7 Ocak 2016 Perşembe

Denedim:Nıvea Q10 Plus Kırışık Karşıtı Şişkinlik Giderici Göz Roll-On


Gençlik gibisi var mı?Taptaze,pırıl pırıl,sıkı bir cilt.....Ama 30'lu yaşlar öyle mi?Zamanla herşey nasıl değişiyorsa cildimizde değişiyor maalesef.Keşke hiç olmasa diyeceğimiz göz kenarında kaz ayağı denen ince çizgiler özellikle 30'lu yaşlara gelince kendini göstermeye başlıyor yavaş yavaş.İşte bu yüzden 30'lu yaşlarda göz çevresi için krem kullanmaya başlamak gerekiyor.

Merak edenler için kaz ayağı 
görsel bilgi amaçlıdır

Göz çevremde derin olmayan,sadece gülümseme ya da mimiklerle beliren kaz ayağı kırışıklıklarım var benim.40'lı yaşlara az bir yolum kalmışken cildimin yağlı olmasının bir mucizesi yüzümde çok fazla kırışığımın olmaması.Biraz da 30'lu yaşlardan itibaren kullandığım kırışık karşıtı ürünlerin de etkisi var tabi.Göz çevresi için bu zamana kadar farklı markalara ait ürünler kullandım.Açıkcası parmakla sürülen kremler biraz tembelliğime denk geldi.Şöyle hem masaj yapıp elimi sürmeden uygulayabileceğim bir göz çevresi ürünü olsa derken tanıştım Nıvea Q10 Plus Kırışık Karşıtı Şişkinlik Giderici Göz Roll-On ile.

Bu ürünü de diğer Nıvea ürünlerini aldığım Rossmann'dan almıştım,aldığımda orijinal kutusu bu şekildeydi ama maalesef attığım için google'dan koydum bu resmi.
Ürün ile ilgili bilgi vermeden önce şu Q10 mevzuna bir açıklama yazayım istedim.Belki bir çoğumuz bir şekilde biliyordur ya da en azından duymuştur Q10'i.Q10 vücudumuzda her hücrede doğal olarak bulunan,kimyasal reaksiyonların hızını ayarlayan,besinlerin enerjiye çevrilmesinde görev yapan,protein yapısında bir bileşiktir ve önemli bir antioksidandır.Q10 yaşlanma etkilerini geciktirme etkisiyle de bilinmektedir.

Yaş ilerledikçe ciltte Q10 seviyesi azalır ve cilt dış etkenlere daha fazla maruz kalır.Gıda takviyeleriyle 
Q10 gereksinimi karşılanabileceği gibi içinde Q10 bulunan cilt ürünleriyle de bu destek sağlanabilir.Nıvea Q10 plus kırışık karşıtı şişkinlik giderici göz roll-on içerdiği Q10 sayesinde bu desteği göz çevresine veriyor.

Nıvea Q10 plus kırışık karşıtı şişkinlik giderici göz roll-on;cilt ve göz çevresiyle uyumu dermatolojik (cilt hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalı) ve oftalmolojik (görme yolları hastalıkları ve cerrahisiyle ilgilenen bir tıp bilim dalı)  olarak onaylanmış olup,parfüm içermeyen hafif ve nemlendirici formülü sayesinde anında serinletip şişkinlikleri ve göz altı morluklarını azaltıyor,ince çizgi ve kırışıklarla savaşmaya yardımcı olmak için cildimizin kendi doğal Q10 seviyesini destekliyor.
                                                             

Kullanım şekli çok basit ve kolay,nikel içermeyen bilyesi ile göz çevresine masaj yapar gibi uyguluyoruz.Yani elimizi sürmeden bilyesinin ucundan çıkan kremi direk sürebiliyoruz,gerekirse parmağımızla da nazikçe yayabiliriz tabi.Kullanmak için önce,şişeyi hafifçe sallıyoruz,roll-on'u göz altı bölgesine dairesel hareketlerle ve iç kısımdan başlayarak uyguluyoruz.

Nıvea Q10 plus kırışık karşıtı şişkinlik giderici göz roll-onun bilyeli ucu kullanımı elimizi sürmeye gerek kalmadan kolaylaştırdığı için kullanım kolaylığı sağlıyor.Dediğim gibi kırışıklıkları tamamen yok edemesek bile en azından 30'lu yaşların başında kırışık karşıtı ürünleri kullanmaya başlayarak görünümünde azalmasını sağlayabiliriz.Benden bir tüyo roll-on tüpü baş aşağı şekilde (kapağı kapalı olarak tabi) koyarsanız bir sonraki kullanım için bilye ucu daha ıslak olarak hazır olacaktır.

Bu ürünün piyasa fiyatı:
n11.com'da 25-46 TL arası
hepsiburada.com'da 52,90 civarında.


Not:Watsons,Gratis,Rossmann gibi kozmetik mağazalarının internet sayfalarında fiyat bilgisi olmadığından fiyat örnekleri benim bildiğim ve güvenilir alışveriş sitelerine aittir.Ürün fiyatları yazıyı paylaştığım an için geçerli fiyatlardır,güncel fiyatlar için linklere bakabilirsiniz.

Bu üründe en beğendiğim şey tabi ki bilye uçlu yapısı oldu.Kullandığım süre içinde çok fazla aman aman bir değişim göremedim.Ama bunda benim 30'lu yaşların başından itibaren başladığım yüz ve göz bölgesi için kullandığım anti-aging kremlerin de etkisi var.Tabi herkesin cilt yapısı,cildinin ihtiyacı olan şeyler,memnuniyet derecesi farklıdır.Ama ne bileyim Nivea'nın cilt bakım ürünlerine çok fazla ısınamadım bir türlü.Bu roll-on bitince ben her zaman kullandığım markanın göz bakım ürününü aldım yine..
   

Benzer Yazılar

2 yorum:

  1. benim göz çevresinde şişlik yok ama morluk için ve kaş arası çizgi için bişey önerirmisiniz acil cvp bekliyorum sizden :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynur Erkan ben dermatolog yada cilt uzmanı değilim. Sadece kullandığım ürünlerle ilgili kendi görüşlerimi yazıyorum.Herkesin cilt yapısı ve ihtiyacı farklı olduğundan ''şu ürünü kullanın,size iyi gelir''diye tavsiye edebileceğim bir ürün de olamaz.Bu konuda uzman yardımı almanız en doğrusu olur.

      Sil