlanırsa,gelecek yıllarda güneşin zararlı etkileri de o kadar azaltılmış olur. 
  • Çocuklarda alerji yapmayan,kaşıntıya yol açmayan ve kolay uygulanabilen ürünler seçilmeli. 
  • 3 yaşın altındaki çocuklarda organik ve kimyasal filtre içeren kremler kullanılmamalı,yalnızca mineral filtre içeren kremler kullanılmalı,ayrıca bu kremlerde parfüm,deodorant ve paraben gibi koruyucu madde olmamalı.
  • Sabah ve akşam üstü saatlerinde çocuklara güneşe çıkmadan yarım saat önce 30-50 faktör arası bir güneş kremi kullanmalı,krem sürme işlemi 2- 3 saatte bir tekrarlanmalı. 
  • Eğer çocuğunuz denize ya da havuza girecek ise;ultraviyole ışınlarının büyük bir kısmı (% 60 kadarı) sudan geçerek deriye ulaştığından suya dayanıklı bir güneş kremi tercih edilmeli.
  • Çocuklar için güneşe direk çıkabilecekleri en uygun saatler 11:00-15:00 saatleri haricinde olmalı(Tabi tatilde bu ne kadar mümkün olur bilemiyorum).
  • Çocukları uzun saatler güneş altında tutmamalı,gölgeli yerler tercih edilmeli.Ve güneşten korumaları için başlarına şapka ve gözlerine güneş gözlüğü de kullanılmalı.
Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Çocuk Güneş Yağı Çok Yüksek Koruma 50+ SPF bu sene yapacağımız denizli,havuzlu tatillerde baş ucundan hiç ayrılmayacak bir ürün olacak bizim.Tatil planlarınızı yaparken hele bir de çocuklu bir aileyseniz sizin de bunun gibi yüksek koruma faktörlü bir güneş ürünü muhakkak tatil bavulunuzda bulunmalı bence.....
Çocuklar için güneşten korunma yöntemleri ve koruyucu güneş kremleri ile ilgili bilgiler:
http://www.bebek.com/bebeginizi-50-faktorle-gunesten-koruyun_m
http://www.annebebekbakim.com/bebek-sagligi/bebekler-icin-gunes-kremi-secimi.html
http://www.doktoryilmazbay.com/?p=1082
http://www.abcderm.com.tr/?makale=gunes-ve-cocuk

linklerinden derlenerek hazırlanmıştır.

Benzer Yazılar

2 yorum: