5 Ocak 2016 Salı

Denedim:Nıvea Aqua Effect Arındırıcı Temizleme Jeli,Peeling Etkili
Buluğ çağından çıkıp ergenliği bitirinceye kadar cilt temizliğim için cilt doktorunun yazdığı çeşitli sabunları kullandım.Yetişkinliğe geçiş ile birlikte hem çevremdeki kız arkadaşlarımın çeşitli güzellik ürünleri kullanması hem de birazcık ta güzellik ürünlerinin reklam cazibesine kapılarak kozmetik bazlı cilt ürünleri kullanmaya başladım.

Aslında kullandığım markadan memnunsam ve cildimde gerçekten de bir fark yaratıyorsa kolay vazgeçmem.Bir de aynı markanın yüz ürünlerini kullanırım hep.Uzun zamandır kullandığım Diadermine markasına ait cilt ürünlerim bitince yenisini almak için Rossmann'a gittiğimde kullandığım ürünü bulamayınca,kozmetik görevlisinin yönlendirmesiyle Nıvea'nın,benim gibi yağlı ciltlere özel,Nıvea Aqua Effect Arındırıcı Temizleme Jeli'ni almak zorunda kaldım.Markayı değiştirince komple yüz ürünlerini de aynı marka seçtim.İşte Nıvea aqua effect arındırıcı temizleme jel ile tanışmam bu şekilde oldu.


Nıvea aqua effect arındırıcı temizleme jeli,okyanus yosunu ve hydra IQ ile zenginleştirilmiştir.''Hadi okyanus yosununu anladık ta bu Hydra IQ ne'' derseniz hemen şöyle bir açıklamasını yazayım:Hydra IQ cildimizin doğal nemlendirme mekanizmasını güçlendir,ciltte hücreden hücreye nem akışını sağlayan su kanallarının (aquaporin) oluşumunu aktive eder,suyun hücreler arasında daha etkin geçişini mümkün kılar.Böylelikle cildimiz tazelenerek daha canlı,daha dolgun bir görünüme sahip olur.Nıvea aqua effect arındırıcı temizleme jel,okyanus yosunu ve hydra IQ ile cilt derinlemesine temizlenir,matlaşır,sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır.

Okyanus yosunu ve hydra IQ ile zenginleştirilmiş Nıvea aqua effect arındırıcı temizleme jeli nasıl etki ediyor peki,cevabı aşağıdaki fotoğrafta: 

Ciltle uyumu dermatolojik olarak onaylanmış ürünün kullanımı ise şu şekilde:

Etkili bir yüz temizliği için nohut tanesi büyüklüğünde bir jel yeterli olur.Jeli küçük dairesel hareketlerle birkaç dakika kadar masaj yaparcasına nazikçe uygulamak önemli burada yani öyle hemen cildi yıka çık yapmıyoruz .

Nıvea aqua effect arındırıcı temizleme jeli şeffaf bir yapıda,içinde toz şeker tanesi büyüklüğünde mavi partiküller var.Peeling etkisi de sanırım bu partiküller sayesinde oluyor.Nıvea'nın hangi ürününü kullanırsanız kullanın deodorant,krem,temizleme mendili vs.....hep bildik,burunlarımıza aşina bir kokusu var tüm ürünlerinde,tıpkı bu temizleme jelinde olduğu gibi.

Benim şu an kullandığım aqua effect arındırıcı temizleme jel haricinde günlük cilt temizliği için farklı alternatifleri de var Nıvea'nın.

Normal ve Karma ciltler için:

 • Canlandırıcı temizleme sütü:Taze bir cilt için derinlemesine temizler ve nemlendirir.
 • Canlandırıcı yüz temizleme jeli:Taze bir cilt için derinlemesine temizler ve cildin nem dengesini korur.
 • Canlandırıcı yüz temizleme köpüğü:Hydra IQ ve vitamin E içeren formülüyle cildi derinlemesine temizler,nemlendirir ve canlandırır.
Kuru ve Hassas ciltler için:
 • Yumuşak yüz temizleme kremi:Sağlıklı görünen bir cilt için derinlemesine temizler ve nemlendirir.
 • Yatıştırıcı yüz temizleme köpüğü:Hydra IQ ve badem yağı içeren formülüyle cildi nazikçe temizler,nemlendirir ve yatıştırır.
Normal ve Karma ciltler için:
 • Aqua sensation canlandırıcı temizleme jeli:Hydra IQ ve salatalık özleri içeren aqua sensation canlandırıcı yüz temizleme jeli cildi canlandırır ve yeniden nefes almasını sağlar.%95 doğal içeriklidir.
Tüm cilt tipleri için:
 • Pure&natural temizleme sütü:Cildin doğal dengesini desteklerken cildi nazikçe temizler ve makjajı çıkarır.İçeriğinin %95'i doğaldır.
Hepsi bir arada:1 Adımda 5 Etki:
 • 1. Derinlemesine temizleyen bileşimi sayesinde cildi kirden arındırır.
 • 2. Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin azalmasına yardımcı olur.
 • 3. İçeriğindeki mikro peeling parçacıkları tıkanmış gözenekleri açmaya ve cildi siyah noktalardan arındırmaya yardımcı olur.
 • 4. Yumuşak formülü cildi tahriş etmez.
 • 5. Aynı zamanda maske olarak da kullanılabilir.Yalnızca birkaç dakika yüzünüzde bekletmeniz parlamayı saatler boyunca önlemeye yardımcı olacaktır.
Clean deeper:Günlük derinlemesine temizleme ve peeling jeli:
 • Temiz ve arınmış bir cilt için gözenekleri derinlemesine temizler.Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Cilt temizliği için etkili ve yeterli olduğunu söyleyebilirim.Ama bu etki tüm yağlı ciltlerde aynı etkiyi göstermeyebilir,herkesin cilt yapısı çok farklı unutmayın.Belki uzun ve düzenli kullanımlarda eskiye nazaran daha fark edilebilir bir değişiklik gözlenebilir.

Bu ürünün piyasa fiyatı:
kipa'da 18,50 TL
hepsiburada.com'da 18,50 TL
gittigidiyor'da 17 TL civarı değişiyor.

Not:Watsons,Gratis,Rossmann gibi kozmetik mağazalarının internet sayfalarında fiyat bilgisi olmadığından fiyat örnekleri benim bildiğim ve güvenilir alışveriş sitelerine aittir.Ürün fiyatları yazıyı paylaştığım an için geçerli fiyatlardır,güncel fiyatlar için linklere bakabilirsiniz.

Son olarak kullanacağınız kozmetik ürününü seçerken güvenilir markaların cilt tipinize uygun ürünlerini tercih etmeye,ürünün raf ömrünü tamamlamamış olmasına (Raf ömrü uzun olan ürünler daha fazla koruyucu kimyasal içerir),son kullanma tarihlerine,cildinizin küçük bir alanında test ederek alerjiye yol açmamasına,ambalajı açılmış ya da zarar görmüş ürünleri almamaya,içinde sodyum lauryl sülfat,alkol,paraben gibi kimyasallar olmamasına ve ürünün yapay kimyasalları en az miktarda içeriyor olmasına dikkat edin......


Benzer Yazılar

6 yorum:

 1. Teşekkür ederim. Çok güzel anlatmışsınız.

  YanıtlaSil
 2. Yüzümüzde aşırı yanma ve kızarıklık yaptı neden acaba üründe bozukluk olabilirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cilt yapınızı belirtmediğiniz için bu ürünün cildinize uyumlu olup olmadığını bilemiyorum.Belki sizin cildiniz için uygun ürün değildir...

   Sil
  2. benimde yüzüm şişti yandı kıpkırmızı neden oldu anlamadım hastanelik oldum

   Sil
  3. Cilt tipinizi belirtmemişsiniz o yüzden cilt yapınıza uygun olup olmadığını bilemiyorum.Açıklamalarda ciltte herhangi bir hassasiyete neden olabileceği yazmıyor ama demek ki bu ürün sizin cilt tipinize ve yapınıza uygun değilmiş..Bence dermatoloji uzmanına giderek cildinize özel ürünler kullanmanızda yarar var.

   Sil